Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ance

    őstag

    válasz xylacc #3038 üzenetére

    Köszi, hogy megerősítetted a választásomat, mégiscsak értesz hozzá (én nem). Remélhetően bírni fogják a lámpák. Mivel Magyaroszágon lettek véve, ezért 1 év garancia is jár hozzájuk, így vissza tudom vinni, ha addig tönkremegy. Mennek rendesen, így a teszttel nem lesz gond. Nem tudom le szabad-e írni itt, hol vettem, ha nem akkor priviben szívesen megosztom azzal, aki kérdezi.

    Már kérdezték páran, így azt leírom, hogy a 12 wattos verziók 20 wattos tungsram kompakt fénycsövek helyére mentek, amik nem búrában voltak, csak szabadon, mivel nem találtunk megfelelő lámpát. Ezért is lett megvéve, mert formára tetszett és olyan kellett, ami kevésbé látható, nem emelkedik ki nagyon a síkból. Szóval a 12 wattos verzió kerül fel, mert az erősebb fényt adott a korábbi izzóknál, természetesen lefelé 120 fokban, oldalra viszont kevesebbet, de pont az volt a cél, hogy a tőlük 3-4 méterre lévő nappaliban ne szórják a fényt, mert zavaró volt a tévézés közben az oldalról jövő erős fény. A csomagoláson 12 watt > 110watt teljesítményt írnak, ami a 20wattos kompakt fénycsövekhez hasonlítva kb. helyes. 4 darab van sorban, brutális "leszállópályát" világít kb. 8 méter hosszan. Majd próbálom valamilyen módon megmérni, már rajta vagyok. A 8wattos verzió is ki lett próbálva, az kevesebb fényt adott mit a kompakt fénycsövek. Kb. megfelel a ráírt 70 wattnak. Az üveg teljesen átlátszó, így eléggé hangulatos a sok kis pont a lámpában, alatta a fényes kőpadlón is.

    Szín: két fajta van, hideg és meleg fehér, ide a meleg fehérek kerültek természetesen. Van a közelükben 1 méternyi 24V ledszalag, 60db 5630 SMD led/1m, annak hagyományos izzóbb fénye van, ennek inkább erős napsütés, azaz sápadtabb az ember bőre, mint a szalag megvilágítása alatt. Mondhatnám a természetesebbet, de nekem a másik természetesebbnek tűnik, mert ahhoz szoktam jobban hozzá, a kompakt fénycsüvek is olyanok voltak (2700K meleg). Ez egy árnyalatnyival hidegebb, de sajnos nincs rajta K érték. A közelében lévő bútorok szinét viszont sokkal jobban kihozza (sötétbarna, vöröses) mint a korábbi kompakt fénycső. Szemre annyit vettem még észre, hogy talán az egyik egy halvány árnyalatnyival hidegebb, mint a többi, de ez csak hosszas nézés eredménye, nem biztos és szubjektív.

    Ha kérdés van még esetleg, válaszolok.

Új hozzászólás Aktív témák