Keresés

Aktív témák

  • Zsoca_D

    tag

    Sziasztok
    TV-t szeretnék venni apámnak és úgy gondolom itt kaphatok legjobb segítséget. Előre is elnézést kérek a hosszú szöveg miatt, de szeretném pontosan leírni a hezitálásom okait, mivel csak így kaphatok érdemleges segítséget.
    Kb. 20-25 óra netes kutakodás (alap dilemma plazma vs LCD, tesztek és többezer hozzászólás elolvasása) után oda jutottam, hogy valószínűleg LCD lesz belőle (de itt még meggyőzhető vagyok a plazma iránt is :) )
    Az alap feltételeim eléggé leszűkítik a kört. Max 110-120e Ft, min 40" képernyő. :)
    3D, okosTV nem érdekel. Apám ugyanis 76 éves. És pont ez az, ami miatt szinte lemondtam a plazmáról. Teljesen kizárt, hogy bármilyen ghost elleni odafigyelésre rá tudjam bírni, viszont nagyon szereti a sportot (főleg tenisz). Ez rögtön az elején egy hatalmas plusz és egy hatalmas mínusz a plazma mellett. Ezzel az ellentmondással kell megtalálnom a legjobb kompromisszumot. :(
    Sportadók közül Eurosport és Sportklub megy főleg. Mindkettőnek nagyon agresszív a logo-ja. Ezen kívül TV2 és RTLklub (szintén erős logo) sorozatai :D és filmjei.
    Típust tekintve plazmából Panasonic, LCD-ből pedig LG vagy Samsung a favorit.
    A fő kérdéseim:
    1. LCD-n tényleg lehet, hogy élvezhetetlen a sport? 100Hz sokat segít ezen? (Jelenlegi fő favorit LG 42LK530)
    2. A kábelTV minősége elég gyenge analóg jel. Melyik gyártó vagy konkrét készülék tunere a legjobb a kategóriában? Gyenge jelnél nagyon rossz lesz a kép (CRT-hez képest)?
    3. Van egy jó régi DVD lejátszó rádiós tunerrel, erősítővel és 5.1 hangfalakkal. Jelenlegi "felépítésben" a videóhoz scart köti, a TV-hez pedig a fülhallgató kimenet-ről RCA csatlakozó. Ezeknél az új TV-knél csak valami optikai kimeneteket látok. Megoldható innen az erősítőre kötés?

    Bármilyen ötletet, segítséget szívesen fogadok.

  • Zsoca_D

    tag

    válasz SamS20 #17886 üzenetére

    Én is kérdezni járok ide, de nem árt, ha az ember előtte legalább egy kicsit utánanéz a dolgoknak mielőtt kérdez.
    A beégés a plazma TV-nél gond. LCD-nél ilyen nincs. A 2 perc pedig végképp hülyeség. Ilyet nyilván nem olvashattál semmilyen honlapon. De azért megadhatod annak a "honlapnak" a címét. Plazmánál néhány óra statikus kép esetén lehet "beégés". Akár pl. az adók logo-inak a helyén.

  • Zsoca_D

    tag

    Van valakinek ötlete, hogy LG 42LK530-at lehet-e kapni? Az olcsó TV-s oldalak tele vannak vele, de olvasgattam olyat is, hogy azt már baromira nem lehet sehol venni. Egyenlőre ez a fő favoritom, de ha kiderül, hogy nem is tudok már venni ilyet, akkor durván borul a felépített sorrend. :(

  • Zsoca_D

    tag

    válasz Lehiñito #17900 üzenetére

    Nekem egyenlőre nincs másik favoritom. Még körbekérdezek az eladóknál, hogy tudnak-e szerezni. Raktáron persze sehol nincs, de jópár helyen láttam rendelést 7-10 napra.
    Vagy ez is csak átverés?

  • Zsoca_D

    tag

    válasz nightshadow #17943 üzenetére

    Én elvileg találtam webshop-ban 120 körül. Azért írom, hogy elvileg, mert azt mondták, hogy nyugodtan megrendelhetem, és köv. hét hétfő-keddjén megjön. Az Auchan-ban valamiért jobb megvenni? Ott valami hosszabb garancia van? Vagy a webshop-ok nem megbízhatók? Mondjuk azt tudom, hogy webshop csak EU-s garanciát ad, ami olyan, hogy a shop-ba kell visszavinni, ha gáz van, és ők továbbítják a szervizbe, mert MO-on nem jó az ilyen gari.

    Más: Ha esetleg úgy döntök (amihez már nagyon közel járok), hogy megrendelem (megveszem) a TV-t, akkor van valami ötletetek, hogy hogyan kellene kipróbálni (ha egyáltalán hagyják), hogy rendben van-e a TV, mielőtt kifizetném? Pl. pixelhiba, meg bármi más, amiben tudtok ötletet adni.

  • Zsoca_D

    tag

    válasz nightshadow #17969 üzenetére

    Ezek szerint megvehetem nyugodt szívvel webshop-ból is, ha tudnak szerezni?Az egyik azt mondta, hogy tudnak, és 2 év garancia. A másikkal még nem tudtam beszélni, de ott azt írja, hogy 3 év garancia. Amúgy ma voltam a solymári Auchan-ban, és ott volt egy utolsó darab LK530-as "leárazva" 150-ről 140-re. Szerintem, ha ez a kiállított példányra vonatkozik, akkor simán le lehet alkudni még egy tizest.

  • Zsoca_D

    tag

    Na, sikerült megrendelnem egy 530-ast. Elvileg itt van valami központi raktáron, és ez az utolsó darab, ami "bontatlan". Ezen kívül van még egy bemutató darab.
    A kérdésem az lenne, hogy valahogy le lehet-e ellenőrizni azt a TV-t, hogy futott-e már vagy javított-e esetleg, stb.
    Plazma fórumban láttam olyat, hogy valami kóddal lekérdezhető, hogy mennyit futott a panel. LCD-nél (LG) is van esetleg ilyen? Vagy mit kellene megnéznem rajta? Viszek USB-n magammal 5 HD felbontású teljes képernyős színt a pixelhiba keresésre, de ezen kívül más ötletem nincs. Légyszi segítsetek, mert holnap-holnapután lenne a "nagy nap". :)

  • Zsoca_D

    tag

    Na, a sok agyalás és keresgetés után végül megvettem az LG42LK530-at. Webshop-on keresztül vettem. Csak egynél találtam, ott is az utolsó darabot. Azt állították, hogy vadi új, nem szervizelt, stb. Eddig minden jel arra mutat, hogy igazat mondtak. Nem zárkóztak el a pixelhiba kereséstől sem ott a helyszínen, de végül nem vittem magammal a pendrive-ot. Itthon kipróbáltam, és semmi hiba rajta. Egyenlőre én tesztelgetem, később viszem apámnak. A képe nagyon tetszik, a menüje szerintem kifejezetten felhasználóbarát (ami apám "hozzáértése" szempontjából rendkívül fontos). Nekem a hangjával sincs semmi bajom. Összességében eddig több, mint elégedett vagyok. 2 év garanciát adtak. Természetesen webshop-ról lévén szó (EU-s garancia), hozzájuk kell vinni, ha baj van, és ők intézik tovább. Remélem nem lesz rá szükség, de ha igen, én úgy láttam ott a cégnél nagyon korrektek és nem lesz gond.

    Továbbra is fennáll a kérdésem, hogy valamivel esetleg le tudnám ellenőrizni, hogy volt-e már használva vagy javítva?

  • Zsoca_D

    tag

    válasz SyneT87 #18051 üzenetére

    Na pont erre lennék kíváncsi. Ez általában egy jó bonyolult kód szokott lenni. pl. nyomok a TV-n valami gombot, miközben a távirányítón megnyomom 3x a hangosítást, vagy hasonló okosságok.
    Ilyet tud valaki? Könnyen lehet, hogy pl. az összes LK szérián megegyezik.

  • Zsoca_D

    tag

    válasz Louro #18057 üzenetére

    Én a digitalplaza honlapján azt láttam, hogy még árat sem raknak ki, tehát valószínűleg nincs nekik. Az árgépen sem látom a felsorolt boltok között, így nem egészen értem, hogy hol is találtad (link?).
    Én az árgépről felhívtam az első 12!! üzletet. 117e-től 130e-ig. Csak EGY üzletben mondták, hogy tudnak rendelni és egyben, hogy talán. Én a másodiknál rendeltem meg, de kaptam tőlük 2 nap múlva választ, hogy valszeg nem lesz, de holnap pontosítanak. Én ekkor gyorsan felhívtam az elsőt is, hogy akkor tudnak-e szerezni mire azt mondták, hogy egy utolsó darab ott van a központi raktáron, és holnap már vihetem is. Lefoglaltam, és végül 3 nap múlva ott vettem meg. Közben a második shop megírta, hogy nem tudnak már többet ilyet szerezni.
    Az ÖSSZES többi shop azt mondta, hogy semmi esély ilyet szerezni már.

    "Aztán most kaptam a levelet, hogy elírás történt, 20e-rel több az ára. Hát úgy néz ki, hogy 130 alatt LG 42LK530-ast nem nagyon lehet kapni."

    ez azt jelenti, hogy előtte 110e-ért kínálták?? Kétlem. Amúgy 130-at szerintem simán megér, ha tényleg találsz annyiért. Én azt hiszem, hogy Magyarországon max pár darab lehet még belőle, de lehet, hogy egy sem.

  • Zsoca_D

    tag

    válasz Louro #18064 üzenetére

    Én digitalplaza-t továbbra sem látok. És nem küldtél linket. De végülis nem számít.
    Amúgy én azért ragaszkodtam az LG-hez, mert azért az 5cm különbség nem elhanyagolható. Láttam egymás mellett a 40 és 42 colosakat, és komoly a különbség.

  • Zsoca_D

    tag

    Na, már lenne is pár kérdésem az új TV-vel kapcsolatban. (A szervízkódot ahogy látom nem tudja senki, vagy nincs is).
    1. A TV-re rákötöttem az IPTV-t STB-ból scart csatlakozóval (digitális kábel) és koax-szal is (analóg kábel). Az egy mellékes dolog, hogy nekem pl. jobban tetszik az analóg adás képe, de nem ez a lényeg. Mikor STB-on keresztüli adást néztem, akkor véletlenül a STB távirányítójával némítottam el, és azt vettem észre, hogy a TV zúg ám rendesen. Minél világosabb színek vannak rajta, annál inkább. Ez normális? Mikor USB-n rányomtam a tiszta fehéret, akkor nem volt semmi zúgás, pedig ott sincs hang, ami elnyomja.

    2. Mikor először beüzemeltem, akkor működött az, hogy ha felkapcsoltam a lámpát, akkor felerősödött a TV fénye, ha lekapcsoltam, akkor visszasötétült. Azóta egy csomót babráltam már a menüjében, és valamit elállíthattam úgy, hogy most hiába van sötét vagy világos, a TV fényereje nem változik automatikusan. Hol lehet ezt beállítani

    PS LK530-ról van szó.

  • Zsoca_D

    tag

    Visszaolvasgattam, de nem találtam választ a következőre:
    Mi most a legjobb érték/ár arányú LCD TV 47"-50" környékén?
    Könnyen lehet, hogy plazma lesz a végső döntés (sok sport nézés miatt), de érdekelne az összehasonlítás, mivel a plazmát féltem az asszony TV-zési szokásaitól (beégés). :(

  • Zsoca_D

    tag

    válasz nightshadow #22988 üzenetére

    Köszi a választ, ha jól emlékszem apámnak is a Te segítséged alapján vettem meg az akkor legjobb minőség/ár értékű LCD-t (LG42LK530). De most ez nem segít. :)
    Plazma témában mostanában egész jól "otthon vagyok", DE:
    Egyrészt a 250e már a legfelső határt is meghaladja, amit költhetnék rá, másrészt épp a lehetséges alternatívákat keresem LCD-ben. Ha jól látom LCD-ben 46-47 után már csak az 55"-os panel van. Így csakis a 46-47-ben gondolkozhatok. Olyanokra gondoltam, mint pl. LGLV5500 vagy LM660 (persze ez már túl drága), vagy a kettő között akármi. Vagy Samsung EH6030 és ES6300 között valami. Ezek közül mi az amit szembe állíthatnék a döntésnél a plazmával (LG50PA6500-tól 50UT50-ig gondolkozok).
    A képminőségben hajlandó vagyok a kompromisszumra, de pl. a valódi 100Hz alapfeltétel (SPORT).

    Saját magamnak simán megvenném a plazmát, annak ellenére, hogy nem vagyok egy filmnézős alkat, és nem őrülök meg a minél mélyebb feketéért, de a legfontosabb számomra a sport nézés és ezért nyilván jobb lenne a plazma. Viszont hatalmas hátrány, hogy az asszony is azon TV-zne. Az ő szokása pedig különböző mega-show-k, meg sorozatok nézése, és az esti TV-zésnél 90% eséllyel alszik be. Ez nagyon nem kedvezne a plazmának. :( Ezért kell jól átgondolni, körbejárni, és az előnyök-hátrányok, veszélyek tudatában döntenem.

  • Zsoca_D

    tag

    válasz nightshadow #22991 üzenetére

    Panáknál a legrövidebb idő a kikapcsoláshoz (állandó beállításnál) 2 óra. Az nagyon hosszú idő. 1 óra még elmenne.
    Zoom-olással kapcsolatban is írtam eredetileg az előző hozzászólásomban, de utána pár dolgot redukáltam, mert túl hosszúra sikeredett a beírás. Többek között az is ott volt, hogy az asszonyt kb. ugyan akkora eséllyel taníthatom meg a zoom-olásra, mint a 77 éves apámat. Azaz sehogy. :F
    Vagy a zoom-olást is be lehet állítani adónként külön, amit meg is jegyez? Vagy általánosságban beállítani, hogy mindig zoom?
    Amúgy az általad linkelt TV-k mennyire maradnak el mozgáskövetésben a plazmától? Egy tenisz vagy kosármeccsnél tényleg durva a különbség még ezeknél is?
    Ha már így belejöttem, feltennék még néhány általános kérdést. :)
    1.Tudsz valamit esetleg a TV biztosításról? Edigital meg talán AVplanet-ben van olyan, hogy +2 év garancia, ami 11eFt. Ez lényegesen olcsóbb, mint a Pana +3 éves garanciája 15%-ért. Van esetleg ezzel valami átverés?
    2.Sok sportközvetítést nézek internetről is. Ezt ezeknél az okosTV-knél lehetne direktben is nézni vagy nem lehet rájuk tölteni az applikációt, ami le tudja kezelni ezt a "stream"-et. Mondjuk gyakran van flash is. Azt le tudja játszani?
    Ha nem, akkor a PC-ről egy sima alaplapi videokártya (HDMI kimenetes) át tudja küldeni a jelet normálisan? Milyen hosszú lehet a kábel?
    3.Szerviz menübe piszkálás gondot okozhat garanciális (vagy vásárlástól elállás) témában?
    4.Csinált már valaki olyat (amin én gondolkozom), hogy netről megrendelt 2 különböző TV-t, és így otthon napokon át hasonlítgathatta őket? A 8 napon belüli visszavitelnél (vásárlástól elállás) simán visszaadják a pénzt, vagy ez problémás?
    5. Jelenleg T-Home van nálam (IPTV). Tervezem, hogy valami HD SatTV vevőbe, pl. Optiboxba beruházok (+antenna). Erre köthetek netet is, és talán erről mehetne a 2. pontban emlegetett "live stream" nézése?

    Bocs a sok kérdésért, de sajnos még ezen felül is van néhány, amit még magamnak sem fogalmaztam meg pontosan. :)
    Ha bárkinek van valami véleménye, tapasztalata a kérdéseimmel kapcsolatos dolgokról, akkor kérem ossza meg velem. Köszönöm

Aktív témák