Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • J97

    tag

    Üdv.!

    Ubunturól most tértem át mint -re vagyis annak egy alváltozatára. Egész konkrétan [erre]. A gépemben ATI radeon dolgozik és szerettem volna belőni rá a drivert, ugye mégse 1024 -es felbontásban szórakozzunk. Az [itt] leírtaknak megfelelően cselekedtem, tehát telepítettem fel a meghajtót, eredményül az egész X összeszakadt és nem hajlandó betölteni. Van valakinek rá megoldása, hogy hogyan lehet felerőszakolni erre a rendszerre egy használható ATI meghajtót?

    Gép konfig: AMD A4-3300M APU with ATI Radeon Graphics (6480G) + 6470M diszkrét kártya dual graphics módban. Ubuntu alatt az open driverrel gond nélkül választható volt a diszkrét kártya vagy az apu. Nekem elegendő ha az apu megy esetlegesen még ha a hardveres video gyorsítást is tudná az már remek lenne!

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz J97 #731 üzenetére

    Most nézem, hogy az AP linux faq szerint a rendszer nativ támogatja az ati kártyákat. Egyéb ati driver telepítese az X rendszer összeomlasahoz vezethet. No ez megtörtént. :D Akkor kérdés miért max az 1024. Felveszem manualisan az 1366-os felbontás a xorg.conf -ban és meglátjuk mi lesz. Azért várom a tapasztalatokat.

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz Vladi #733 üzenetére

    Ez Audiophile Linux. Kicsit átbuherált Linux Mint Cinnamon [32-bit]. Azt hiszem ez 2013.03. -as verzió. A támogatás alapból működik mint kiderült. A felbontással "sincs" már gond. A probléma az volt, hogy rá volt dugva a notira D-SUB -on egy külső megjelenítő. Nos ennek az adatait nem tudja lekérni mivel nincs. Ezért ehhez mérten állította be a notin is a legnagyobb felbontást, ami 1024. Mihelyst lehúztam a külső megjelenítőt a felbontás beállt. Ettől függetlenül ez probléma, mert a külső megjelenítőn nézek filmet. Gondoltam a xorg.conf -ban lövök hozzá felbontást kézzel, de nincs xorg.conf. :) Valószínűleg kernel szinten van a vga driver? Szóval erre még nem találtam ki megoldást. A másik a rendszer dual graphicos. Egy AMD A4 APU van a gépben és egy 6470M. Sysinfó -ban látja mindkét kártyát de mégis csak a diszkrét kártya van használatban, ami szintén gond. Mivel így a noti ventijét állandóan pörgeti a gép, ami elég zavaró, mert hangos. Még lövésem sincs, hogy kényszerítem ki az APU használatára. A hardveres videogyorsítást a wines DXVA megfelelőjére értem. Annyira nem gond ha nem megy sose ment igazán más disztróval sem, ez már inkább amd gond. Az fglrx -et megpróbáltam feltenni saját tárolóból, amd oldaláról a letöltöttet. Mindegyik esetben eredményül az X összeomlását okozta.

    AP Linux faq -ban ez áll:

    We choose Linux Mint Debian as base OS because of good native support for ATI cards and video. If you have an ATI graphic card, no proprietary drivers are needed. Proprietary drivers are bad. They crash X windows and mess with the kernel. So If you can, use native drivers.

    Tipp a megoldásra?

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz Vladi #735 üzenetére

    Igaz, az xrandr -t használtam régen az ubuntunál is. A mint -es fglrx -et már próbáltam mindnek összeomlás volt a vége. :D Ubuntun nem volt nagy hatása egyébként az xvba -nak a proc terhelésre. Fedorán mi ezzel a helyzet, műxik rendesen?

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

Új hozzászólás Aktív témák