Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz gigabytman #70299 üzenetére

    Győztünk :)

    Persze, bármi lehet egyik-másik háttértáron. A csúcson nekem 3 disztró volt win10 mellett 3 háttértáron szétosztva. Mondjuk az még EFI mentes rendszer volt, meg most is a hagyományos módban van telepítve, így kevesebb a potenciális probléma.

    Időről időre képes belenyúlni az EFI bootsorrendbe a Win10 mikor jön 1-1 nagyobb frissítés, olyankor eltűnik a grub és egyből a Windows indul, mert kérdés vagy értesítés nélkül azt teszi elsődlegesnek az EFI-ben, aztán állíthatod vissza kézzel...

    Hogy itt neked miért nem lett jó elsőre, az már nem fog kiderülni szerintem. A grub-install és az update-grub lefut telepítéskor is, maximum azt tudom elképzelni, hogy volt valami bug a telepítőben lévő grub verzióba, amit javítottak és nálad a frissített rendszeren már hiba nélkül futott le.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • tordaitibi

    veterán

    válasz gigabytman #70299 üzenetére

    "Erősíts meg abban, hogy a 2 különböző rendszert 2 különböző SSD-re egy stabil müködő képes módszer"

    A létező legtisztább módszer, nem is értem mit vacakolsz windows loaderrel meg grubbal,
    én törölném a grubból a windowst és indulásnál a BIOS-ba választanék. Amelyiket többet használod azt veszed előre.
    A létező legkorrektebb megoldás, nem tudnak egymásról, bármelyiket gyalulod vagy kiveszed bármelyik ssd-t a másik működőképes marad, nem kell szórakozni hogy jaj a másik nem indul mert ugrott a grub stb, bármelyiket hibernálhatod,
    pontosan nem tudom de aszthiszem az sem gond ha az egyik MBR/legacy a másik uefi..? Ebben nem vagyok biztos, ilyennel még nem volt dolgom de kipróbálom.

    Saját tapasztalat,
    próba Linux, ismerkedés után töröltem mert nem jött be és amúgyis kellett a hely az ssd-n.
    A világegyetem és az internet összes Windows boot helyreállító módszerét próbáltam és nem tudtam elindítani a Wint.
    Fel kellett pakolnom egy mini Linuxot a grub miatt hogy tudjam a Wint indítani.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák