Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Raggie

    őstag

    válasz Tibicsucsu #26011 üzenetére

    Szerintem az elöl alul be és hátul felül ki kombináció az ami a legjobb hűtést adja általánosságban.
    A te konfigodban szerintem a VGA hőmérsékletére inkább vigyázni kell, mint a CPU-ra ezért érdemes azt, nézni, hogy annak hogyan lesz alacsonyabb a hőmérséklete, mint a CPU-t.

    Ha már ventit vásárolsz és a hangerő fontos számodra, akkor sajnos egyáltalán nem éri meg olcsót venni. Az olcsó ventik MIND hangosak. Legalábbis akkor amikor levegőt is mozgatnak. Ha leveszed annyira őket, hogy ne legyen hangjuk, akkor meg nem szellőztetnek már... :(

    Én a Thermalright 140-es ventijeit nagyon ajánlom, meg a BeQuiet SilentWings ventiket. Nem olcsók, de a csönd megéri... :)
    Teljesen mindegy milyen szabályzót használsz, csak tudja a fordulatszámot állítani. Ha 3 pin-es ventijeid vannak, akkor ahhoz való kell, ha 4 pin-esek akkor ahhoz. Az alaplapok is sokat tudnak ma már, de azt külön meg kell nézni az alaplap használati utasításában és meg kell nézni, hogy hány ventinek van foglalat a lapon, mert lehet hogy csak egy vagy kettő csati van, és akkor a többit nem fogod tudni használni.
    Mindig annak a hőmérsékletnek az alapján szabályoz, ami be van állítva. Ez is laponként és beállításonként változik. Szokott sokszor a CPU hőmérséklete lenni az alap, vagy a chipset.
    A jó ventik nem rezegnek, csak simán csavarral kell rögzíteni őket, az a lényeg, hogy stabilan tartsa ne lötyögjön. A rossz venti ígyis-úgyis zörögni fog, ahhoz lehez gumikat venni, de sokat nem fog számítani...
    Arctic ventikkel csak rossz tapasztalatom volt és nem is vettem már legalább 10 éve, úgyhogy azokkal kapcsolatban nem tudok segíteni.

    Clint Eastwood FTW

  • Raggie

    őstag

    válasz Tibicsucsu #26013 üzenetére

    Hát nem tudom ki és mennyit fizetett ennek a csávónak, de az Arctic csak nagyon szeretne jobb lenni, mint bármelyik BeQuiet! :DDD
    Nekem NbEloop ventijeim vannak, és azok még a Noctuá-kat is lehagyják itt meg a közép mezőnyben vannak valami csodánál fogva... személyes tapasztalataim nem igazán támasztják alá ennek az eredményeit. De persze mindenki maga dönti el, hogy kinek hisz. :)

    Clint Eastwood FTW

Új hozzászólás Aktív témák