Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Daert

    őstag

    Üdv.
    2 projekthez kérnék segítséget!
    1) Az akvárium világítását szeretném lecserélni led-es házi készítésűre.
    Az elgondolásom a következő lenne:
    2db SMD vagy Power led GU10-es fényforrás(6-7000K),darabonként kb 4W.Ha jól tudom ehhez nem kell más csak a 2 db GU10-es foglalat amit a hálózatra közvetlen lehet kötni.Ha valaki tudna segíteni kapcsolási rajzban vagy esetleg elmagyarázni hogy tudnám egymással összekötni őket,nagyon örülnék.
    2) SMD led szalag,hogy tudom bekötni,illetve összehozni egy 12V-os hálózati adapterrel,mire kell figyelni,milyen adaptert vegyek?Még nem tudom hogy fürdőszobába tenném vagy konyhapult világításnak.A lényegen nem változtat azt leszámítva hogy a fürdőbe gondolom vízhatlan led szalagot kellene vennem.

    A fórumtémában visszaolvasgatva többször is feltűnt a WEB Shop .Ez mennyire megbízható,bátran lehet tőlük vásárolni?Elsősorban SMD led szalag,GU10-es fényforrás és a hálózati adapter érdekelne.Ezeket olcsóbban be tudnám tőlük szerezni mintha itthon venném őket?

    [ Szerkesztve ]

  • Daert

    őstag

    válasz Vled #846 üzenetére

    Szia.
    Köszönöm az infót.
    A 12v-os egyenáramú trafók a lyukacsos fémborításúak?Az nem jó ami úgy néz ki mint a telefontöltő?Vagy ez nem stabilizát feszültségű és kis teljesítményben elérhető?
    A GU10-es megoldás akváriumhoz azt hiszem számomra jobban kivitelezhető.Ráadásul ide olcsóbb is mint a led szalag,1m~3000Ft+ a trafó~4-5000.Szalagból valószínű 2 m is kellene :U
    Szalagot inkább a konyhába vagy a fürdőszobába gondolnám.

    Gorneck23 Tetszetős a teljes otthoni világítás :C Külön köszönet a videó és a fényképekért!

Új hozzászólás Aktív témák