Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz ubyegon2 #38539 üzenetére

    Annyiban kérdés a formája, hogy amikor én ilyent csináltam Ubuntu alatt, akkor az VBox volt, valószínűleg a gyári 8GB-os mérettel. Ott amúgy se lett volna maradék. Node, nekem ezen a szón állt meg a szemem.

    Maradék? Miből? Ezt ki dönti el? Az Ubuntu amúgy is felhasználóbarát telepítővel rendelkezik, és ehhez illő frissítési mechanizmusai vannak. Ha én dönthetnék, és tudnám, hogy: 1) Aki ezt választja, az nem a particionálás nagymestere, 2) A feltelepült rendszert lehet frissíteni, így nagyon telepítővel remélhetőleg sokáig nem találkozik, 3) a telepítő sem(!) törli a /home mappát, hacsak valaki nem kéri a formatot, ami ugyancsak nem része a Guided-automatikus folyamatnak.

    A formatálgatás amúgy is rossz wines beidegződés, csak úgy mint a home usernek a kismillió partíció. A /boot is szimpla öngól Ubuntu alapon, a kernelek nem törlődnek maguktól, felgyülemlik, és mindig csak reklamál. Ma már én is csak akkor használom, ha ennek valamilyen haszna van.

    Nálam az úgy tudom, az olyan, hogy biztos, visszakereshető oldalon olvastam, magam tapasztaltam. Persze, minél régebbi, annál kevésbé pontosan. ;] Ezzel nem akartam szembeállítani az én sejtésem, főleg, hogy abban sem voltam biztos, hogy melyik OS-ről van szó. Nekem az is új volt nem rég, hogy egyes disztrók (na nem az Ubi :) ) az SSD-t felismerve discard-ot tesznek az fstabba.

    Neked is adtam lehetőséget utána olvasni, ha nem lennél benne biztos, és magamnak is adtam lehetőséget tanulni, ha a sejtéseim nem tükrözik a valóságot. Semmi rosszat nem tettem. :)

    [ Szerkesztve ]

    Tegnap még működött...

Új hozzászólás Aktív témák