Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    Sziasztok!

    Van itt olyan aki próbálkozott már hőcserélős ventillátorral? Nem teljes központi szellőztetéssel hanem amit most elég sok helyen nyomnak, a különálló hőcserélős, szobánként szerelhető ventillátorral. Ez ideális lenne sok szempontból, mert szakaszosan tudnám szerelni ahogy lesz pénz, nem kellene egyszerre egy sokmilliós beruházást végigcsinálni a vele járó nagy mocsokkal.

    Igazából 4 dolog érdekelne:
    1. Mennyire vált be, mennyire képes hozni azt a hatást és légcserét amit papíron tud? Engem egy kicsit az aggaszt, hogy váltott üzemmódban működik, ergo nem lesz egy folyamatos légáramlási irány a helységek között, hanem csak egy zóna a ventillátor körül amit képes megmozgatni.

    2. Milyen zaj mellett képesek ezek működni? Én személy szerint sajnos elég érzékeny vagyok erre, saját tesztjeim szerint 26 db-nél hangosabb venti már nem életképes a hálóban és a dolgozószobában mert zavar. Sajnos sokszor nincs megadva, vagy érdekesen van megadva a zajszint.

    3. Mi alapján számolta ki/állította a teljesítményt. Úgy tudom az ökölszabály az 30 m3/h/ember, de az akkor ha teljes rendszer van, tehát egy folyamatos áramlást állítunk elő a szobák között.

    4. 90%-os hővisszanyerést reklámoznak ami kb ott van ahol egy központi rendszer lenne.. Viszont a működéséből adódóan kicsit félek, hogy ez nem egészen lesz így, főleg ha nagy a külső és a belső hőmérséklet különbség.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz tothjozsi96 #134309 üzenetére

    Annyiban vitatkoznék, hogy mostmár elvileg az összes Ariston alkatrészt lehet kapni. Legalábbis a Velis és Lydos szériához van panel és a tasztatúra is. Meg ugye nagy előnyük, hogy energetikailabb jobbak, Hajdú-ból csak C-set lehet kapni a Velis Evo meg B-s... Igencsak érződik a villanyszámlán, nálunk side by side látszik a fogyasztás, mert 2 órán van a 2 bojler.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    Tanácsot szeretnék kérni. Födémszigetelés előtt állok és rengeteg egymásnak ellentmondó információt találok a neten.
    A ház egy elég régi épület több lépésben felújítva. A padlás kb 200 nm (11*18m) tehát a választott anyagok ára már csak a mennyiségnél fogva is igen jelentősen befolyásolják a végső költséget.
    A födémet egészen pontosan nem tudom hogyan épül fel, de ahol meg lett bontva a belső munkák során ott úgy néz ki lentről felfelé, hogy 5 centis fa deszka-tégla (szerintem B30-as)- majd felette 20-25 centi vasbeton. Halvány emlékeim vannak gyerekkoromból, hogy itt eredetileg fafödém volt sártapasztásos náddal, ez lett kicserélve tégla-betonra. Elég drága a házat fűteni és ez a fajta betonfödém kb 0 szigetelőképességű így szeretnénk a födémet járható szigeteléssel borítani.

    Először léphető kőzetgyapotot akartunk (Rockwool steprock HD) de az a szükséges 20 centis vastagságban sajnos túl sokba kerül.
    Aztán rátaláltam erre az URSA XPS bakos rendszerre.
    Ez jónak néz ki és mivel a szigetelés oroszlán része üveggyapot így szerintem ár-érték arányban elég jó. Ugyanakkor jön a kérdés, hogy mivel alakítsak ki járható felületet.

    Adná magát az OSB lap, de az papíron párazáró és bár nyilván kerül alá hőtükör párazáró fólia, valamennyi pára biztos hogy felkerül a padlástérbe, ezt bezárni az üveggyapotba nem jó ötlet.
    És akkor itt jönnek az egymásnak ellentmondó információk.
    1. Sokak szerint 25 centi beton már önmagában párazáró, így ha erre még ráfóliázol akkor nem kell aggódni mi van fölötte.
    2. Egyesek szerint TILOS OSB-vel fedni, mert a modern OSB műgyantás összetétele párazáróvá teszi.
    3. Mások szerint enged annyi párát az OSB hogy ez nem gond, amúgy se tudod tökéletesen illeszteni, annyi rés elég a kiszellőzéshez.
    4. Beszéltem az URSA-val, ők hézagos deszkaburkolatot ajánlanak. Ezzel az a baj, hogy, egyrészt 2x annyiba kerül mint az OSB és utána nem lehet ráburkolni amikor be akarjuk építeni a tetőteret. Ahhoz meg egy kicsit drága, hogy utána kidobjam a francba az egészet.

    Alternatívaként még felmerült, hogy lehetne járható EPS. Mivel nem tud vizesedni és önmagában is párazáró, ha erre megy rá az OSB akkor nincs baj. A problémám ezzel az, hogy egyáltalán nem hangszigetel, így egy későbbi beépítés esetén a dübögést nagyon jól közvetíti, ergo nem ideális egy később beépítendő födémen.

    Véleményeket, javaslatokat elfogadok, hátha van valami amire nem gondoltam. Após szerint túlaggódom, ha normálisan megcsináljuk a párazárást akkor 20 centi szigetelés már jó eséllyel nem fog vizesedni. Számolásaim szerint a harmatpont mindenképpen a szigetelésbe fog esni, tehát ha van páralecsapódás akkor az biztos hogy a járható burkolat alatt lesz.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz kiir #139483 üzenetére

    Ezek szerint nem sikerült jól megfogalmazni a problémakört.

    hogyan akarod később beépíteni a ritkított deszkaburkolatot (vagy bármit, ami páraátengedő)?
    Pont ezért írtam, hogy bár az URSA ezt ajánlja, de én nem preferálnám, mert később lehet kidobni.

    Vagy miért lenne jobb lépéshangszigetelő a bakos rendszer kőzetgyapotja, mint az EPS?
    Az EPS tökéletesen átviszi a hangot. Mivel az XPS bakos rendszer több mint 90%-ban valójában szálas szigeteléssel (üveggyapot) van kitöltve ezért sokkal kevésbé engedi át a hangot. Nyilván jobban mintha mondjuk telibe lenne rakva lépésálló kőzetgyapottal.

    Statikailag nem kérdéses a tetőszerkezet, eleve úgy lett megépítve, hogy később be lesz építve a tetőtér, tervek is megvannak. Igazából csak elfogyott a pénz, a szüleim nem tudták befejezni 25 éve. A tető jó állapotban van, volt kint több különböző vállalkozó is az évek során megnézni, 20-30 évig nem kell hozzányúlni szigetelésen kívül (nyilván a tetőtér beépítésének része lesz a szarufák közötti szigetelés)

    Az a baj, hogy mindenképpen járhatónak kell lennie jelenleg a padlásnak, mert rengeteg dolog van fent amiket még csak ki sem tudok dobni, mert jelenleg örökösödési per tárgyát képezik. Persze opció lehetne, hogy elvitetem őket egy raktárba, de akkor meg a raktárat fizethetem évekig tehát amit nyerek az olcsóbb fűtésen, elvesztem azon.

    Ha csak arról lenne szó, hogy valahogy szigeteljem le akkor legurítanám 30 centi üveggyapottal és csókolom, 2 közlekedő a kéményhez meg az ablakhoz.
    A baj az, hogy úgy kéne leszigetelni, hogy járható legyen, elbírja a fenti cuccok súlyát, ne rohadjon be a járható felület alatt és lehetőleg minél kevesebbet kelljen kidobni belőle a későbbiekben.
    El tudom fogadni, ha nem megy minden egyszerre, a prioritási sorrend, hogy most drasztikusan javítsunk a ház energiahatékonyságán, utána az, hogy ezt lehetőleg úgy tegyük hogy közben nem rohad be az egész és harmadlagos szempont, hogy ebből a későbbiekben lehessen tovább építkezni.
    Végülis ha belegondolok kb 5-8 év mire a tetőtér beépítése komolyan elindulhat, addigra meg annyi minden változik, lehet felesleges ezzel a szemponttal foglalkozni.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz kiir #139501 üzenetére

    Szerencsére az ingatlan maga már az enyém, mert megvettem a szüleimtől, hogy el tudjanak költözni egy kisebb lakásba, csak a cuccok maradtak ott.

    Ez amúgy jó ötlet végülis, főleg az extra kiszellőző rést meghagyni. Lett volna eleve 5 centi, de lehet inkább lesz 10. Az is nagyon jó meglátás (hogy nem tűnt fel eddig... :W ), hogy meg kell nézni most milyen a párásodás. Igazából nem nagyon van, pofára fektetve OSB lapok voltak felhalmozva pont az egyik fürdő felett és teljesen száraz az alja, nyoma sincs penésznek, pedig lent maga a fürdő penészedik kicsit mert rossz a légmozgás.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák