Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • growler

    őstag

    válasz Cs.I.T. #78048 üzenetére

    A Timeshiftnek és a Systembacknek pont az a lényege hogy a futó rendszer
    rendszerkönyvárairól (meg amit még beleveszel) tudnak rendszer-visszaállítási
    pontot (pillanatfelvételt) készíteni.
    Persze, ajánlott előtte minden más futó alkalmazást bezárni.
    Ezen kívül előtte egy rendszer takarítást is szoktam csinálni.

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Cs.I.T. #78048 üzenetére

    Ismerem a Clonezillát (és az újabb komplett rendszermentő és költöztető alkalmazásokat is) de az manuális, és az emberi memóriára és szabadidőre van bízva.
    Az automatizált meg csinál nekem minden nap egy mentést és ebből kettőt tart meg, így állítottam be (Winen is, napi 1 növekményes mentés).
    Így ha nagyon elbaltázok valamit vagy beborul az egész, akkor vissza tudok állni egy 10 peccel ezelőtti vagy a tegnapi állapotra.
    És így Winen nem 5 évi, Linuxon nem 15 hónapi (linuxon kőkemény) munka, beállítások, nyomtatók, szkriptek, felhőtárhely beállítások, szinkronok, wireless, szkenner, tv, monitorok, hálózat, megosztás és még 1000 beállítás veszik el hanem csak max. 1 nap.
    Nekem ez hogy van egy jól működő Linuxom, ez nekem 2 évi kőkemény szívásba telt, nem részletezem.
    Ezt semmiképp nem akarom elölről elkezdeni.
    Ha érdekel, a szokásos önreklám, ez velem mind-mind megtörtént, én voltam 2 évig az állatorvosi Linux ló esete.
    [link]

    Meg szeretem az állandóságot, nem tudom más hogyan van ezzel.
    pl. anno mikor 6 év után újra kellett telepíteni az XP-met, hetek, sőt hónapok múlva is belefutottam valaminek a hiányába.
    És akkor indult a szoftvervadászat, a beállítgatások, konfigurálások.

    Eddig 1x kellet Linuxon a mentés használnom és teljes sikerrel zárult a mutatvány úgyhogy működik.

Új hozzászólás Aktív témák