Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz M43g #85250 üzenetére

    No megneztem, ezt hasznalom, csak sarga, es kis helyen mar hibadzik a festek ( : a regit meg kis mennyisegu csemperagacs kevereshez hasznalom
    Erdekes h a nagy sds keveroszar az rozsdamentes anyagbol van, nem ilyen festett

    Szerk:
    AxBattler
    Nem alszunk benn most, kis hangja van, 10 eves candy, mai inverteresek sokkal hallkabbak

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz mokus1 #85270 üzenetére

    Nem izzoszalas radiator, talan norvegoktol aruljak itthon a legtobbet, vmikor tavaly neztem utoljara, kozel 100%-os hatasfokkal mukodnek es nem forro a radiatortest, az alulrol bearamlo levegot melegiti fel es a felmelegitett levego tavozik a tetejen, tehat magat a levegot melegiti, nem a kozvetlen kornyezetet mint a hagyomanyos izzoszalas megoldasok, azokbol ha jol sejtem nincs is radi verzio, kulsore meg se mondod h elektromos radi, sok designban elerhetoek

    Szerk:
    Pl.nobo

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz mokus1 #85273 üzenetére

    Nem tudom mit neztel, 250w-os 44500ft+meg egy termosztat kell hozza, azt irja minden termekuk mehet furdobe, 500w-os 51000-tol van, gagyit biztos nem erdemes cenni, csak olyat amire van 5ev gar
    Mar van futoszonyeguk is, az is jo megoldas ha nincs fenn meg burkolat

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz zsloti #85276 üzenetére

    értelemszerűen a nappalit a nappali órán méri a mérő, a "h" tarifát pedig másik mérőn kell mérni, azon belül téli/nyári zónával, ezekből már csak digitális van, automatikusan átvált és számlálón külön látod a nyár/téli/összegzett fogyasztást, ha lenne még vezéreltre igényed, az pedig 3. mérőn mehetne

    TeeJay
    igen, lehetséges h azt mondják nem bővíthetsz, a közösképviselő felelőssége, h ad-e nyilatkozatot amiben leokézza
    1x32a terhelhetőbb mint 2x16, szóval mindenképp 1x25/32a
    ne nagyon érdekeljen mi kell a mérő és a kapcsolótábla közé, csak regisztrált villanyász nyúlhat hozzá, tudni fogja mi kell oda:) - nem, nem csinálhatod meg, akkor sem ha egyébként villanyász vagy -, a reg. villanyász fogja kiállítani és aláírni a dokumentumot, h a mérőhely kialakítása alkalmas a 25/32a-re -
    belülre nagy gépek 1,5-es kábel karcsú lehet, mosógép/mosogatógép/bojler 2,5-esen menjen, többi helyre elég 1,5-es is

    ivana
    más elven működnek, teljesen más komfortérzetet ad az új genes, tapasztaltam, szóval nem felesleges, pénztárca kérdése

    szerk:
    gerisz23
    alanyi jogon jár, persze, de az elműnek nem kötelessége házon belül a kábelezést megcsinálni, sőt, nem is fogja megcsinálni:) ha a belső hálózat kicsi, akkor hiába jár alanyi jogon, elműnek a kapuig kötelessége ezt biztosítani
    pl adott 10 lakás, de a belső összterhelhetőség 200a, ez 20a lakásonként, ha mindenki 32-t szeretne az úgy nehezen jön össze - pontosan sehogy -
    a méretlen vezetéket is nagy eséllyel cserélni kell egy bekötőpontig, az a mókásabb rész, órától kapcsolótábláig a könnyebb általában

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz zsloti #85283 üzenetére

    ezt hogy érted, ingyen szeretnéd az áramot kapni? ( : én is szeretnék mondjuk sok mindent ((( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz ivana #85287 üzenetére

    ne vitatkozzunk olyanon amin nem érdemes, más elven működik, a beáramló levegőt melegíti fel, a régiek nem, ennek a burkolatát meg lehet fogni, a régiekét nem, a fűtőbetét elve azonos, nem a működési elvüké, mondjuk úgy, a régiek izomból próbálják megoldani, az újak ésszel

    pjen
    nem tudom mi az a visszatáplálós, ha arról van szó h vezéreltnél a "felesleg" fogy és csak szakaszos/limitált rendelkezésre állású, "h"-nál nincs erről szó, 0-24 rendelkezésre áll, csak fűtési idényben a vezérelt áráért

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz TeeJay #85290 üzenetére

    picivel drágább lakástűz okozta kár, mint a 2,5-es mbcu...
    a mosógép nagyfogyasztónak számít, nagyfogyasztó 2,5-es kábelre megy, nem kell feltétlen mbcu-t venned, az mbcu közvetlen vakolatba is mehet, nem kell csőben szerelni, duplán szigetelt, azért drágább - egyébként az mbcu emiatt sokkal jobbn terhelhető, mint a hagyományos kábel -
    a névleges terhelhetőség egy dolog, másik dolog h nem mindegy 1m-re megy a kábel v 15-re, és az sem mindegy mennyi ideig kapja a terhelést, 5 perc v 1-2 óra, nem véletlen írnak elő 2,5-es kábelt
    a szabvány a réz, ha bővítesz akkor a régi alu kuka, régi addig maradhat amíg nincs módosítás, kb 30-50e ft-os történet, ha érdekel ismerek becsületes regvillanyászt aki nem akar lehúzni
    először közösképviselő, aztán elműtől papír beszerzése és kitöltése, amin leokézzák majd a dolgot, 3 napon belül megjön a határozat, aztán villanyász bácsi, utána vissza elműhöz a papírokkal, és kb 1 hét múlva viszik az új főmegszakítódat, elmű felé kb 7e ft-ot kell fizetni

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz T 1000 #85292 üzenetére

    sütő 3-4kw-ot is fel tud venni, első körben nézd meg kinn, hány a-s főmegszakítód van, ha kevés akkor imént volt róla szó, csak vissza kell olvasnod
    mosógép és tűzhely egy kismegszakítón egyébként nem mondhatni okésnak, főleg valami hitvány kábelen, azokat is ildomos lenne cserélni
    sütőnek 3x4-es - valami ilyesmi kábelt raktak hozzám, villanyász tudni fogja -

    szerk:
    mokus1 törölközőszárítós az drágább persze, minden igényt teljesítenek, csak azt meg kell fizetni - sajnos:) -, más gyártótól lehet van olcsóbban, de mindenképp 5év garost vegyél

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz pjen #85297 üzenetére

    oké, annak semmi köze a "h" tarifához

    azért, mert az a szabvány jelenleg, valószínűleg elmegy 7a-ről is vígan, 1,5-es cu-t ha jól rémlik max 10a-es kismegszakítóra lehet kötni, de van erre a neten elég táblázat, ott lehet látni melyik kábel meddig biztosítható, ilyenen sprórolni az erős pffffffffffff kategória, inkább tízszeresen legyen felülbiztosítva, mint akár 10%-kal alul

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz fero02 #85299 üzenetére

    pár villanyászbácsival beszéltem, az közös volt bennük h mosógép 2,5-es kábelen megy, nem 1,5-en, aki ezen cigánykodik hát egészségére
    1,5kw-os bojlernek biztosan elég 2400w, azt azért matekozd bele, lehet h 3-4-5 órán keresztül kapja a terhelést folyamatosan, ahogy melegszik csökken a terhelhetősége is, arra se véletlen 2,5-est mondott minden villanyász
    az se véletlen van kitalálva, h nagyfogyasztó külön körről menjen, hiába bírná a kábel, kötésnél megint csökken a terhelhetőség
    nagyfogyasztó az 1kw-os mosógép is, ha nem az, akkor mi az 50w-ot fogyasztó tv?:)
    nem mondtam h az alu tiltva van, azt mondtam ha hozzá kell nyúlni a méretlenhez, akkor a régi alu az kuka, mivel a szabványban réz van, ha nincs mod akkor persze kutyát nem érdekli
    pl ha benn van az óra azt se bántják, akkor sem ha teljesítmény növelés van, de ha másik óra is kerül mellé benn már nem maradhat
    ávk-t meg ha rakatni kell egy villanyásszal, azt nyakon kell vágni és hívni olyat aki tudja a dolgát, külön kérés nélkül

    zsoika
    a terhelhetősége, biztosítéka meg 10a, valószínűleg azért 10a, mert ha 16a amit a kanóc bír, már rég leéghet mire leold a kismegszakítója

    pjen
    sztem elmondhatom a véleményem, az egyes kábelek terhelhetősége/biztosítéka pedig szabványban van rögzítve, aki meg tanult fizikát, az tisztában van vele h van egy névleges érteék, meg van egy gyakorlati, ami sok mindentől függhet, nem véletlen paraméterezik felül a hálózatot

    YAS-dude
    ha a javaslatodra szorulok majd értesítelek, addig is köszönöm a felém irányuló figyelmed, de nagyon örülnék ha meghagynád másnak, holnap ha felém jársz, csak neked keverek egy fél vödör csemperagacsot, rád is kenem ha úgy nagyobb nyomatékot kap ( :

    szerk:
    ivana próbáld ki, utána nyilatkozz, komfortérzetben az izzószálasok közelében sincsenek az elektromos radiknak, én próbáltam, nem véletlen drágábbak, akár mint egy központi fűtés cirkó és gáz nélkül

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz fero02 #85335 üzenetére

    fúró is lehet - nem pont háztartási készülék de nehezen van olyan háztartás ahol nem kellene néha fúrni - , illetve sütő, bár nem mértem kezdetit mit tud felvenni, de ha "beáll" 4kw is volt, gondolom főzőlapok is tudnak nagy indítási áramot felvenni, hősugárzók
    nálam ha jól rémlik b16 van mindenhol, de nem foglalkoztam vele, 1,5-es mbcu a leggyengébb láncszem, az is csak max porszívónak, betervezett "nagyoknak" 2,5-es van külön körökön, sütőnek még erősebb, kötés kevés van, eddig minden gép elindult gond nélkül, legyen az porszívó, flex, nagy fúró, akár porszívó és nagy fúró egy körről, nem volt olcsó a sok kábel, de ha utólag kell barmolni az sokkal drágább, de mindenki úgy csinálja ahogy akarja

    szerk:
    TeeJay passzolom h mért azzal szerelik, de megint csak a távolság jut eszembe, 1,5-2m a kanóca kb? de az a kanóc, ami a falban fut, lehet akár 20m is, vagy több - nálam van olyan ami 20m -, gondolom minél nagyobb annál nagyobb feszültségesés léphet fel
    ahol én nézem még mindig 10a-t látok ismegszakítóra 1,5-es réz esetén, ha mbcu akkor is, terhelhetősége nagyobb utóbbinak, gondolom azért biztosítsák felül akár 2x-esen is, h 1% esélye se legyen elektromos tűznek, megérteném ha itt vagyonokról lenne szó, de nem, valamivel drágább, de ideális esetben 10-20 évre veszed a kábeleket, nem pár hónapra
    egyébként v olvastam, v vmelyik villanyász mondta, h az csak egy dolog, h 1,5-es, nem feltétlen lesz annyia kábelt teljes hosszában, de ezt ugye csak akkor tudod 100%-osan, ha leblankolod az egészet és megnézed, az meg nem túl életszerű, tehát a gyártási szórás is bele van kalkulálva ebbe a matekba

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Chaser #85338 üzenetére

    biztosítsák*biztosítják:)

    szerk:
    mai klímák nem sokat esznek, ha csak hűtésre van használva 3,5kw-osom megállt 1kw alatt a kánikulában, 100 légm3-t kellett hűtenie, fűtésnél tavaly -15-nél ment fentebb, de olyankor egy 160w-os fűtőszál is megy alapból
    vmelyik éjszaka mértem, 14-15 órát ment, 7kw-ot evett - a digitális főmérőn néztem -, fél kwh óránként, 27 fokra állítttam, előtte nem volt még ebben a szezonban fűtve a lakás

    szárítógép: én nem tudom mosógépre rakni, ugyanis konyhapult alatt lesz, de azért beterveztem neki helyet máshol
    egy alternatíva, páramentesítő, ha értelmes van szárító funkciója, kb 3 óra alatt szárazak a ruhák és víz sem kerül a lakásba - lehet a végén nálam is ez lesz, páramentesítőt mindenképp fogok venni -

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz fero02 #85342 üzenetére

    no, játékfúró a maga 5-800w-jával:) a nagy fúróm 1,5kw-os, pl mikor klímát szerelték játék fúróval sokra mentek volna, talán 100-as lyukat kellett fúrni a csöveknek, én is 100-ast fúrtam venti elszívó csőnek, 40-es téglafalban kis fúróval mókás lenne - dobozmarót bele se tudnám fogatni -, de ha pl burkolnak, csemperagacsot ((( : sem valószínű, h kis fúróval dolgozzák be, ha meg kiegyenlítőzni kell azt biztos nem, a 1,5kw-os is megizzad alatta
    nálam megy minden, nem volt gond, lehetőség szerint bolond biztosra terveztem, belekerült pár száz m kábelbe de sebaj:d ha korlátlan pénzem lett volna minden egyes konnektor külön körön megy, akkor lenne vagy 50 kör, így "csak" 20 van, meg a klíma
    külön körök akkor is hasznosak ha valaki "okosítani" akar, és ahogy észrevettem sokkal egyszerűbb úgy dolgozni mintha kötni kell, csak anyagban sokkal több és többet kell vésni a több kábel miatt

    szerk:
    TeeJay nálam nem csövezve vannak, vakolatban, gipszkarton alatt, álmennyezet felett, anno filóztam is, mért kisebb a csőben húzott terhelhetősége, ez is szóba jött, h a cső amiben van hőszigetel és melegedik, eszerint nem jártam rossz nyomon
    te lakásod, te pénzed, a különbözet mennyi lenne, 5-10e ft?:)

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz gerisz23 #85347 üzenetére

    inkább túlbiztosítom mint alul, kismegszakítókat majd egyszer cserélem kisebbre

    zoli03 bontókalapács a hivataos neve, de sokat fúrtam vele, villanynak dobozokat pl, anyagot is azzal keverem ha nem glettről van szó

    bazsimano
    szomszéd srác páramentesítőt vett, földszinti lakás, alatta pince, bő 100 éves épület, hő/víz szigetelésről nem hallott az épület:) tavaly ajánlottam neki, megvette, azóta megszűnt a penészedés náluk, aldi/lidl 50e-s kategóriát vett

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz zsoika #85360 üzenetére

    Nem tudom milyen, azt sem tudtam h van belole hoszivattyus, 3-400w fogyasztast mondott, de keveset kell mennie, helyet beterveztem, egyelore ennyi

    pjen direkt raktam fixre a kabeleket, ha elozo lakaaban mukodott a 40 eves mm alu fal, jo esellyel itt is fog a rez:) igy is sokat kellett vesni, csovezessel dupla annyi lett volna minimum

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz pjen #85364 üzenetére

    En nem vetem meg az alut:) de mar lejart az ideje, szomszed neninel majdnem volt mar lakastuz, epp otthon volt mikor kigyulladt az oranal valami kanoc
    Bovitesre gondoltam, elore bovitettem, ha ide vkinek meg konnektor v vilagitas kell az beteg ( : kabelek szabalyosan vannak, nyilvan kornyekukon nincs furkalas es akkor nincs gond, ha veletlen elfurja valaki eppen megoldhato, kibont, kotodoboz, wago, rogzitettem mindent hol megy kabel, ha eladnam a lakast es uj tulaj ennek ellenere elfurna valamit az mar az o baja, van par szaz kep amin minden kabel helye beazonosithato

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz pjen #85367 üzenetére

    Ez egy nagyon regi epulet, talan 50-es evekben volt lakasokban vezetekeles utoljara, olvastam itt is olyat, h valami papirba burkoltak a vezeteket, masik szomszednal a falban egett el az alu mm fal, szepen tulterheltek
    Nalam nem volt gond a regi aluval az.oranal, de cserelte az oreg talan 10-es rezre ami szabvanyban van, gyarilag itt 16a volt, az nem egy nagy tortenet, ebben a laksban a legnagyobb fogyaszto egy mosogep volt

    Szerk:
    M43g
    20 aramkornel gondolhatod mennyit kellett vesni:) mivel fix kabelezes, ezert ugy csinaltam h.kesobbiekben mindennek meglegyen a helye, ennyit tudtam tenni, cso par vilagitasnal van, mashol nincs, ha jol tudom van "kabel kereso" gep, gondolom valami speci femdetektor, ha vki finom munkazni akar meg tudja oldani, mivel egesz lakas gipszkartonpzva van, szepen meg lehet talalni mindent, csak egy szurofuresz es szike kell hozza, szikevel ki lehet vagni szepen, kis rutin kell hozza
    Vilagitasbol nagyon sokat csinaltam, nem feltetlen kell hasznalni, de ha van ra igeny adott, a kb 3,5nm-es furdoben pl 3 helyen van:) lakas felen almennyezet, ott is lehet trukkozni meg kabelekkel ha valaki nagyon akar, azt is nagyon konnyu bontani es visszajavitani
    Volt nemreg valami villanyasz mernok mas okbol, egybol azzal kezdte de sok konnektor van:) 37nm-en 50-55, 15-20 kiallassal

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz pjen #85375 üzenetére

    A villanyszerelessel kapcsolatos velemenyem tobb villanyasz velemenyen alapul, egyikuk egesz eleteben azt csinalta/csinalja, ha te is az vagy es nem egyezik a velemenyetek konzultaljatok meg:)
    Egyebkent azt is mondta, h boven tul van biztositva a szabvany, bejovore is az orahoz 10mm-es kis tulzassal vinne az egesz hazat, de azt irjak elo, azt rakja, en is amondo vagyok az ilyen nem baj ha felulmeretezett, abbol baj nem lesz
    Regi rendszerekben esetenkent sok kokanyolas volt, amit 16a-re mereteztek nyilvan hosszutavon nem fog vinni elektromos sutot, fozolapot, mosogepet, mosogatogepet stb
    Magam reszerol meg annyit villanyoszkodtam h megterveztem, huztam be kabeleket, csinaltam doboz helyeket, beraktam dobozokat, par kabelt wagoztam, utana ki is probaltam, kotodobozomat, kapcsolasokat mindent villanyasz csinalt, vegere megertettem a vilagitas mukodesi elvet is, de ilyennel nem jatszom, ha elkepzeles van riasztom a villanyasz bacsit o meg bekoti amit kell

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz pjen #85380 üzenetére

    Mondok jobbat, dolgozott az oreg egy mernoknel, minden egyes konnektor kulon kismegszakitora kerult, fixen mbcu kabelezve vakolatban, valami 300 kismegszakito lett a vegen, nem felujitas, teljesen uj epites :)
    Lehet h 20e-t megsporoltam volna ha mindenhova 1,5-es vezetek megy, de tobbet biztos nem, abbol toredeke kellett a 1,5-eshez kepest, egy kivetelevel mind kozel van a kapcsolotablahoz

    Szerk:
    ivana
    En indokoltam ennyi kort:) ennyit kertem, ha smart rendszer lenne kesobbiekben az pl meghalalja, keves kotes van, minel kevesebb kotes annal kevesebb
    hibalehetoseg
    32a-em van, 16-rol bovitettem, klimanak kulon 10 v 16a
    Konnektor meg inkabb tobb legyen mint kevesebb, kesobb mar ne kelljen barmolni mert valahova kellene de nincs, csak a konyhaban van 15 korul, pc sarokban 2*5-os sor, akinek van pc-je tudja mennyi konnektort eszik periferiakkal, aki meg szokott fozni tudja mennyi gep hasznos kozben, 50 konnektornak el is ment a fele

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz föccer #85385 üzenetére

    Vagy mashoz volt kotve es elfelejtettek jelolni

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz föccer #85387 üzenetére

    En csak vedokesztyuben megyek a kozelebe:) fazisceruzaval ( : fel eve meg ugy se mentem volna
    Sok kulon aramkor felujitaskor is jol jott, kismegszakitokon kapcsolom a bekotott vilagitasokat,
    egy elo kor van konnektornak, minden mas lelove

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz macilaci78 #85390 üzenetére

    Engem nem ert igy, ne is erjen:) gyakorlatilag a kismegszakitok latjak el most a kapcsolo szerepet, ismerek minden kort, mi hova megy, de ha ismeretlen jon be es veletlen vmelyik kabrl vege a dobozban nincs szigetelve es ugy dont megfogdossa ne legyen megrazo elmenye, egyik kisoregnek pl heppje mindenhova odanyulni
    Amikor felrugtam egy vodor vizet a furokra, aztan meg egyet, azert meglepodtem mert nincs aram:) fi rele vizsgazott, de mar kismegszakito is, es a fomegszakito is egyszer, de azert jobb ha nincs rajuk szukseg

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz zsoika #85393 üzenetére

    "Táblára ráírni hogy tilos visszakapcsolni" hát, ezen azért mosolyogtam:) amennyi analfabéta meg hülye gyerek van, ha az a lényeg biztos ne kapcsolják fel, akkor le kell zárni, eleinte én is úgy csináltam mikor még "mesterek" mászkáltak be, nehogy beleessen vmelyik a kapcsolótáblába, falra fel két léc, arra meg gipszkarton

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz M43g #85395 üzenetére

    mondta az öreg régebben standard volt, de most is alkalmazzák, ha kifogynak az adott kábelből akkor jelölik szalaggal, h pl az a z-s ami egyébként föld, most éppen kapcsolószál, a probléma akkor van ha mondjuk leesik a jelölés és nem rakják vissza

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz sketchifun #85397 üzenetére

    az sajnos most is igaz, h a legtöbb "mester" a pénzre megy, a gond ott van mikor trehány munkáért kérnek sokat
    mivel kénytelen-kelletlen bele kellett rázódnom a villanyászkodásba, azt azért látom h nem egy bonyolult történet - a világítások a gondolkozósabb rész - , precizitást követel, persze sok fizikai melóval meg kosszal jár, és megmondom őszintén, én se csinálnám olcsón ( : az biztos ha valami elő van írva, nem térnék el a kedves ügyfél miatt tőle mert ő spórolni akar
    sztem az én rendszerem faék egyszerű, egy dolog lett elbaltázva, valahogy az első villanyász bácsi a fürdő áramkörét teljesen más helyre vitte, így a fürdő konnektorok és világítása közös, és ezen van még 1db konyhai világítás, itt kötés is van, nem örültem neki, de hajszárító meg ilyesmi rövid ideig megy, szóval nem lehet gond wago környékén sem, bojler meg külön körön megy, lehet h sose lesz smart rendszer, de a lehetőség több helyre adott, igazából tényleg csak kábelből kell több külön köröknél, ellenben kötődobozból meg annál kevesebb, és kapcsolótáblánál kell többet bekötni
    én nem jelölgettem semmit, az kiderült amit az első villanyász jelölt, a második tudta mit jelent:)

    zsoika
    panelnél elég magasan van a tábla általában, legalább is lentebb még nem láttam, abba nem könnyű beleesni ( : nálam kb kapcsoló magasságban van a doboz, egyik haver lakásán láttam így és megtetszett - mondjuk ott a kapcsolók meg kb s_gg magasságban voltak, az nem tetszett, eleve magas vagyok, gyereknek biztos jó, de nem tudnám megszokni -

    szerk:
    martillo sztem vidd be egy lapszabászatba ha megoldható, olyan precíz munkát otthon nem tudsz csinálni, esetleg körfűrésszel ha van hozzá asztalod

    zsloti igazából számomra nem derült ki h mit akarsz a h tarifával aminek ne legyen rezsije (?), de a lényegét elmondtam, attól független h van napelem/nincs napelem

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz zsoika #85405 üzenetére

    megkérdezem a szomszéd srácot legközelebb mikor összefutunk, mit is vett pontosan, nem ástam bele magam, ha jól sejtem valahogy csinál meleget amin lecsapódik a pára a levegőből amit beszív, így páramentesít a páramentesítő, jó dolog az biztos, eszembe nem jutott volna h ebből is van hőszivattyús megoldás

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz macilaci78 #85407 üzenetére

    tudom, h többet tud, voltam is az öreggel melózni, ami elméleti rész kell az hamar megvan - más kérdés, h ott is biztos sok dolgot megkövetelnek amit gyakorlatban nem fog használni senki -, azt mondta vmelyik villamos kapcsolási rajzát is tanulniuk kellett annak idején, meg első félévi gyakorlat abból állt, h meg kellett tanuniuk létrával menni:d de maga a munka nem bonyolult, csak tényleg precízen kell csinálni, valaki itt mondta egyszer, h glettelni/festeni mennyivel nehezebb :d
    nekem az a magasság nem jön be, jah, pl könyökkel is szoktam kapcsolni, van h homlokommal :d
    redőnyhöz van kanóc, jajdeörültem' mikor először használhattam élesben
    taposós ledet nem tudod megoldani valami mozgásérzékelővel, v valami smart megoldással?

    nap kérdése:
    mi a facért' fúrnak panelben 19:01-kor? :d

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz zsoika #85417 üzenetére

    ne rehegj, egyik húgomnak ment világosban is ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz gerisz23 #85443 üzenetére

    Ha szaraz a fal nem kell annyi, kulso fal mellett volt az agyam 10 evig, kozvetlen a parkettaszegely mellett ami max 2cm, az a lakas sose latott peneszt 4. emeleten zaroszinten, sarki lakas, nagy felulete erintkezik kulterrel
    Valami disznosag van, annak az okat kellene megkeresni

    Szerk:
    bonyeszko
    Xiaominak van par ezer ft-ert einkes paratartalom meroje
    Tulajjal beszelni kell, az o felelossege es kotelessege ezt megoldani, ha nem tevedek nagyot jogszabaly is van erre, a peneszneg egeszseg karosito hatasa is lehet, esetenkent igen durva, nem csak esztetikai kerdes
    En emiatt nem adtam ki tavaly a lakast amit iden akartam felujitani, miattam ne betegedjen meg senki

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Pttypang #85448 üzenetére

    Luxnak is vannak hasznalhato vizmertekei, de messze nem top, van egy 2m-esem toluk, az korrekt

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz looser #85469 üzenetére

    ossza*osztja

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz looser #85473 üzenetére

    Beneztem, jogos :R telefonrol megesik

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz looser #85475 üzenetére

    Az a butorlap gyengus lesz, ha massziv dolog kell akkor 3 centis munkalap, mondd vissza mert sok koszonet nem lesz benne

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz AxBattler #86254 üzenetére

    Lakatos, hegeszto, ha esztetika annyira nem szamit, gk ajtoprofilbol is meg tudnad eppen csinalni, ezt a falat ne terheld

    _____
    Rimano a plus
    Kalandom a 3. zsakkal ( :
    Kaptam multkor privatban egy tippet, nagy fordulaton es sokaig keveejem, ezuton is koszonom
    A gyarto altal eloirt 1l-1kg keveresi arany bullshit, 1l vizhez 2,3-2,5kg por kell
    Lazitas: nem eleg a zsakot felrazni v spaklival, komuves kanallal lazitani, kezzel fellazitva rendkivel kis surusegu por lesz belole
    No ezeket betartva tokeletes lett a glett, nagyon szep feher, porzas mentes es eros, nehol belement konnektor dobozba, alig tudtam kiszedni

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz AxBattler #86256 üzenetére

    Akkor megepited a 2mm-es ajtoprofilbol, talajhoz es plafonhoz is rogzitve ketkomponensu ragasztoval rogzitve a dubeleket, a vazat gipszkartonozod es ra a boyler, a vazban pedig kenyelmesen elvezetheted a csoveket, ha igazan esztetikus bojler kell ariston velis lesz a baratod
    Flex, opel csavar, gk csavar, furo ami kell, zartszelveny erossegu nem lesz, de a bojlert meg fogja tartani, nem vagyon gyenge gyerek, de ilyen profilt nem tudtam meghajlitani ( :
    Ytong fal is megtartana, max fal hatuljan keresztmerevitovel kellene rogziteni a bojlert, de a profilos megoldas egyszerubb

    Szerk: igen, ua profil a neve

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz AxBattler #86261 üzenetére

    Ertelemszeruen utana bandazsolod:) aztan v festes v burkolas utan - felteve ha jol dolgoztal - csak egy sima es fuggoleges falfelulet marad

    Egyik neninel bontottak a stang falat, felette levonel nem ment le a materia, hadd ne mondjam a kokanyolas mintapeldaja, 45 fokban - ami persze nem annyi -, 2 oldalt beleceztek, ra karton, azt bevakoltak valamivel, a sikhoz semmi koze, a toldast nem bandazsoltak, mar szetrepedt, extranak kihoztak a "falat" 2 oldalt 8-10 cm-rel, polcok voltak mindket oldalan, egyiket se lehetett visszarakni ( : mindet le kellett vagnom es uj lyukakat furni a tarto dubeleonek, azt nemes egyszeruseggel elvakoltak:d a sitt meg mindig itt van kb 3 hete, hetfon meg egyszer szolok a fonokasszonynak h tuntesse el, kedden ha itt van megy az irodaja ele az osszes, ha epp jofej' hangulatom lesz akkor nem boritom ki a zsakokat ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Kolondrum #86267 üzenetére

    Nekem 0 ft:) - nincs mar gazora -

    aujjobba az jo ar, bar nem tudom helyileg hol vagy
    Nekem itt a nagyfaluban 1500/nm arat mondtak legolcsobbnak, egy 5*4-es helyiseg magaban 90e korulre jon ki

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Morris #86290 üzenetére

    Ragasztohab nagy talalmany, sajnos felujitas vegere ismerkedtem csak meg vele, gipszkartont nem karton v csemperagacxsal rogzitettem volna az biztos, tiszta, konnyu, gyors, ahogy szamoltam osszessegeben nem is dragabb mint a vizes ragasztokkal dolgozni
    Raktam fel a vegen kartonokat vele, ajtotok melle is, az egyik db elmaszott, eleg szep mutatvany volt lemuteni ( : bitang eros, nem marketing h erosebb kotest irnak mint amit a vizes ragasztok tudnak produkalni

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Morris #86295 üzenetére

    én is, rendkívül meggyorsítja a munkát, meg nem kell folyamatosan az eszközöket mosni, anyagot bekeverni, becipelni, elvileg vízálló is, olyanra köt mint az xps

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Ijk #86303 üzenetére

    "h" tarifás klímás fűtés lesz a barátod - feltéve ha a klímáid megfelelnek az előírtaknak -, 32a az nem sok, ha csőgázon megy a főzőlapod kb villanyt sem kell kapcsolni mellette kis túlzással, abból ekkora krafthoz 2 zónásat vegyél - ha több fázisra van tervezve akkor nem tud csőgázon menni -
    bojlerhez kb felesleges vezérelt, amennyiért már csinálják a kiépítést neki, kb 10 év mire talán megtérül, a "h" tarifás történet 1-2 év, nekem eddig 6000ft a fűtés számlám erre a szezonra, de úgy h leszédülök a létráról a melegtől ( :
    1 cső sztem karcsú, bár nem mértem le beleférne-e, ideális esetben főzőlaphoz és radihoz legalább 2,5-est rakott, sütőhöz meg 4-est

    ivana volt nálam olyan cső, világítás kábelek elvoltak benne, 6db 2,5-es magában se ment volna bele, de ha igen, az mellé már a lepkefing se fért volna be

    szerk:
    ha "h" tarifát kérsz, akkor fixen kell bekötni a klímákat, nem fogod tudni kihúzni, de nem is kell, az a szerelők dolga, egy fi relé és két kismegszakító
    és azt is tervezd bele, ezekhez különálló kábelezés kell, teljesen külön órán megy, jelenlegi kábelekről nem fogod tudni használni
    jótanácsként, már most nézd ki a szerelőt és klímát, indítsd el a folyamatot, ne később derüljön ki h nincs az elmű rendszerében, és mászkálnod kelljen kéthetente h megtörtént-e a csoda

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Ijk #86312 üzenetére

    az most mind1 h oszlik el, nem 32a-re van ahol mást is használsz, ha több fázisos akkor egy fázison sokkal kevesebbet tud, de az is elég
    nálam benn két "papiros" villanyász járt, főzőlaphoz min. 2,5-est, sütőhöz 4-est mondtak kérdés nélkül, bár itt többen sokallják, nekem mindegy, nálam azok kerültek be, bojlerhez is 2,5-es, elektromos radihoz, mosógéphez, mosogatógéphez
    csngőt gondold át, első szaki belém beszélte h vegyem meg, aztán kiderült mocskos egy hangja van, nemrég neki adtam eg másik villanyásznak amíg ki nem dobom ( : kanóc nélküli dallamcsengők pár ezer ft, ezért szerelvényekkel fizettem 5-6e ft-ot
    kiszámolod hány kör van, aztán rászámolsz még 25% tartalékot, h legyen hely szerelni, nálam ez 10% lett, szerencsére aki leokézta annak is kellett csinálnia a bekötést :d
    vezéreltet azért se kérj, sok mai modern bijler nem szereti, veliseknél gar megvonással is jár - veszel wifiset, beállítod éjszaka fűtse fel a tartályt, bár a nem wifis is valószínűleg már tudja -

    szerk:
    mokus1
    fém fűrészlappal pl

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Ijk #86317 üzenetére

    elkerülheted, csak okosan, nálam is 32a van, gázt kidobtam, 2 zónás indukciós lapokat néztem, 3kw környéke, sütőt nyilván nem feltétlen kell mellette használni, de még akár az is mehet - egyik lakásban 2 zónás ilyen van+villanysütő, 20a-rel, ott klíma nincs, de ezekhez képest elhanyagolható fogyasztása van -
    a fűtéseket gondold át, nálam 100 légm3-t fűt egy db klíma és mindenhol meleg van, "h" tarifán a nappali áramot sem terheli, tehát marad a 32a ott, és nem is feláras elmű felé, akár lehet 3x32a-ed felár nélkül nappali/vezérelt/h felállásban felár nélkül, csak vezéreltnek nem sok értelme van, klímából meg igen sok kell ennyi áramhoz:)
    vezérelt és h tarifa a nappali áram árának 40%-a, nem 8 ft az, nappali 40 körül, utóbbiak 24ft - ha klímával fűtesz menni fog 5-6 hónapot, a bojler sokkal kevesebbet éves szinten is, és szakaszos, tehát nem mindig van, hanem random -
    mondtam nekem ebbena szezonban kemény 6e ft a fűtés számlám, és mindenki azzal kezd demelegvanittmivelfűtesz'? :d

    pjen sok bojler már nem csak ki/be kapcsol, kérdezd meg az ariston mért vonja meg a gart vezérelt áramnál, valószínűleg az elektronikának v fűtőszálnak sem tesz jót a random áram, a régi bojlereknek nyilván nem gond

    YAS-dude
    nem, pont így, légyszi' ne szólj hozzám de tényleg

    szerk:
    Morris
    rimano nem hézagolásra van, az vakoló gipsz
    ha rigips akkor super gipsz, sztem egyik legjobb hézagoló, és ott teljesen jó a gyári leírás ( :
    1 liter víz -1,3kg por, de ha babra munka van nyugodtan lehet 0,5l víz és 65dkg port keverni, bedolgozhatósági idő 30-40 perc melegtől függően, lassan kell keverni
    üvegszálas hézagerősítő, ha az ujjad befér a résekbe és oldalra van hely, nyugodtan tömj bele hosszában egy szalagot, nem baj milyen csúnya lesz, hagyd negatívban, inkább szedj is ki a glettből, másnap kend át, ha sok még a hézag akkor szalag nélkül, közel síkban de kicsit negatívban, és 3. nap egy külső háló, ha szpen csináltad csiszolni sem kell már
    nálam nem repedt ki semmi ezzel a módszerrel, sokkal nagyobb hézagokat is tömtel ezzel a gipsszel, víz jól viszi, ha felesleg van akár szivaccsal is megoldható

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Morris #86335 üzenetére

    és ekkora hézagoknál nem átallom alapozóval átkenni a rést

    szerk:
    és minden réteget:)

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák