Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz drup #64028 üzenetére

    Egyáltalán nem találom elavultnak. Nagyon szépen leírja a dolgokat. Egyedül az zx (LZMA/LZMA2) formátumra nem tér ki a tar kapcsán. Meg nem értem miért ajánlja a 40 napig használható fizetős Rar telepítését, én azt mellőzném Linuxon. A libunrar, unrar ingyenes, opensource, azzal ki lehet bontani rar állományokat, meg talán 7-zip-pel is. Befelé viszont nem érdemes Rar-ral tömöríteni, MS OS-ekhez készített, zárt forráskódú, fizetős szoftver, ráadásul az opensource 7-zip jobban is tömörít.

    Meg azt még megemlíthette volna, hogy a Double Commander is sok mindent ki/be tud csomagolni, archivumokat tesztelni, jelszavazni, az is nagyon kényelmes archívumok kezelésére (is).

    De így utánaolvasva is találok tömörítés kapcsán érdekességeket. Pl. a 7-zip-ről azt írja a Wikipedia, hogy nem kezeli a unixos fájlrendszerek metaadatait. Ezt nem is tudtam.

    Az arj-t nem értem miért emlegeti, eléggé kihalt formátum. Pedig anno a DOS-os időkben nagyon népszerű volt a Rar megjelenéséig. Meg még emlékszem olyanokra, mint az .ain, .ace, .arc, azok sincsenek már sehol.

    Említésre méltó még a nanozip, jobban tömörít, mint a 7-zip, és ingyenes, de sok mindent nem támogat, elég minimalista.

    A legjobb a tömörítése a PAQ* változatoknak, de azok nagyon elmebeteg megoldások, némelyik a pár száz megás fájlt 10-20 órán át tömörít be, és elhasznál közben több GB memóriát, és a kicsomagolás is ennyi időbe telik, ugyanekkora memóriafoglalással, de brutálisan tömörít. Ha valakivel ki akartok cseszni, küldtök neki PAQ8PX-szel csomagolt állományt, ami modern izomgépen is 10-20 órát fog kicsomagolódni, éktelen sok giga memóriahasználat mellett, közben meg emberünk a falat fogja kaparni, mert nem tudja mellette másra használni a gépet :DDD

    Windowson nemrég jött szembe egy bzui .zip fájl, amit semmi nem tudott kibontani, csak a 7-zip. Minden más hibára futott vele, azt írták, hogy hibás archívum.

    Ami még újdonság a Google-től a Snappy és a Brotli, de nem nagyon akar terjedni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák