Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xEon1337

    őstag

    Sziasztok!

    Bár keresővel nem találtam róla véleményt, de ettől függetlenül van valakinek tapasztalata az Electrolux PA91-404 légtisztítóval? Nagyon megfogott a dizájnja és az ára is még emészthető.

    "Less but better" - Dieter Rams

  • xEon1337

    őstag

    Valami miatt hetek óta náthás vagyok, mondhatni allergiás tüneteim vannak, pedig ez jellemzően csak ősszel a parlagfűszezonban szokott jelentkezni. Ma éjjel már addig fajult a helyzet, hogy fél 3-kor fel kellett kelnem, mert szinte fulladtam ahogy a sok váladék folyt le a torkomon, szűrve tudtam csak a levegőt venni, irritált, emiatt köhögtem is, stb. Lehet, hogy a páratartalom sem az igazi a lakásban és most a sok home office előhozta, nem tudom.. Érdekes, hogy napközben, főleg ha bemegyek a munkahelyre, akkor jelentősen csillapodik a dolog.

    Mindenképpen akartam nyáron venni egy légtisztítót, de a jelen helyzet cselekvésre késztet, szóval jövő héten be kell szereznem valamit. Visszakerestem itt a topikban, próbáltam neten is okosodni, de még mindig van azért egy adag bizonytalanság bennem.

    Arra gondoltam, hogy két eszközt veszek, egy légmosót és egy légtisztítót, a légmosó a hálóban lesz, a légtisztító meg a nappaliban. A lakás kb 45m2. Tudom, hogy vannak gépek, amik mindkét funkciót tudják egyszerre, de azt vallom, hogy ami mindent tud, az nem tud igazán jól semmit.

    Légmosó: Boneco W300 (ua. mint a W200, csak nagyobb a víztartálya, így nem kell naponta töltögetni. 105k HUF)
    Légtisztító: Daikin MC70L vagy Electrolux PA91-604 (Előbbi mellett szól, hogy "Daikin", viszont már vagy 10 éve piacon van ez a típus, utóbbi mellett pedig a dizájn és ez egy új modell, talán emiatt hosszabb lesz a termék (szűrő) támogatottsága. Mindkettő 180k HUF)

    Vélemény? Valakinek konkrét tapasztalata a fentebb említett típusokkal? :)

    "Less but better" - Dieter Rams

  • xEon1337

    őstag

    válasz k-dani #2625 üzenetére

    Olyan légtisztítót akarok venni, amit >50m2-re ajánlanak és azért nem akarom a hálóba tenni, mert ott az ajtó miatt (még ha nyitva is van) sokkal kisebb légtérben üzemelne, nem tudná az egész lakás légtömegét hatékonyan tisztítani. Míg ha a nappaliba rakom be, az a lakás ~mértani közepe, ott sokkal többet érne szerintem.
    Viszont egy ilyen kisebb légmosó jó szolgálatot tehetne a hálóban, plusz még a páratartalmat is frankón beállítaná. :)

    "Less but better" - Dieter Rams

  • xEon1337

    őstag

    Ma végül beszereztem az Electrolux Pure A9 (PA91-604DG) légtisztítót.

    Eddig nem volt itthon páratartalom mérőnk, szóval teljesen meglepődtem, hogy 57%-on áll. Bár ebben valószínűleg nagy szerepe van a növényfalunknak, aminek állandó vízellátása van. :)
    Nem volt vészes a kiinduló állapot, mert bekapcsoláskor is csak 14 ug/m3 volt a PM2.5 értéke, azóta szépen lement és már tényleg érzem, hogy tisztább a légutam.
    Pár nap alatt kiderül, hogy a hálóban mennyire érezteti jótékony hatását, mert ugye az volt eddig az elgondolás, hogy oda veszek külön egy Boneco légmosót/párásítót, de ilyen páratartalom mellett lehet nincs értelme.
    Az okostelefonos app is jól műküdik, az ionizáló funkciót csak az appban lehet ki-be kapcsolni. Ezen kívül mutatja még a PM1 és PM10 értékét is, de azt nem screenshotoltam le, amúgy mindkettő 1 ug/m3 szinten áll.

    A másik versenyző a Daikin MC70L volt, egy árban is vannak, de mivel a nappali közepén kap helyet, így a dizájnt sem lehetett elhanyagolni. Egyébként koppra ezt az Electrolux légtisztítót pl. a német piacon AEG márkanév alatt árulják.


    "Less but better" - Dieter Rams

  • xEon1337

    őstag

    válasz zazenke #2680 üzenetére

    Tudomásom szerint az ionizálás a szagokat is semlegesíti. Aztán hogy erre külön szenzor van-e benne csak az appból hagyták ki a diagramot, az jó kérdés.

    A TVOC értéke elvileg a levegőminőséget mutatja, lehet ebbe beletartozik a szag is, passz.

    [ Szerkesztve ]

    "Less but better" - Dieter Rams

Új hozzászólás Aktív témák