Aktív témák

  • Superman

    nagyúr

    A helyzet a következő: adott egy ASUS TUSL2 - C alaplap, benne egy 900MHz - es Celeron2 1116Mhz - en üzemeltetve. Az AGP sínben egy Leadtek Winfast GeForce 2MX - es DDR Ramos kártya: Mag:175Mhz, Memória: 286Mhz. Jelenleg a mag órajele 200Mhz, a memóriáé 340Mhz. Nem vagyok nagy játékos, de szeretem ha működnek a dolgok és most nem ez a helyzet. Megpróbáltam a 4X - es AGP - t engedélyezni, ami nem sikerült. A LEadtek finomhangoló szoftvert is adott a kártyához (WinFox), de ott sem lehet engedélyezni a 4X - es AGP -t. Próbáltam más szoftverekkel is, pl. Power Strip 3.02 Beta, de az kidobta, hogy az alaplap nem támogatja ezt az opciót(!!!!), vagy ha mégis engedélyezzem. Na most, éppen most frissítettem az ACPI Biost 1009 - ről 1010 - es verziószámúra. A Biosban az ADVANCED/CHIP CONFIGURATION fül alatt található az AGP Capability opció, amelyben a kezdet kezdetétől a 4X - es AGP volt beállítva, mindhiába. A WCPUID mérőszoftver is azt állítja, hogy az AGP csak a kétszeres átviteli sebességet támogatja.
    Van valakinek értelmes ötlete, mitől lehet ez a jelenség?

  • karib

    addikt

    Hagyd a fenébe, semmi sem használja a 4x AGP-t.

    Mindenki ezen őszül meg, gyakran nem lehet belőni ismeretlen okok miatt.

    Örülj neki, hogy nem is nyernél vele semmit. :)

    De nem akarlak lebeszélni, másnak biztos van építőbb jellegű ötlete is :D

    Department of Redundancy Department

  • Superman

    nagyúr

    Nos, megoldódott a probléma, mégpdig a következőképpen. Elolvastam az ASUS alaplapjához tartozó USER's Manual -t, amit korábban is megtettem már, csak éppen nem hittem a szememnek. A 4X - es AGP - t csak akkor támogatja az alaplap, ha az FSB és az RAM is 133Mhz - en működik! Felvettem erre az értékre a Biosban, mert kíváncsi voltam megoldódik - e a gond és megoldódott. Most így fest a dolog: FSB/memory/PCI 133Mhz/133MHz/33Mhz. Most 1200Mhz - et ír ki a prockónak, pontosabban 1200B - t.(Mi lehet az a B vajon?)Korábban így nézett ki a dolog: 124Mhz/124Mhz/41Mhz. Ezt is bírta az alaplap és a prockó is. A kérdésem az lenne, ki mit gondol, vagy személyes tapasztalatából ki mit szűrt le: lehet - e hosszabb távon egy Celeron2 - es 900Mhz - es procit 1200Mhz - es futtatni?

  • Superman

    nagyúr

    Js és ez az 1,2Ghz a feszültség emelése nélkül megy.

  • fLeSs

    nagyúr

    persze mért ne lehetne,egy prockónak ki kell birnia elvileg kb 10 évig alapfeszen,ha emeled,meg htúlhajtod,meg minden akkor is minimum a felét ki kell birnia rgo 5 évet imán addigra meg olyan lesz az a proci mint most a 486os :D

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz Superman #4 üzenetére

    Feszültségemelés nélkül 1200 MHz..? Wow :). Persze, hogy kibírja, a 133 MHz pedig jót tesz az összeteljesítménynek. Azt se feledd, hogy 124 MHz-nél a PCI busz 41.5 MHz-en ment, ami elég gyilkos, most viszont a szabványos 33 MHz-en van.

    Szóval: gratula, a konfig most ütős.

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • karib

    addikt

    válasz Superman #4 üzenetére

    cD0 Celeronok bírják az iramot, ha nem muszáj, ne vedd vissza :DD

    A B annyit tesz, hogy 133-as FSB-n futó proci. Celeronnál ugye ilyesmi nem játszhat, de a középkategóriás P3-ak esetében volt ilyen megkülönböztetés, pl. 800-asból a 8x100-as P3-800, míg a 6x133-as P3-800B volt. Aztán amiből csak 133-as van, ott nincs (hivatalosan) B jelzés.

    Az E jel pedig a Coppermine magot jelzi, szemben a régi, 0,25 mikronos Katmai cuccal (első generációs, Slot1 P3).

    Ha már itt tartunk: "Celeron 2" nem létezik, csupán különböző technológiára épülő (azon belül pedig más-más steppingű) procimagok, amit az Intel a Celeron név alatt dob piacra. Ha esetleg átfedés lenne két mag között, akkor az újabb az A jelzőt kapja, lásd: C300 (Covington, 0,25 mikron, 0 kB L2 cache) és C300A (Mendocino, 0,25 mikron, 128 kB L2 cache), majd később C533 (Mendocino) és C533A (Coppermine-128, 0,18 mikron, 128 kB L2 cache).

    Lényeg a lényeg, aki már Intel Socket370 mellett dönt, cD0 procit és Tualatint bíró lapot vegyen csak újonnan! És hajtsa is meg rendesen :D

    Department of Redundancy Department

  • Superman

    nagyúr

    Lehetett olvasni arról, hogy nagyobb az esélye annak, hogy a processzor hibázik, ha túlhúzzák, vagy nagyon meghajtják. Ennek mi az esélyeebben az esetben?

  • karib

    addikt

    Eressz rá néhány tesztprogramot, ha nem hal be 12-24h folyamatos futás alatt, akkor jó vagy.

    Ajánlott:
    - memtest-86 vagy goldmemory (RAM tesztek)
    - Unreal, Unreal Tournament, stb. nagy felbontásban, software rendering mellett futtatva körbe-körbe
    - ugyanezek rendes 3D gyorsítással
    - jobb híján 3DMark pörgetése (nagy felbontás, sw és 3D render)
    - továbbá ezernyi spéci teszt- és "beégető" program

    Szerintem jó eséllyel pályázol egy stabil rendszerre...

    Department of Redundancy Department

  • Superman

    nagyúr

    Na ha így benne vgyunk, akkor egy másik kérdés. Végül is a videokártyáról akart szólni ez a topik: Azt már említettem, milyen magas az órajelezése ennek a kártyának, de hát a DDR Ram miatt van. Azt is említettem, hogy mennyire lehet túlhúzni. Most 200/340Mhz - en jár (mag/memória) és talán még többet is lehetne rajta húzni, persze minek ha így is visz mindent. Egyetlen problémát látok: a gyári, tehát a Leadtek által hozzáadott driverrel a Direct 3D beállításaok között lehetett válogatni, hogy mit jelöljek be ls mit nem. Miután az NVidia Detonatorát telepítettem (most a 22.80 - as Bétát), érezhetően megnőtt ugyan valamennyivel a teljesítmény, de mindenfajta beállítási lehetőség eltűnt a Direct 3D fülről, kivéve a Fog table emulációt!!! Nem mintha ez zavaró lenne, mindenesetre érdekes dolog. Vajon mitól lehet?

Aktív témák