Aktív témák

  • indianka

    tag

    kedves mindenki, különösen Cifu (maxriszpekt)!

    Tv vásárlás következik most nálam is. Amiben gondolkozom az mindenképp FullHD, 37", és LG. tudom hogy eléggé leszűkítettem a kört, de azért LG, mert azt tudok olcsóbban szerezni, azért FullHD mert 0% TV nézésre kell, és kb 80 % HDripek számítógépről való nézésére, na meg mert ha már vezsek akkor nem akarok két év múlva újra venni, ezért FullHD. 37", mert azt még megengedhetem magamnak. :)
    A fentiek alapján alapvetően 4 típus jöhet számításba: 37LF65, 37LF75/76, 37LG5000, 37LG6000. az elsőt, és az utolsót kilőném, ugyanis, az LF65 régi típus, majdnem olyan áron mint az utódja. az LG6000 pedig high-end, vagyis túl drága, és ebben nincs benne a 24hz trucinema funkció (42"-től van csak), szóval így lényegében ugyanaz mint az 5000-es társa (design-t leszámítva).
    tehát marad a 37LF75/76 és a 37LG5000...
    foglalkoztat viszont egy két kérdés, amiket pusztába kiáltanék itt és most:
    - végigfutottam a topicot, és írtad korábban hogy az LG5000 elvileg nem 24p képes az angol honlap szerint. A hdmi inputnál ott van hogy 1080p@24p képes , és ez szerepel a német honlapon is. ez csak azt jelenti hogy képes lekezelni az ilyen jelet, de alapvetően 3:2 pulldown-ban játsza le? vagy mégis képes a 24 hz-re??
    -korábban irtad hogy az te volt LF65-öd tudja a 24p-t, aztán mégse?? akkor most ez hogy van? mármint, azt hitted hogy tudja, és nem tűnt fel a 3:2 pulldown, és aztán rájöttél, hogy valójában mégsem tudja?? ezek szerint már azok (LF65 széria) is elég jó elektronikával rendelkeztek, ahhoz, hogy ne legyen észrevehetp a 3:2 pulldown??
    -nekem mint írtam alapvetően ahhoz kell, hogy HD DVD vagy Bluray ripeket (jobb-rosszabb minőségben) számítógépen lejátszva nézzem a TV-n (a monitorom már kinőttem :D ), ehhez számít hogy a tv tudja a 24hz-et? vagy tökmindegy, mert a számítógép át tudja küldeni 24 hz-en?? vagy ez most hogy van, mert itt elvesztettem a fonalat... :F :F értem hogy MPC-vel 1080p@24hz-re állítom, de ha TV fizikailag nem tudja a 24hz-et, akkoris 3:2-ben fogja nyomni nem?? :U :U természetesen hdmi-vel kötném össze a gépet a tv-vel, mert videokarimon van hdmi, és azon át tud menni a 1080p@24p
    - a monitotomon nézem most az ilyen filmeket, és most sem veszek észre semmit, pedig elvileg az is 60 hz-en megy...akkor elvileg a monitor is 3:2-ben jeleníti meg???
    -az új LG-k közül csak a 6000-es szériában van 24hz trucinema, ott is csak 42" és afölött

    bocs a hosszú hsz-ért, de eléggé össze vagyok keveredve...

    egyébként hajlanék a LG5000 felé, mivel dual xd engine van benne, 50000-es kontraszt, és hát mégiscsak új modell, és nekem csak egy tízessel kerülne többe mint az LF76 (az viszont szebb... :DDD )

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák