Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sipi

    addikt

    válasz kopi.dll #400 üzenetére

    ?!?
    Ha nem értesz hozzá, inkább ne... Egy: nem kötelező életbiztosítással felvenni. Kettő: ugyanazt a bőrt húzzák le rólad, mivel a végén mindkét befizetés a banki hitelben landol. Egyik módi szerint csak a banknak fizetsz, a másik szerint egyiket biztosításba, másikat bankba, majd a végén a biztosítótól a bankhoz. Ha a biztosító esetleg olyan ügyes volt az évek során, hogy kimagasló haszonnal forgatta a pénzedet, akkor még marad is valamennyi a hiteltörlesztés után.

    Ha esetleg utánanéznél, nem írnál olyat egy BEFEKTETÉSI dologra, hogy pénzt húznak le az adósról... Nem hiszem, hogy az általad kamatra, megforgatásra betett pénz, ami neked fog fialni, lehúzás lenne...

    Ja, és nem vagyok tőzsdeügynök, nem érdekem, hogy bármit is megköss vagy felvégy. De legalább egy ilyen komoly témában hanyagolni lehetne a tipikus ''szemét bankok a véremet szíjják'' típusú beszólásokat... Inkább tanácsokat osztogathatnál...

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • Sipi

    addikt

    válasz kopi.dll #402 üzenetére

    Most már tudom, köszönöm. :)
    Előző hozzászólásaimban olvashattad, hogy az első és legfontosabb dolog a banknak utánanézni, mert rengeteg apró szemétségük van, amit nem mondanak el, csak ha konkrétan rákérdezel. Ez tipikusan ilyen, nem tartozik szorosan a lakáshitelezéshez, ezért nem szólnak róla, mert nem kötelezi a törvény őket. Ha rákérdeztél volna a lakás/életbiztosítás felmondási körülményeire, elmondták volna. De ki a franc tudja az összes buktatót fejből, hogy megkérdezze?
    Ez tipikusan a bankokra jellemző görénység.

    Ez egy példa, egy bankról. Az a bank ezek szerint egy rahedli kaka. Nem oda kell menni, mert így működnek. De sok más bank van, és azt kell kiválasztani, ahol teljesen rugalmasak.
    A leírás alapján én az OTP-re tippelek, ott ugyanis tényleg kötelező az OTP-s lakáshitel mellé OTP Garanciás lakás- és életbiztosítást kötni, mást nem fogadnak el.

    Amit én nehezményeztem (olvasd el): Te általánosan minden magyarországi bankot lehúztál, úgy állítva be a dolgokat, hogy csak átverik az embert, és egy csomó bőrt lehúznak.

    Holott ez nem így van. Vannak tipikusan rossz bankok, amelyeket érdemes messzire kerülni. Vannak olyanok, ahol azonban egyes konstrukciók egész jók. Ha alaposan utánajársz, talán kiderülnek ezek a buktatók is. De attól, hogy egy bank egy hitelformájával Te bebuktál, nem kellene minden bank minden hitelkonstrukciójára ráfogni, hogy átverés...
    Elnézést, ha túlontúl Neked ugrottam volna. De talán érthető voltam, miért is gáz az állításod.

    Életbiztosítást bármikor köthetsz. Egy jó biztosítónál ez nem azt jelenti, hogy berakod a pénzt és vége, hanem ez egyfajta (hosszútávú, biztonságos és nagyon jó kamatozású) befektetési forma. A választott biztosítási idő végén megkapod a befizetett pénzedet, plusz a biztosító által elért (sokszor igen magas) hozamot. Ehhez jön még az adóvisszatérítés is.
    Láthatod, hogy ez egy igen kellemes befektetés, perse csak hosszú távon.
    Ha találsz olyan bankot, amelynek mindegy, melyik biztosítónál vagy biztosítva (és van ilyen!), és van olyan hitelkonstrukciója, mely megengedi a halasztott tőketörlesztésű hitelfelvételt (van ilyen!), és megengedi, hogy a tőkét az életbiztosításodból törleszd (van ilyen!), akkor ez egy nagyon klassz ajánlat.
    Sajnálom, hogy Te egy ilyen szemét bankba futottál bele. Nekem is vannak rossz tapasztalataim, de azokat az bankokat messze ívben elkerültem, illetve szaktanácsot kértem, végigkérdezve a buktatókat, a lehetőségeket.

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • Sipi

    addikt

    válasz kopi.dll #406 üzenetére

    Sejtettem. :)
    Engem majdnem átvertek úgy, hogy nem tudtam volna lakáshitelt felvenni...:(
    Szinte minden banknál van turpisság, túl kell járni az eszükön, vagy ha szemetek, otthagyni. Rengeteg bank van a piacon, valahol tutira sikerül. És tutira sikerül _jobb_ feltételekkel.

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

Új hozzászólás Aktív témák