Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szabjan

    tag

    válasz BRIKLY #28458 üzenetére

    A kandalló körbeépítést nem te találtad fel ne aggódj... :D
    már én is láttam de tényleg rossz lett a végeredmény.
    Azt tudni kell, hogy ha megnöveled a felfűtött felület méretét azzal a felületi hőmérséklet is csökken. Nem tudsz többet kihúzni a kályhából mint amennyit el tudsz égetni benne.
    Ha a legjobb hatásfokkal akarsz fát tüzelni, akkor valóban egy tömegkályha vagy egy vegyes kazán amire szükséged van.Az árakat nem ismerem, de gyanítom a tömegkályha olcsóbban kihozható mint egy fűtésrendszer ../vagy nem?/ Az utóbbinak ismerem az árait az előbbinek nem.

    [ Szerkesztve ]

    a vizesember

  • Ton-ton

    tag

    válasz BRIKLY #28458 üzenetére

    A "kandalló" körbeépítését már írtam hogy nem jó megoldás. Vagy szétnyomja az egészet a fém tágulása (az mellékes hogy az általad építettet vagy a kandallót), vagy hagysz neki helyet, ezzel tovább rontva (az amúgy sem fényes) hatásfokot.
    Mint írtam már gyakorlatilag kizárólag a padlás szigetelést tudod elkészíteni, ugyanis ha esetleg mégis szellőztető rendszert teszel be később (ami belmagasság miatt csak a padláson lehet) akkor is fel tudod szedni és újra visszarakni.
    Az összes többi olyan amit jó lenne megtervezni. Tehát leülsz egy füzettel, és elkezded összeírni a teendőket. Majd megnézed a sorrendeket (nyilván nem a festéssel érdemes kezdeni...). Ez laikusként minimum napokat vesz el, de később százezres megtakarításokat eredményez.
    Gyakorlatilag a tömegkályhát tudod megépíteni egyedül, s mint mondtad ehhez van némi anyagod is. Így szinte ez az egyetlen megoldás (ahogy elöttem említtték szóba jöhet még a kemence, de az kevésbé szimpatikus nekem, azonban dönteni neked kell).

    És igen azt untam meg, hogy mindent kétszer-háromszor leírok, majd ezzel nem foglalkozva mást csinálsz.
    Gyakorlatilag teljesen feleslegesen koptatom a billentyűzetet.
    (továbbiakban ignorállak)

    http://qtp.hu

Új hozzászólás Aktív témák