Új hozzászólás Aktív témák

  • mzx

    senior tag

    ubyegon2 :

    A "linux kezdő topic"-ban (#25776) -n általad írtakra:

    "Nem akartam visszafogni a kérdéseid özönét véletlenül sem."

    Nem fogtad vissza. :) Nálam hullámokban jön, mint Cápali és Cápeti. ;) Szal' van, h hetekig, hónapokig nincs kérdésem, máskor meg napi 4-5 is, zsinórban napokon át. :D Csak azt sajnálom, h én magam alig tudok segíteni másnak számtech-ben. Bár az életben mindegy végülis, annak segítünk-e, aki nekünk tette, vagy másnak-e, márpedig időszakosan bár, de amiben nekem van kompetenciám, sorozatban válaszolom meg másnak a bizonytalanságát, konkrét, kézzel fogható humán területen például.

    Viszont ha már itt számtech, majd Lacpac-ra mint potenciális kérdésözön trónbitorlómra lecsapok most. ;] (Bár lehet, a pár napja írt kérdései a rólam szóló paródia csupán. :D )

    "Örülnék, ha az OFF topic gazdája pár szóban leírná az OFF topic mibenlétét, de egyszerűen, hogy nagyarcok is megértsék!"

    Nem tudom, mennyire lehet colomb2-t , vagy bárkit ezen off topic gazdijának nevezni, erről őt kéne megkérdezni. Ugyanis hasraütés szerűen indult, ha emlékszel, talán jelen voltál, már ki akartam "szállni" a linuxkezdők topicba aznapi írkálásból, h éppen túl sokat off-olunk, utaltam is rá, de colomb2 határozottabb volt, és kiejelentette, hogy na, akkor akár megoldhatnánk valami más "helyszínen is". Kérdésemre, hogy ő, vagy én legyen-e az új topic nyitó, átvette a kezdeményezést. Szóval nem tudom igazából, gyakorlatilag ki a gazdija ennek az offtopic-nak, de én nem tartom annak magam -bár legalább offolásra telik nekem :D -, lényegtelen volt, h ő, vagy én nyitom-e meg, sőt, többen kezdtük abban az órában szétoffolni azt, szóval hogy ki az itteni gazdi...?

    "Volt olyan sejtésem, hogy Lao Ce reinkarnációja vagy."

    Szerintem meg a cinizmusod eszmerendszerét kellene kiterjeszteni egy új vallássá, mondjúúúúk... "Fogadó a mormo(n)gó tanúihoz", vagy vmi ilyesmi. :P ;) Bár volt a közelünkben egy énekkar, egy Renáta nevezetű hölgy vezette, de nem sokat tudok még a Reni karnagy cicójáról sem egyébként. ;)

    "igen jól elvoltunk a személyes kapcsolatokkal. Sőt!"

    Erre nem mondok semmi konkrétat. Aki élt akkor, tudja, aki nem, az őszintén sajnálom, alapvetően NEM / NEM CSAK a mai fiatalok tehetnek arról, h már mi is nagyon elidegenedett világban élünk sajna jelenleg, bár mindenkinek meg van a maga keresztje, kinek milyen fajta és milyen súlyú. Én pl gyerekkoromban szerettem a keresztrejtvényeket. Értsd, ahogy akarod. ;)

    "seedkötelezettséged. Amúgy 46 óra, mire leveszik."

    Jobb helyeken, pl nc, ha érted... De én olyan privát trackeren vagyok, ahol pont érkeztemkor vették le 5x24 óráról 3x24 órára, szóval még így is tűrhető ott a seed-ben toporgás mára már. A privát trackerezés szellemisége nem nekem való, gyerekesnek tartom, ahol nem tartják felnőttnek az embert, aki felelősséget vállal azért, h mit, és mennyit ad, és mennyit kap / vesz el, valamint hogy elhatárolja-e magát az életben a bunkóktól, amennyire csak lehet, és inkább a normálisak felé nyitott, vagy képmutató-e, avagy nem, de ez utóbbi gondolatom már hétköznapi vizekre evez.
    Szóval torrentezni is lehet sztem felnőtt módjára, de a privát trackeren kisikolásoknak vagyunk nézve mindnyájan, ez a meglátásom. (Bár egy nc méretűre lehet h "pályáznék", de csak mellékesen lennék ott majd, mert inkább a dc-t kedvelem.)
    Hadd én döntsem-e már el -ez nem neked, hanem a privát trackerek modnjainka szól-, hogy mekkora negatív karmát halmozok magamnak avval, hogy mások által megosztott dolgokkal visszaélek-e, vagy pl aki visszaél velem, akár a jó szándékokkal, akkor jogom van-e pl önvédelem okán nekem is visszaélnem avval, amiket ő ad, avagy kölcsönös csereberére építek-e , valamint hogy mikor így, mikor úgy járok-e el, és fogadtassék már el, hogy nekem őskövület, lassú gépeim vannak, pici vinyóval, és gyakran kell törölnöm a letöltötteket a kis kapacitás miatt -ami ugye akadálya a seed-elésnek-, plusz lassú és áram zabáló procijaim vannak, szóval ha akarnék se lehetnék annyit jelen egy hubon / trackeren, mint amennyit szeretnék.

    Kéretik az emberek részéről figyelembe venni, hogy az egynlőség nem abszolút módon értendő, hanem akit jobban elnyomnak lehetőségben pl időbelileg, vagy pl anyagilag, az nem versenyezhet pl seed teljesítésében másokkal, akármennyire is odaadó alkat akár. Reagált is közben Syl, ahogy látom, a NAS érdeklődésemre, tök jó cuccnak tűnik, és egészségére, akinek telik rá; miért ne? Megtetszett nekem, és ha lesz rá pénzem egyszer az életben, én is vásárolok majd magamnak, de nem presztízsből, nem irigységből, hanem amiatt, amiket Syl ír, és időközben olvastam is róla: alig fogyaszt energiát, kiváló felhő server, és a többi... Ha tehát van anyagi befektetni való, akkor miért ne ésszerűen, nemde? :) A NAS-t jelenleg egy ésszerű megoldásnak látom. És ahogy tudom, nem is a legdrágább megoldás torrentező és felhő célra. (Ettől függetlenül jó, ha a közeljövőben elő tudok végre teremteni egy 5 ezer FT-os routert a pár darab, átlag 15 éves gépeihez végre, amim (router) még soha nem volt. Na meg épp emiatt agyalhatok azon is ,h milyet vegyek majd, mert ugye be is kell majd állítani, amihez per pill totálkezdő vagyok.)

Új hozzászólás Aktív témák