Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz 0xmilan #9031 üzenetére

    Először erre gondoltam én is, hogy csak a 4. generációs Core-i-ben lévő GPU-kra és az annál újabbakra vonatkozik, nekem meg 2-3. generációs Core i gépeim vannak, így én is Xorg driverrel használtam egy ideig. Csak aztán derül ki az egyik már írt phoronixos linken, hogy a 4. generáció nem a CPU-ra vontakozik, hanem a GPU-ra, és gyakorlatilag azt jelenti, hogy minden G965/GMA3000-es és ennél újabb Intel GPU-nál már a modesetting drivert ajánlják használatra. Persze ezzel lesz tearing, mert magának a drivernek nincs Xorg-os TearFree kapcsolója (annak ellenére, hogy a vsyncet támogatja), de erre való a kompozitor. Ez lehet Xorg-os felület mellett futó kompozitor, de lehet Wayland-protokollt használó felület, ami meg önmagában kompozitorként is működik, és nem igényli más kompozitor feltételét.

    A Comptont azért szoktam ajánlani, mert kicsi, nincs függősége, nem barmol bele a rendszerbe, könnyű vele beállításokat próbálgatni egyszerűen terminálból. Elindítod a kinézett paraméterekkel, és teszteled a futó grafikus felületed. Ha nem jó, kilövöd Ctrl+C-vel terminálban, és indítod az új paraméterekkel, amíg meg nem találod a jó megoldást. Ha nálad azt írja, hogy már fut más kompozitor, akkor neked nincs is szükséged Comptonra, ha van tearing, akkor a futó kompozitor beállításait kell megkeresni, és ott vsyncet állítani. Nagyobb asztali környezetekben általában van saját kompozitor, Compton csak oda kell, ahol nincs (ezek szerint a Cinmanó is ilyen, meg a kisebb WM-ek).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák