Új hozzászólás Aktív témák

  • wunderhirsch

    csendes tag

    Helló Mindenkinek!!!

    Megvettem múlt csütörtökön a Lenovo N100as gépet és ma egy meglepő dologra lettem figyelmes, mikor el akartam indítani a 3DMark grafikus tesztelő programot. A program azt írta ki, hogy: ''Out of video memory'' és nem indult el. Feltettem magamban a kérdést, hogy mért nem elég a katalógus szerinti 128MB videomemória? :F (Átb@asztak a kurva mongólok????) Rájöttem, valóban ez a tényállás, mert az Everest home és minden más csak max 32MB-ig bővíthetőnek írt a 128 helyett. Némi kutakodás után találtam egy BIOS frissitést. Letöltöttem, telepítettem és újraindítás után fekete képernyő fogadott. Ezt követően még bámultam a sötét képernyőt és idéztem egy klasszikust: ''Ezt elkúrtuk!!! Nem kicsit, nagyon!!!'' Azonban hála a Lenovo Care gombnak, amely megtette a hatását. Szorgos nyomkodással és 3szori újraindítással elindult az XP.
    És láss csodát, integrált kártyám most már 128MB-ig bővíthető. (460 pont a 3DMark05-ben).
    BIOS frissités: http://www-307.ibm.com/pc/support/site.wss/document.do?sitestyle=lenovo&lndocid=MIGR-63740

    Vizsgáljátok meg, hogy a ti gépetek milyen és ha gondoljátok a felebbi linkről töltsétek le a BIOS frissitést.
    Nekem működött, de ne kérdjétek, hogy hogy csináltam.
    Üdv.

Új hozzászólás Aktív témák