Új hozzászólás Aktív témák

  • texriddick

    csendes tag

    Sziasztok!
    Tegnap vettem meg az új Lenovo Y510p -s laptopomat. 8gb ram, i5 4200m, 755gt vga, full hd, 1tb hdd+8gbssd.
    A problémám csupán annyi vele, hogy ha terhelés alá helyezem, legyen a játék, vagy akár az egyszerűbb feladatok is mint hogy fel telepítek egy programot, olyan szinten melegszik,(aida64 el néztem, és cpuz vel) hogy 5s alatt fel megy 100fokra, és automatikusan 3ghz ről le dobja magát 800mhz re a procit. és ez játékba is így van, fps alapján látszik. konkrétan cod2 vel néztem, egyedül vagyok a pályán (nem netes szerón, hanem indítottam egyet multiba, lan szervert) és míg fel nem melegszik a proci addig van pl 500 fpsem, ami tart 5sec ig, aztán fel melegszik, le dobja 800mhzre, fps le esik 140 re kb, 5s után le hűl annyira hogy a venti le áll, az órajelet vissza dobja 2.5ghz re, aztán bírja megint 5s ig, és kezdi az egészet előről. lag úgymond nincs, de most ezt ha egy újabb játéknál néztem volna, akkor azzal játszhatatlan lenne. mert kb 50 fps ről dobna le 15 re kb. szóval ez így nagyon nem pálya. mi lehet a gond? már fel emeltem az asztalról, van 10cm hely alatt, szóval szellőzik. hibás lenne? ismerősömnek is ilyen van, csak i7 el és SLi 750 el, neki 100% os terhelés alatt max 86fokra ment fel. (aida 64 be van ilyen terhelés teszt) nekem 5s alatt fel dobja magát 100 fokra, és asztalon is, szinte semmit nem csinálok de 80-55 között ugrál. ötlet?

Új hozzászólás Aktív témák