Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mcwolf79

    veterán

    Üdv Mindenkinek :R !
    A kérdésem egyenlőre még elméleti jellegű.Remélhetőleg a jövő hét végén realizálódik.
    Namármost adva van egy Coolermaster Centurion ház.A procimat (leendő E6600 Conroe) egy 9500-as Zalman hűti majd.A proci-cooler ugyebár a ház hátulján fújja ki a levegőt.Ez elég szerintetek,vagy tegyel be még egy 12 cm-es ventit a hátsó házrács(ezt jól megfogalmaztam) és a cooler közé(kiszívó üzemmódban).Ez nem fogja bezavarni a cooler levegő-mozgatását(a házból kifelé)? A videókártya egy passzív 7600 GT lesz.Oldalra szeretnék még tenni egy 8 cm-es ventit,ami a házba fújja a levegőt.
    Remélem nem fogalmaztam nagyon UFÓ-nyelven :DDD
    A tanácsokat előre is Thx :R

    Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

  • mcwolf79

    veterán

    Hali!
    Már régóta gondolkoztam azon, hogy pl. egy procihűtőnél mi a jobb: ha elszívja a levegőt, vagy a proci felé fújja? Persze tudom, hogy ez sok már tényezőtől is függ. VGA-nál azt tapasztaltam, hogy elszívás esetén valamivel hűvösebb, mert a meleg levegőt nem a GPU-ra fújja. CPU-nál még nem tudtam eldönteni, mert az Én hűtőmön a borda kb. 4-5 cm-re van magától a CPU-tól. Viszont a bordákról a hő elszállítása gyanítom hatékonyabb a proci felé fújva, mert úgy a bordákon a légáramlat nagyobb.
    Ti mit tapasztaltatok?

    Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

  • mcwolf79

    veterán

    Üdv uraim!
    Van egy Brocken II procihűtőm, ami egy 3770K-t hűt.
    Volt egy kis gubanc a procimmal, ki kellett cserélni. Alaplapcsere is volt.
    Namármost mióta a csere megtörtént valamiért rosszabbak lettek a hőfokok. A régi procimat simán tudtam 4,2-n hajtani.
    Az új procim le is lett skalpolva, át lett kenve a kupak alatt CLU-val, és mégsem tudom normális hőfokon tartani. 4,2-n HT ON Prime95 alatt a 90 ˘C-t nyaldossa.
    A hűtő jól fexik elvileg a procira. Miután levettem szépen ott van rajta a CPU nyoma, tehát kontakt van.
    Gondoltam hogy húzok a rögzítő csavarokon (ami az alaplaphoz szorítja a lefogató keretet), de már jobban nem akarom erőltetni, mert félek hogy a műanyag "bakok" megreccsennek (amik az alaplap és a lefogató keret közt vannak.
    Paszta MX4 van alatta. Én mindig elkenem a CPU-n,és aztán megy rá a hűtő . Nem szoktam a "középre kenek és majd a hűtő eldolgozza" módszert alkalmazni.

    Szóval szerintetek mi lehet a gond? Húzzak még a csavarokon, hátha jobban szorulna a CPU-ra?
    Valamint az segíthet-e, ha CLU-t rakok a hűtő és a kupak közé is?

    Köszönöm a válaszokat :R

    Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

Új hozzászólás Aktív témák