Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #52931072

    törölt tag

    válasz Throme #97451 üzenetére

    Engem sem aggaszt különösebben, már most is egy nanocellással szemeztem, de az um szériából jóval nagyobbat tudtam venni és elég jó a kép az árához képest. A következő már nanocell vagy oled lesz.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Throme #97451 üzenetére

    Ahhoz először piacra kellene dobni olyan trónkövetelő technológiát, amivel képminőségben és árban is meg tudják szorítani az OLED-et.

    A másik probléma meg az, hogy se a hagyományos LCD, se a köztes Nanocell, QLED nem olyan gyenge minőségű, hogy az emberek rohannának még jobbat venni. Vagy gondolj bele hogy milyen az OLED és hogy vennél-e mondjuk 30-50% felárért valami még jobbat? Egy szint után sokan azt mondják, hogy nekik az már elég, főleg hogy a HDR is inkább csak a demók szintén működik igazán. HDR Plecsni-t odatenni a film mellé sokkal olcsóbb, mint ténylegesen ki is használni a technológiát.

    Emellett ott van a kijelző méret és felbontás faktor is. Ha az emberek hirtelen 2x 3x annyi pénzt szánhatnának egy TV-re, vajon melyik irányba indulnának? Jobb minőségű panel, nagyobb méret vagy nagyobb felbontás lenne a választása? Arra tippelek hogy a nagy többség nagyobb méretű tévét venne, a minőséget, meg a felbontást választók meg valahol fej-fej mellett végeznének jóval kisebb arányban.

    A 2020-as szériáknál kiváncsi leszek, hogy marad-e a 8k a gyártóknál amolyan kirakat modell, vagyis csak marad egy modell presztízs célból, vagy nagyobb forgalomban is gondolkodnak majd.

    Őszintén szólva, amilyen drágán adják az extra képminőséget és is a tömeggel tartanék és egyszerűen vennék egy nagyobb TV-t legközelebb. Annyiba kerül egy 49 inches Nanocell TV, amennyibe egy 70 inches hasonlóan márkás LCD. Ez azért erősen elgondolkoztató, pedig arra még nem is gondoltam, hogy 70 inchessel jobban ki is tudnám használni a 4k felbontást nagyobb nézési távolságból. Nagyobb lenne a WoW faktora is.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák