Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tisvol

    aktív tag

    Sziasztok.
    Átolvastam a fórumot, de inkább kérdezek. Természetesen az anyagkölség-munkadíj a kérdés. Az államkincstár oldalán lévő vállalkozói szerződésben van két sor: anyagköltség és tervezési/munkadíj. Ezek ketten adják a Vállalkozói díjat. Ide milyen anyagkölséget kell beírni? Az ide beírt összegről kell nekem névre szóló számlával rendelkeznem?
    Hogy érthető legyek: Konyhát újítunk fel. Van az asztalos munka és vannak a beépíthető gépek. Az asztalos munkának is van nyilván anyag és munkadíja, illetve van a beépíthető gépeknek is költsége. A vállakozói szerződésbe be kell írnom a konyhagépek költségét is? Valszeg nem. Akkor jelen esetnél milyen anyagkölséget kell beírni a válllakozói szerződésbe? A bútorlap és vasalatok árát? Erről kinek kell számlával rendelkezni? Nekem vagy az asztalosnak? Mivel a költségek jó részét kiteszi a beépíthető gépek ára, (ezeket én venném) lehet olyan szerződést kötnöm, ahol csak úgymond veszek az asztalostól egy komplett konyhabútort, és beépíttetem a gépekkel együtt? Így ugye nincs az asztalosnak anyagköltsége.
    Tehát, ami fontos, hogy a vállalkozó szerződésben feltüntetett anyagköltségről nekem kell névre szóló számlával rendelkezni?
    Remélem érthető volt a kérdésem. (nem biztos...)

    Üdv:T.

Új hozzászólás Aktív témák