Keresés

Aktív témák

  • ezso

    tag

    válasz Hellas #15479 üzenetére

    Ha el akarod tüntetni, akkor próbáld meg finom, metálfényhez való autópolirral.
    Nekem több száz tévén már bevált. Color Magic fekete polírt használok és az apróbb karcokat tökéletesen eltünteti.

    [ Szerkesztve ]

    Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

  • ezso

    tag

    válasz Hellas #15482 üzenetére

    Tartós és portaszító. Pontos időt nem tudok mondani, mert eladom a tv-ket, nem tartósan használom. Gyakran van, hogy a burkolóanyag dörzsöli meg kicsit a kávát és ezekre a hajszálkarcokra jó megoldás.

    Ja puha papírzsepit használok, a felvitelhez és száradás után szintén új pzs-vel törlöm tisztára.

    [ Szerkesztve ]

    Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

  • ezso

    tag

    válasz kerekfej #15485 üzenetére

    Nekem - mint írtam - több száz tv-nél bevált. Nem muszály hinni benne.

    Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

  • ezso

    tag

    válasz Postmen #22958 üzenetére

    Szia!

    Tudás alapján a belinkelt tv-k nem tűnnek rossz választásnak.
    Annak érdemes utána nézni, hogy kik gyártják és milyen kijelzőt szerelnek bele.
    Nagyon sok no-name tv-vel találkoztam már, amik évek óta hibátlanul működnek, csak nem virít az elején,
    egy nagy Samsung vagy LG felirat. Az itteni "észosztók" szerint akkor pedig már xar is!
    Ha visszamennénk 15 évet az időben, ugyanezek az emberek csak a síkképcsöves Sony-t javasolnák!
    Akkoriban az volt a "trendi", holott ebből a típusból láttam anno, a legtöbb képcsőhibás készüléket.

    Lényegében, ezek a saját márkás tévék többsége ugyanott készül, azonos, vagy közel azonos tartalommal, mint a sztárol tévék, csak más a felirat....
    Az olcsó Samsungot pedig érdemes kerülni, ugyanis többnyire nem a saját - valóban kitűnő - kijelzőjük kerül bele, hanem valami kínai, lényegesen gyengébb display.

    Természetesen nem kívánok senkivel vitatkozni, sem vitát generálni, mindössze 16év saját tapasztalatomat írtam le.

    Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

  • ezso

    tag

    Ha van egy szobaantennád (esetleg kérsz kölcsön), akkor az Mpeg4 DVB-T tunerjét ki tudod próbálni, hátha mégis a kábellel van valami.

    Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

  • ezso

    tag

    válasz huhuhorgasz #27054 üzenetére

    Nézd meg a képét és ha tetszik vedd meg nyugodtan. A Vestel Electronic Europe csoport gyárja, a Blaupunkt-ok többsége pedig a Németországi Vestel Germany GMBH-nál készül.
    Én árulok Vestel belsővel készült tévéket és 7 év tapasztalat után kijelenthetem, hogy ár/érték arányban jó készülékek, nincs velük több gond, mint akármelyik prémium márkával. Alig megy vissza garanciába Vestel tv.
    Ebben a topicban sajnos annyira át van mosva az emberek agya, hogy csak Samu és Lg létezik, a többi "szar, meg kínai", hogy reális objektív választ nem fogsz kapni.
    Elküldöm PÜ-ben a tv szervíz menü belépési kódját, ott meg tudod nézni, hogy milyen panel van benne.
    Általában Samsung, LG panelekkel szereltek, vagy Vestel (LG licence panel) ill. Chimei és elvétve AUO.
    Utóbbi kettőt inkább ne.

    Ps: Az Angol piac 25%-át fedik le a Vestel termékek. Ők mint tudjuk, nálunk sokkal szegényebbek és hülyébbek is, tehát nincs pénzük és agyuk, hogy jó tévét vegyenek..... :W

    [ Szerkesztve ]

    Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

  • ezso

    tag

    válasz nightshadow #27063 üzenetére

    Kedves Nightshadow!

    Abban igazad van, hogy elég kevés az infó a Vestel által gyártott tévékről, ezért felsorolnék egy-két ismertebb márkát, aminek egy részét a Vestel gyártja, csak többségében a vásárló nem tud róla. Sharp, JVC, Toshiba, Hitachi. Gyártják/gyártottak ott LG tv-t is. (nem tudom hogy most is készülnek-e ott LG-k)
    Az Oriont is ők gyártják, de mivel a magyar piac (főleg hozzák jönnek) nagyon árérzékeny, elég igénytelen kivitelben és vacak display-el szerelik. Itt az olcsóság az első, nem a minőség.

    Német és Francia piacra a Blaupunktot és a Walthamot csinálják, mert azt főleg ott ismerik.
    Skandináviában a Finlux volt ismert nagy márka, oda az összes tv-t ők készítik.
    Az általad belinkelt tesztoldalakon is van belőlük.
    Pl: [link]

    Az angol Sainsbury's áruházláncnak a Celcus saját márkás termékét készítik.
    [link]

    Rengeteg no-name típusuk is van (Grandin, Technical, Alba, Luxor és még vagy 20 féle). Ezeknek a neveknek bizonyos országokban adóügyi okai vannak, de erre nem térnék ki.

    Gyakran a TV adattábláján nincs származási hely, vagy csak Made in Eu.
    Valószínűleg Te is találkoztál már Vestel tévékkel, csak nem tudtad, hogy az.

    Összefoglalva: ami tény és interneten hozzáférhető, hogy a Vestel csoport jelenleg Európa legnagyobb, a világon pedig a 3. legnagyobb tv gyártója.

    Üdv: ezso

    Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

  • ezso

    tag

    válasz s110r #27079 üzenetére

    Szia!

    Az AUO és a Chimei kinai display és bár egyre jobbak, az LG paneleknek még mindig szebb, élénkebb és színhelyesebb a képük. Van azért ebben egy kis szubjektivitás részemről, mert nem nagyon kedvelem a kínai dolgokat. (félek a Tesco az olcsóságra ment és nem LG paneles lesz. Pár éve az egyik áruházlánc adott olcsón tévéket. Később kiderült, hogy a németek minőségileg kifogásolt termékét vették át nagy tételben, gondolván, hogy a magyaroknak jó lesz. Nem mondom, hogy ez is olyan, de példa volt már rá)
    Küldöm a szevízmenü kódját.

    Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

  • ezso

    tag

    válasz Tegla80 #27087 üzenetére

    Igazad van, nem tudom mennyire partner a Tesco, hogy beléphess a szevíz menübe, viszont elrontani nem tudja a tv-t, mert távirányítóról nem engedi a változtatást. Csak számítógépes interfészen keresztül lehet(ne) állítani a fontosabb értékeken.

    Amit meg tudsz nézni, hogy milyen panel, SW verzió, stb, továbbá a távirányító teszt, Factori Reset és egy-két működést nem befolyásoló dolog elérhető el távról, a többi beállítást csak megnézni tudod, elállítani nem.

    Aki írt PÜ-t annak válaszoltam.

    Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

  • ezso

    tag

    válasz Tegla80 #27098 üzenetére

    Igen így van. Régebben a Vestel gyártmányoknál is mindent lehetett turkálni, aztán megunták és a 2009-2010-es modellévtől már csak olyat enged távról piszkálni, amivel nem tudod tönkretenni a tv-t.

    Egyébként kicsit gyanús ez az ár nekem. Bruttó 129.900Ft-ért, 50" Full-Hd Led tv az kicsit gyanús.
    Vagy tényleg gagyi kijelző lesz benne, vagy a szokásos sokszor eljátszott marketing, hogy meghirdetik, azután áruházanként lesz belőle 10-30db és ezren fognak tolongani érte.
    Majd, "ha már tv-t venni jöttünk" alapon rásóznak valami drágább modellt. Ha 100 emberből 1-2 nél bejön, az nyereség. Sajnos sokan, sokszor eljátszották már ezt...
    Remélem nem lesz igazam.

    Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

  • ezso

    tag

    válasz Osynho #27100 üzenetére

    Várjuk a beszámolót. :)

    Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

  • ezso

    tag

    válasz Osynho #27106 üzenetére

    Sajnálom, hogy nem működött, de mivel nem Vestel termék, nem is működhetett. (úgyhogy, aki kérte és elküldtem neki a belépési kódot elnézést, sajnos nem működik)
    Sok Blaupunkt tévém volt már és idáig mindegyik Vestel belsővel rendelkezett. (kivéve a képcsöves korszakot, akkor Grundig bélést kapott)
    Ez valami új "fegyver" Blaupunkt márkanévvel, de még életemben nem hallottam róla és nem tudom milyen belseje lehet. :F

    Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

  • ezso

    tag

    válasz ko1122 #27122 üzenetére

    Bocs, hogy megint belevau, de:

    a Kontraszt elég alacsony: 6000:1
    Igen mert statikus (valós) kontraszt van megadva, amit eddig a Vestelen kívül nagyon kevés gyártó tesz meg.
    Csak a dinamikus kontrasztot szokta megadni, ezek a milliós számok, meg a megfoghatatlan "High kontraszt, Mega kontraszt". Ráadásul a gyártók különböző képpen mérik az adatokat, így ez nem reális érték.

    energiavámpír (: 145W
    Jajjj :W Egyes tévék hátulján azt tüntetik fel, mennyi lehet a maximális áramfelvétel.
    Magyarul, dinamikus állásban, full fényerőnék, full hangerőnél, némi ráhagyással ennyit tudna felvenni, de az átlagos és valós áramfelvétele ennek a 1/2 - 2/3-ad része, beállítástól függően.

    Nyilván kínai belsővel és display-el nem a csúcskategóriát képvisel, de ha nem rettenetes a képe, az ára nagyon jó.

    Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

  • ezso

    tag

    válasz Doma88 #27249 üzenetére

    Szia!

    Pár hónapja beszámítottam egy ehhez hasonló tv-t 45ezer-be és ugyanennyiért is adtam el. Mivel kb. 7 éves modellről van szó, sajnos nem ér többet, de ha vársz egy balekra és nem sürgős, talán többet is kaphatsz érte, hiszen rajta van a "bűvös" Samsung felirat.

    Sok sikert az eladáshoz. :C

    Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

  • ezso

    tag

    válasz spirit007 #27254 üzenetére

    Igen ez sajnálatos, de már kicsit sem csodálkozom rajta. :N
    Én is kint voltam, még hétfő délelőtt a Budaörsi Tescóban. Mondanom sem kell, egy darab 50"-os Blau nem volt.
    Még bosszantóbb, hogy az egész műszaki osztályon nem találtam egy darab ott dolgozó humanoidot sem, akitől bármi infót kaphattam volna. Szerintem elmenekültek/elbújtak valahova.
    Amiből volt még a 32"-os Blaupunkt, de azt okosan kirakták a a folyosó közepére, ahol nincs áram, így kipróbálási lehetőség sincs. Ezek hátuljára valami Tesco Global ***akármi volt gyártóként megjelölve, de a panel elrendezéséből látható volt, hogy nem Vestel termék, inkább valami kínai csoda.
    Ami Vestelt gyártmányt láttam, az Orion volt egész tűrhető képpel, JVC, ami kimondottan jól nézett ki és egy Telefunken, szintén szép külsővel és a mellette lévő Samunál semmivel sem rosszabb képpel, de ezek is csak 32"-osak voltak. :(((

    Szerk:
    Off: Most látom, hogy az egy hónap híján 6 éves regemmel "lelkes újonc" lettem! :)) :DD :C

    [ Szerkesztve ]

    Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

  • ezso

    tag

    válasz rappit4 #27268 üzenetére

    "Nagyapám már mutogatja az ilyen szutyok orionokat"
    "Najó, de a képe nézhető?"

    Na ezért járok/írok ide ritkán.
    Ezek szerint Te nem is láttad a tévét??? De azért csípőből leszutykozod...
    Az Orion valóban nem egy csúcs kategória, de nem a meghibásodásairól híres.
    Inkább a szerényebb dizájn, a gyengébb anyaghasználat és az alacsony presztízs miatt olcsóbb.

    [ Szerkesztve ]

    Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

  • ezso

    tag

    válasz BBéci #27276 üzenetére

    És mi a helyzet a képminőségével?
    A kontrasztjával, a feketeszintjével és a mozgásmegjelenítésével, a színkezelésével?

    60-70ezer között keres új, garanciális tévét a nagypapának tévézésre. Arra tökéletesen megfelel.
    Tudsz olcsóbbat/jobbat "márkásban"?
    Nyilván nem versenyezhet egy másfélszer annyiba kerülő "márkással" de ennyi pénzért szerintem abszolút vállalható képük van.
    Ha valakinél ennyi az anyagi keret úgy gondolom jobb megoldás, mint valami kínai xarba belefutni.

    Még annyit hozzátennék, hogy közel 7 éve, amikor képcsövesekről Vestel bélésű LCD-kre váltottam, még egyetlen ügyfelem sem jelzett vissza ez idő alatt olyat, hogy most látott egy Samut, vagy LG-t és nagyon megbánta, hogy ezt a tv-t vette, mert sokkal rosszabb képe van.
    Az ellenkezőjére viszont számos példa volt.

    Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

  • ezso

    tag

    válasz JoolsNOS #27316 üzenetére

    Üdv!

    Mindkét márkáról van személyes tapasztalatom. A Bush-t főleg Angliában értékesítik, míg a Finlux a skandináv országokban ismert. A Finlux olyan ismert név a skandináv piacon, mint itthon anno a Videoton, vagy Orion.
    Ezeket a tévéket is a Vestel csoport gyártja.[link]
    Néhány tesztet itt olvashatsz a márkáról: [link]
    Átlagban 10/8-as értékelés 5 nagy tesztelő "cégtől" nem mondható rossznak.
    A 3D-s tévékben 95%, hogy LG display lesz.

    Véleményem szerint nyugodtan megveheted, mert garanciális tapasztalataim alapján egyáltalán nem megbízhatatlan típusok. Alkatrészellátás Magyarországon is biztosított, hiszen itthon is forgalmazzák, csak más neveken. Pl. egy hete a Tesco tele volt Vesteles JVC-vel.

    Valamennyire ez válasz lenne BBéci [link] által leírtakra, amiből a lényeg, hogy az idős szüleivel sem tolna ki ilyen tévével és tulajdonképpen igénytelen, aki ilyet mer megvenni.
    Tudom, hogy évek óta tévéket tesztelsz és tiszteletben is tartom a tudásodat, de vélelmezem, hogy komolyabb Vestel terméket még soha nem teszteltél.
    Mint minden cégnek (igen a Samsungnak és LG-nek is) van olcsó gyengébb minőségű termékük, például a Tesco saját márkás Technika, vagy a Magyar piacra készülő Orion, Ugyanakkor az Angol Sainsburys áruházláncnak készített Celcus [link] kimondottan jó a közép kategóriában.
    A német piacra gyártott és ott ismert, Waltham, Telefunken, Saba tévék sem mondhatók rossznak.
    Gyártanak még Hitachit, Sharpot, Thomsont, JVC-t is a sok no name márka mellett.
    Az Isztambuli központon kívül Németországban, Angliában, Spanyolországban, Portugáliában, Finnországban, stb folyik a gyártás és hidd el, ha csupa sz@rt csinálnának, a mai éles piaci versenyben nem tudnának életben maradni, nemhogy fejlődni.
    Gondolom az sem véletlen, hogy mára a világ harmadik, Európa legnagyobb tv gyártója, az angliai piacon 25%-os részesedéssel.

    Végül: én soha nem állítottam, hogy ezek a világ legjobb tévéi, de nem mindenkinek van lehetősége 2-300 ezres, vagy 3 milliós Oled tévére és az átlag felhasználóknak jó választás lehet, azonos tudás és legalább olyan képminőség mellett, lényegesen olcsóbban.

    Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

  • ezso

    tag

    válasz szekfizsolt #27437 üzenetére

    Egyet még megpróbálhatsz. Szedd szét a tv-t és a kijelző hátuljáról írd le a típusszámot.
    Hívj fel olyan cégeket, akik forgalmaznak Samsung tévéket. Nem hivatalosra gondolok, sokan foglalkoznak visszárus, javított tévék forgalmazásával.
    Ha szerencséd van belefuthatsz olyanba, hogy van egy tv, ami mondjuk villám csapott, vagy egyéb okból nem gazdaságos a javítása, de a kijelzője ép. Vele esetleg meg lehet alkudni kedvezőbb árban és mindketten viszonylag jól jártok.
    Pár telefont megér, de ismétlem piszok nagy szerencse kell hozzá.

    Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

  • ezso

    tag

    válasz VMatteo #27532 üzenetére

    Mindkettő DVB-T/C tuneres.
    Ha lehet inkább Orion, az legalább nem kínai.

    Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

  • ezso

    tag

    válasz BBéci #28666 üzenetére

    Kössz a segítséget, megkaptam a PÜ-t is és válaszoltam rá.

    Sajnos segíteni nem tudtam, mert a Vestel csoport eladta a Blaupunkt nevet a kínaiaknak és most már Szlovákiában rakják össze ezeket a tévéket a jól megszokott kínai "minőségben" :((( ...de azt hiszem jó néhány hónapja már volt erről szó.

    Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

  • ezso

    tag

    válasz FRENK1988 #28676 üzenetére

    Olvass vissza kb. 6-7 hozzászólást.

    Sajnos segíteni nem tudtam, mert a Vestel csoport eladta a Blaupunkt nevet a kínaiaknak és most már Szlovákiában rakják össze ezeket a tévéket a jól megszokott kínai "minőségben" :((( ...de azt hiszem jó néhány hónapja már volt erről szó.

    Itt a gyártó: [link]
    Olcsó viszont elég vacak .... finoman szólva.

    A Vestel-nél gyártott, Pl. Hitachi, Sharp, Telefunken, Waltham, JVC, (és még több tucat ismeretlenebb brand) kicsit drágább, de megbízható és ár/érték arányban jók. Az átlagos tévénézőknek tökéletesen alkalmasak.

    Magasabb igényekhez a Samsung, LG és Sony márkák ajánlottak, de nem az alsó árszegmensből!
    Például egy 32"-os 60-70ezer Ft-os Samsungot, csak a márkaneve miatt veszik meg az emberek, de mind anyagminőségben, mind képminőségben, mind tudásban meglehetősen gyengék.

    Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

  • ezso

    tag

    válasz FRENK1988 #28679 üzenetére

    "Köszönöm. Az a baj hogy a tvm kifekidt es most hirtelen 70-80k lenne erre a celra"

    Ennyiért nálam 32"-osból Full-HD, Smart Led tv szokott lenni és jó minőségű (most elfogyott sajnos)
    89900-ért pedig már 40" 102cm-es Full, HD, DVB-T/C, USB-Media Player-es Telefunken van.

    32-esből már Samsung és LG-t is kapsz, a fenti összegből, bár nyilván nem a csúcsmodellt.

    Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

  • ezso

    tag

    válasz vnorbi1987 #28737 üzenetére

    Szia!

    Ha Angliában élsz és nem vagy márkab.zi (mint az itt lévők 98%-a) javaslom térj be a Sainsbury's áruházlánc egyik üzletében és nézd meg a CELCUS tévéket.
    A 40"-os FHD led tv 199,9 font.
    [link]
    Érdemes a kommenteket is elolvasni.
    A gyártó honlapja: [link]

    A products menüben megtalálod az összes tv-t 19-től 50col-ig. A fő forgalmazó a Sainsbury's, mivel saját márkás termék.
    Nekem többféle méretben is volt már és - tapasztalatból mondom - megbízható, jó és olcsó tévék.

    [ Szerkesztve ]

    Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

  • ezso

    tag

    válasz vnorbi1987 #28745 üzenetére

    Szia!

    Gondolom "freeview"alatt a DVB-T tunert érted. Idáig minden Celcus-ban volt DVB-T és a legtöbben DVB-C tuner.(amit linkeltem bele is van írva)
    Azt nem tudom, hogy Anglia áttért-e már az Mpeg4 szabványra, de visszafelé kompatibilis, tehát Mpeg2-höz is jó.

    "általában óva intettek tőle és a hasonló márkáktól...."

    Ez ismerős. Ha lehetne időutazni és visszamennénk 15 évet, akkor a Samu és az LG lenne a távol-keleti sz@r és csak a síkképcsöves Sony a király. (amiben ráadásul jó eséllyel tönkrement 3-4 év után a képcső, azaz gazdasági totálkár)

    A lényeg, hogy akik ezt mondják, többségük sohasem használta az adott tévét, nem tapasztalatból mondja.
    Hozzáteszem nem vagyok elfogult a Vestel termékei iránt, csak a helyén kezelem őket.
    Nem mondom, hogy jobb mint a 1,5-2x annyiba kerülő Samu, vagy Sony, mert nem is lenne igaz, de közép és felső-közép kategóriában jó választás lehet.

    Amit a márkanevekről írsz, valóban így van, de mint a nagy márkáknál, itt is van minőségi szórás.
    Ez egyszerűen a megrendelő igényeitől függ. A Tesco sajátmárkás Technika tévéjét nem lehet egy lapon említeni a JVC vagy Hitachi tévével. Főleg anyagminőségben és displayben nagy a különbség, pedig azonos cég terméke.

    Itt olvasgathatsz egy kicsit a Vestel csoportról: [link]

    Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

  • ezso

    tag

    válasz nightshadow #28750 üzenetére

    Köszönöm a linket!
    Mint írtam, nem tudom a mostani Angol szabványokat, csak annyit, hogy néhány éve még Mpeg2-t használtak, ezért az Angol piacra szán tévék digitális tunerjei itthon nem voltak használhatók.

    Az említett típus kimondottan Angol piacra készült, ezért vélelmezem benne van a megfelelő tuner.
    Egy kép egy 32"-os dobozáról, amin rajta van a freeview logo. (persze egyszerűbb megkérdezni)

    Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

  • ezso

    tag

    válasz vnorbi1987 #28761 üzenetére

    Finluxom már rég nem volt, de amikor volt nagyon elégedett voltam én is és az ügyfelek is velük.
    Maga a márka Skandináv országokban és Angliában ismert. Ott olyan, mint anno itthon a Videoton, vagy Orion.
    Kb. fél éve olvastam egy teszt oldalon 1-2 típusáról és kategóriájában jó néhány Samu előtt végzett pontszámban.

    Az egyik tévéjük megnyerte a Sunday Times's Best Buy TV-jét 2013-ban.

    Szerintem keress rá, biztosan sok infót találsz a neten, csak most idő hiányában nem tudom Neked belinkelni.

    Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

  • ezso

    tag

    válasz satmen #28778 üzenetére

    Nagyon egyszerű! Az európai piacra kerülő tévék egy részét gyártják a Vestelnél. Sehol nem írtam, hogy az összeset!
    Ilyen a JVC, Toshiba, Sanyo, Sharp, stb

    Az UMC (Universal Media Corporation Slovakia) - a Blaupunkt mostani gyártója- egy kínai gyár szlováknak álcázva?

    Nagyjából igen. Nincs különösebben álcázva, csak a Blaupunkt egy régi eladhatóbb márkanév, mint ha csüg-csan nevű televíziókat gyártanának. A nagyobb gond, hogy hozzák a szokásos kínai "minőséget".

    Attól, hogy a Hankook Magyarországon (is) gyárt gumit, attól még az nem magyar gumi.

    Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

  • ezso

    tag

    válasz atoka1 #28806 üzenetére

    Ránézésre Vestel gyártmány.
    Ha ilyen a menüje, akkor biztosan: [link]
    Nekem 32"-osban volt. (lásd a képen)
    Képe jó, kezelni könnyű. Árban nagyon jó.
    Opera böngésző van benne, ezt kicsit lassúnak találtam, de el lehet menteni a kedvenc oldalakat, így nem kell beírkálni távról.

    [ Szerkesztve ]

    Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

  • ezso

    tag

    válasz atoka1 #28812 üzenetére

    Én árultam a tévét, de mindegyiket teszteltem. (a kép is akkor készült).
    Viszont napi kapcsolatban vagyok a garanciális szervízzel és eddig egy sem ment vissza 1/2 év alatt.
    Hozzáteszem, a nagyker több mint száz ilyen tévét hozott akkor és abban volt 2-3db gyári hibás (mint mindegyik típusnál), de ezek fennakadtak a rostán, tehát a vevőkig nem jutottak el.

    Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

  • ezso

    tag

    válasz bandi0000 #28818 üzenetére

    Ha jól értelmeztem a kérdést, akkor digitális kábeltévét (is) akarsz vele fogni.
    Ezzel annyi a baj, hogy a tévédben a leírás szerint, nincs DVB-C tuner.[link]

    Ha ez a gond, akkor csak tv cserével vagy külső box-szal tudod megoldani

    Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

  • ezso

    tag

    válasz b4sxe #28899 üzenetére

    Első lépesben nézd meg, hogy ad-e a távirányítód.
    Fogj egy digitális fényképezőt, vagy a telefonod kameráját és az optikát irányítsd a táv led-je felé, majd nyomj meg néhány gombot.
    Látni fogod a villogás a fényképező/telefon kijelzőjén, ha működik.
    (nyilván szabad szemmel nem látható)

    Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

  • ezso

    tag

    válasz Osynho #29131 üzenetére

    "Egy szlovak ceg rakja ossze oket. Blaupunkt,Jvc,Technika. Ugyanaz a belso elvileg. Mindharom megy a masik taviranyitojaval. 2 ev Tecso garancia van hozza."

    Mióta? A Blaupunkt kínai lett, csak Szlováliában rakják össze.
    A JVC és Technika tévéket a Vestel gyártja. Utoljára 2 hete volt JVC tévém és az is Vestel összerakású volt.
    Remélem nem adták el a két márkanevet a kínaiaknak, mert akkor vége a jó minőségnek és megbízhatóságnak.

    Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

  • ezso

    tag

    válasz gaga1 #29134 üzenetére

    Én nem szeretnék sugallni semmit, de láttam a Blaupunkt képét és a Vestelhez képest nagyon gyenge volt.
    Persze meg lehet szokni, meg kalibrálgatni, de tökéletes soha nem lesz.
    A megbízhatóságot meg Pumma megírta, meg ahogy én hallottam alkatrész sem nagyon van hozzá.
    A Vestel tévékhez van alkatrész "dögivel" és nem is drága.

    A másik: Az LCD tévék képminőségét 90%-ban, a beleszerelt display (kijelző) határozza meg. Nos, a kínai kijelzők sokat fejlődtek, de még messze elmaradnak a komoly display gyártók minőségétől.
    Főleg egy 120ezer Ft-os 50"-os tévétől nem lehet várni, hogy prémium kijelzővel szereljék.

    A Vestel cég nagyrészt LG és Samsung kijelzőket használt, és csak a legalja készülékekbe szerelt gyengébbet, de az utóbbi időben (ahogy hallottam) megvette az LG-től a licencet és saját maga gyártja a kijelzőket. Ezek a szervíz menüben a panel VES néven szerepelnek.
    Gyakorlatban egy 40"-os Telefunken-nél így néz ki:

    PANEL: 40_VESUDES02_169FHD....................................
    Nyilván az első szám a méretet, az első három betű a panel gyártót, a többi a panel típusát, felbontását jelöli. A pontozott helyen még van egy csomó szám és betű, de számunkra ez más nem fontos.

    Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

  • ezso

    tag

    válasz Osynho #29139 üzenetére

    Üzletben. Gondolom nem sok időt vesztegettek rá, de volt ott másik 20 tévé is, ami ment és hozzájuk képest is gyengébb volt a képe.

    Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

  • ezso

    tag

    válasz #94529552 #29143 üzenetére

    Ez fájt... :)) :DD

    Vestel Electronic Europe:
    [link]
    [link]
    wiki: [link]

    [ Szerkesztve ]

    Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

  • ezso

    tag

    válasz BBéci #29142 üzenetére

    "Más kérdés, hogy szarból nem lehet várat építeni. Tehát egy ócska kijelzőre hiába aggatnak világbajnok vezérlést, a végeredmény nem lesz jó."

    Ez a lényeg, nem a pontos százalékos érték.

    Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

  • ezso

    tag

    válasz #94529552 #29312 üzenetére

    Könyörgöm ne adj tanácsot olyan témába, amihez nem értesz.
    Nem egészen egy hónapja kérdeztél olyan böszmeséget, amin a fél PH röhögött vagy fogta a fejét.[link]

    Tőlem még linkeket is kaptál: [link]

    Mind a Toshiba, mind a JVC egy része Vestel gyártmány és nincs velük semmi baj. Alkatrész meg van dögivel, mert Magyarországon is forgalmazzák legalább 10 típusukat, csak a vevők nem tudják, hogy ki a gyártó.

    Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

  • ezso

    tag

    válasz #94529552 #29315 üzenetére

    Ezt már nem magyarázod ki öcsi, a "te is bevetted" dumával.
    Mellesleg kötözködni jársz ide? Felesleges.
    Segíteni még senkinek nem tudtál, de a tévékkel kapcsolatos ismereteidet, már (akár) ma is bizonyítottad:

    "Mivel ez a tv is szinte ismeretlen itthon, kicsit zsákbamacskának tűnik. Úgy mint az összeszerelés és a képminőség, és szervizháttér terén. Helyette érdemes inkább valamelyik népszerű gyártó termékét választani, 2 év garanciával."

    Ja, neked meg a maximum 5 márkát ismerő társaidnak ismeretlen! Viszont a többség kérdez, te viszont arrogánsan és pofátlanul kioktatsz olyanokat, akik 10+ éve ezzel foglalkoznak és talán kicsit nagyobb rálátása van a témára.
    Mellesleg a Toshiba céget 1939-ben A JVC-t 1927-ben alapították, tehát miért is feltételeznénk, hogy ilyen kis és frissen alapított cégekről hallottál volna, mint ahogy 10 magyarból 9 ismeri őket.
    Hogy miért került át a gyártás Európába az már kicsit összetettebb kérdés, de mivel (sajnos) van interneted magad is utána nézhetsz.

    Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

  • ezso

    tag

    válasz whatnot #29430 üzenetére

    "40h6400-at nézek és vagy 136k egyből pengetve, vagy 150k 0% THM mellett."

    Jól leírtad az üzletek 0%-os THM politikáját :R
    Sok ember bedől ennek, de a példában is látható, hogy a kamat bele van építve a termék árába, ami valamivel 10% feletti és (mivel gondolom 10 hónapos) ez éves kamatra számítva még több.

    Más. Árcsökkenés véleményem szerint komolyabb nem lesz. Esetleg abban az esetben lehet, ha a maradék időben, a forint jelentősen erősödne.

    Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

  • ezso

    tag

    válasz SLYM #29588 üzenetére

    Konkrétan ez a típus még nem volt nálam, de sok Telefunken igen.
    Vestel gyártmány, többségében a Vestel Germany GMBH gyártja, főleg Német piacra. (Ott jól ismert a márka)
    A tapasztalatról annyit, hogy kiváló ár/értékarány és nagyon megbízhatók voltak.
    Az importőr cég több százat hozott be 32, 40 és 50 colosból és egyetlen darabot sem vittek vissza garanciális szervízbe.
    A több százból talán 3db volt -ami természetesen nem került ki a vevőhöz- pixelhibás és egy "pixelcsíkos".
    Ezt az arányt bármelyik nagy gyártó és megirígyelheti.

    Félreértés ne essen, hogy dicsőíteni akarom a Vestel termékeket (hiszen ebből is van alacsonyabb kategóriás). Például a Web böngészés lassabb, mint egy dual v quad core-os Samsung, vagy Lg-nél.
    Ha ezzel együtt tudsz élni jó választás lehet kb. féláron.

    Még valami. Ha tudod, fényképezd le a menüjét, mert nem szeretnék abba a hibába esni, min régebben a Blaupunktnál, amit sokáig szintén a Vestel gyártott, de eladták a márkanevet és Kínai alkatrészekből rakják össze Szlovákiában.

    Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

  • ezso

    tag

    válasz #94529552 #29629 üzenetére

    Ha rám gondolsz, én nem dicsérem őket, de mivel 16 éve tévékkel foglalkozom, amiből 8. éve Vestel gyártmányú LCD-kkel, van némi rálátásom a dolgokra.
    Szóval nem favorizálom a Vestel termékeket, de a helyén kezelem őket és szeretném pár ember szemét felnyitni, hogy nem csak Samsung, LG, Sony, létezik, hanem más is gyárt jó minőségű tévéket.

    Ebben a pillanatban itt ülök egy Telefunken 50" full-hd 200Hz, Smart led tv előtt, ami 130ezer Ft és biztosan nem cserélném el egy 50 ezerrel drágábbra csak a XY felirat miatt.
    Viszont egy 2x annyiba kerülő "márkás" tévével sem hasonlítom össze, mert nyilván annyiért, már jobb minőségű és tudású tévét lehet kapni.

    Abból pedig, hogy ide írok, nekem semmiféle anyagi előnyöm nem származik, viszont ha sz@rt ajánlgatnék, saját magamat járatnám le.

    Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

  • ezso

    tag

    válasz #94529552 #29634 üzenetére

    Magyarországon áruházakban nem kapható az említett Telefunken tv. Főleg Német belföldre készült és Németországban gyártja a Vestel Germany GMBH. (Csak 1-2 kisebb importőr cég hozza be korlátozott darabszámban). Ráadásul kifutó típus. :)

    Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

  • ezso

    tag

    válasz mckay #29644 üzenetére

    Szia!

    Már sajnos nem az.
    Régebben a Vestel gyártotta, de most Szlovákiában szerelik össze Kínai alkatrészekből.
    [link]

    + GRX? "talp nélkül"?...gondold meg.
    Ráadásul újonnan is ennyi volt az ára talpal [link]

    [ Szerkesztve ]

    Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

Aktív témák