Új hozzászólás Aktív témák

  • csapos2

    addikt

    Üdv mindenkinek!

    Régi nagy álmom látszik megvalósulni, ha minden igaz lesz egy projektorom. Mégpedig a saját, két kezemmel készített. Sokáig túrtam a netet, kérdezősködtem sokfele, aztán úgy gondoltam, csinálni kellene egyet.

    Nos belefogtam, igaz, még nincs készen, de már szinte minden hozzávaló megvan.
    Azért indíttanám ezt a témát, hátha közben jön még valaki, valami ötlettel, amire én nem gondoltam.

    Elsőként egy pár link, ahol rengeteg információhoz hozzá lehet jutni:

    Az egyik legjobb, szerintem: [link]
    Ez is nagyon jó, csak nem emberi nyelven íródott :) : [link]

    Még egy pár: [link][link]

    Azok a helyek ahol barkácsoló kedvű emberek, alkatrészeket vásárolhatnak.
    [link][link][link][link]


    Az egész dolog lényege, hogy egy TFT monitor LCD paneljét, egy megfelelő fényerővel és színhőmérséklettel rendelkező lámpával megvilágítjuk. A kapott képet pedig egy lencsesoron keresztül kivetítjük a falra.

    Hozzávalók:

    LCD panel: Azokról a TFT-kről, amelyekből már készítettek projektort, tehát alkalmas a célra, van egy lista: [link]

    Világítás: Legtöbben fémhalogén fényforrást alkalmaznak, ezek közül is 250W ill. 400W kivitelt. A működéshez kell még egy fojtótekercs, fázisjavító kondenzátor, gyújtó.

    Fresnel lencse: A megfelelő eredmény érdekében szükség van kettő darab fresnel lencsére. Egy a lámpa és az LCD közé kell, hogy a fénysugarakat egyenletessé és a panelra merőlegessé tegye. Egy pedig az LCD és az optika közé. Ennek dolga számomra nem teljesen világos, de valószínű, hogy a kapott képet ez fókuszálja a lencsébe.

    Optika: Lehet kapni egyszerűbb egy lencsés optikát, de alkalmasabb a 3 lencsés rendszer.

    Egyelőre ennyi, a következőben teszek képeket a monitorom szétszedéséről.

    Várok ide mindenkit, akinek van tapasztalata, vagy ötlete a dologgal kapcsolatban. :)

    Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

Új hozzászólás Aktív témák