Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cigam

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz tordaitibi #79844 üzenetére

    Linux-on elég a grafikus felületen bepippantani :)

    GreenGoblin
    Felesleges ezen gondolkodnod, küzdened (swappot kikapcsolni) meg pláne felesleges. Mind a Windows-t, mind a linux-ot úgy tervezték hogy swappoljon, ezért szükség van swap-ra. Az SSD-k megjelenésével a swap fájlokat szokták használni, mivel fragmentációtól függetlenül gyors az elérésük. És ezzel le is lőttem a swap partíció előnyét. Szóval hagyd az automata telepítőrendszerre. Majd ha menet közben később kézileg akarod módosítani, azt könnyedén megteheted. Csökkentheted, növelheted a méretét. Nem kőbe vésett dolog, nem kell ezért újratelepítened az egész rendszert. És ez a swapfájl második előnye. Nem kell lecsípni bővíteni, módosítani a partícióstáblát.
    Sőt!
    Azt is meghatározhatod, hogy mennyire akarjon swappolni: swappiness

    Ja és +1 dolog: Nekem is 256GB-os SSD van a laptopban, de általában a telepítőre bízom a partícionálást és a swap beállítását. (Fele-fele arányban osztoznak a lemezen, minden másra ott a NAS(raspberry pi ;]) , és a felhő. Eddig csak a raspberry pi-n módosítottam, és helyeztem át a swap fájlt a rákötött merevlemezre, hogy kíméljem az SD kártyát. Évek óta nem foglalkoztam a desktop rendszerem swap fájljával

    [ Szerkesztve ]

    Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Új hozzászólás Aktív témák