Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • axlrose32

    őstag

    válasz #02314752 #5284 üzenetére

    Szia!
    Melyik válaszomat hol és milyen témában?
    Ja megvan....
    Az teljesen más témakör, nem kell egyből nekikeseredni.... :N

    [ Szerkesztve ]

    06703896891

  • Kernel

    nagyúr

    válasz #02314752 #5283 üzenetére

    Amint rádugom az antennát, leveri a FI-t. Ez még akár igazolhatná is...

    Semmit nem igazol a leírtak közül. A TV-k hálózati védőföldje direktben le van kötve a fémsasszira, az fémesen kapcsolódik tunerhez is, GND, közös pont, ugyanarról beszélünk.

    Mivel a tuner fémháza / csatlakozója és a hálózati dugó védőföldje között kb. 0 Ω vagy ahhoz közeli érték mérhető, az antenna dugdosása azzal egyenértékű, mintha a TV ott sem lenne, hanem közvetlenül a konnektor védőföldjéhez dugnád.

    A központi antenna viszont köztudomásúan eltérő potenciálon szokott lenni, mint a lakás védőföldje, vagy akár földje, radiátora, vízcsöve, mert az antenna máshonnan, más "szintekről" érkezik, egyéb behatások érik, ami azt elhúzza, akár 70-80 V AC különbség is mérhető, ami már ráz is, a csatlakozóhoz érintve kisebb szikrát is kelt, bedugva kiegyenlítő áram keletkezik rajta.

    Innen kezdve miért is csodálkozunk, hogy a FI-relé lenyomja? Igaz, elvileg a fázis-nulla vezetők áramának aszimmetriáját nem okozza, de a megfejtés valószínűleg egy kapacitív galvanikus leválasztó a központi antennára, ami nem csak az egyenáramot választja le, hanem gyakorlatilag az 50 Hz-et sem engedi át, csak a nagyfrekvenciát, a benne alkalmazott kiskapacitású kondenzátorok miatt

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz #02314752 #5288 üzenetére

    Látszólag nem kellene, de én az ellenőrzés kedvéért a koax. dugó külső oldalát odaérinteném a konnektor védőérintkezőjéhez, hogy akkor mi történik. Mint említettem, ez üzemszerűen is megtörténik, hiszen a TV-n keresztül ugyanúgy földelődik a koax.

    A képcsöves TV-k nem földeléses dugóval szereltek, hanem kettős szigetelésű rendszerben vannak megoldva, ott kicsit másképp alakulnak ezek a dolgok.

    LCD TV-k között is akad néhány típus, ami nem földeléses, hanem csak "laposdugós", természetesen ezek tápegysége is kettős szigetelésű.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz #02314752 #5291 üzenetére

    Ezt meg pont nem kellett volna, kártékony dolog, azon tunerek bemenetére nézve, ami 5 V antennatáp biztosítására is ki van képezve.

    Ennél a plazmánál hagyományos tuner van, ha jól tudom (antennát nem táplál), ezeknél általában a bemeneti melegpont és a külső rész (GND) között 0 Ω mérhető. Ennek oka, hogy ilyen tunerek bemenetén gyakran egy tekercs megy a GND felé, ami egy sávszűrő vagy rezgőkör része.

    Ennek köszönhetően a DC ellenállás 0 Ω, a nagyfrekvenciás impedancia természetesen 75 Ω.

    Tehát nem szakadt meg semmi galvanikusan, a kábel belső ere fémesen csatlakozott, az még egy külön történet, hogy egyéb okokból szerencsére ott is 0 Ω körüli értékek mérhetők általában a fémharisnya és a belső ér között, aminek ugyanúgy nincs köze a 75 Ω nagyfrekvenciás impedanciához.

    Ha ez nem így lenne, a koax harisnyájának szakadása, csatlakozóhiba, vagy netán annak szándékos megszakítása kárt okozhatna a szolgáltató rendszerében, vagy a szomszéd lakásban lévő TV-ben például, amikor egy egyébként természetes, elkerülhetetlen kiegyenlítőáram nem a harisnyán indul meg, hanem a belső éren. De ez nyilván nem így megy.

    A rendes galvanikus leválasztó a belső eret is megszakítja egy kondenzátorral, meg a harisnyát is, utóbbit több párhuzamos kapacitással általában.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák