Új hozzászólás Aktív témák

  • uriember

    aktív tag

    Sziasztok, Pana65VT20 a beteg, a hiba 20-30perc melegedés után jön elő, csak 90%-ban sötét képtartalomnál vagy valamelyik bemenetnél, forrás nélkül. Normál tv adásnál nem észlelhető. [kép] A kép alsó 4 pixelcsíkjánál a szürke raszteren sötétebb sávok láthatók. Minél melegebb, annál jobban látható. Buffer hűtőbordák fagyasztósprayvel való hűtésekor a helyzet javul. A kérdésem az lenne #Axlrose-hoz(remélem jól írtam), illetve hozzáértőkhöz, hogy ez a csíkozódás a buffer panel(ek) cseréjével 100% megszűnik-e vagy az Ysus panel csinálhat-e ilyet? Amit még hozzátennék, hogy ha kikapcsolom menüből a plazma panelt (kvázi csak hallgatom az adást), akkor kihűlés után szintén kevesebb a csík, gondolom a tápot kapcsolja le ilyenkor. Tv műszerész voltam valamikor, még a képcsöves időben, az LCD és főleg a plazma technológia, működés kimaradt az életemből... Kaptam már véleményt hozzáértőktől, volt gelkás tanulómtól, aki ma is tv-ket javít(plazmát már nem) és egy Video-Partos ismerősétől is, de több szem, több csipa alapon gyűjtöm a véleményeket, köszönöm előre a hozzászólásokat, véleményeket. Egyébként van egy 42collos Pana plazmám is, azzal nincs semmi problémám 28e üzemóra után sem, de akartam egy nagyobbat. Kalibráltattam a VT20-t, most már színhelyes a kép, "csak" ez a csíkozódás van sötét képtartalomnál, bemelegedés után.

    [ Szerkesztve ]

    Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

Új hozzászólás Aktív témák