Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sh4d0w

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz májkimiki #86404 üzenetére

    Pl mélyebb betekintést nyersz a technikai részletekbe, amíg elkészíted.

    https://www.coreinfinity.tech

  • csixy

    addikt

    válasz májkimiki #86404 üzenetére

    A részemről mindössze annyi, hogy van olyan vasam amiben van elég RAM ahhoz, hogy a Linux Live Kit segítségével készített pillanatfelvételt szőröstől bőröstől fel tudom tölteni bele. Így kapok egy villámgyors rendszert és kikapcsolás után elfelejt minden utólagos előzményt amit az aktuális használatkor beletermeltem és a bogarakat is, amik esetleg közben belemásztak. Ez egy körömnyi pendrájvon elfér az aprópénz között a pénztárcámban. Ahol találok egy vasat bele tudom dugni és használni. A slaxosítás azért kell mert egy HDD-re telepített tuningoló példányom is van belőle és ha ezen megcsinálom a frissítéseket , akkor a frissítések során megcsinált changes mappa tartalomból csinálni tudok egy újabb akarmi.sb modult és azt a pendrájvos verziómba is bele tudom építeni .... egyszerűen belemásolom a modules mappába. Tehát egy router fw-hez hasonló squashfs alapú kényelmes rendszer konzervem van, amit még frissíteni-fejleszteni is tudok. A fejvakarás csak akkor aktíválódik, ha elkerülhetetlenné válna egy újabb kernel használata. Próbáltam már a kis slaxot is többször feltuningolni, de mindig a saját dugámba dőltem. Sokkal egyszerűbb egy kész nagyobb rendszerből egy nagy slaxot csinálni. Nem értem, hogy T.M. miért válassza ketté ezeket, nevezetesen a Linux Live Kitet és a Slax linuxot. Miért nem szól arról, hogy a kettőt egybe is lehet gyúrni.

    [ Szerkesztve ]

    Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

Új hozzászólás Aktív témák