Új hozzászólás Aktív témák

  • bwpkl

    csendes tag

    válasz bolcsodal #127 üzenetére

    ÉN is pontosan így szoktam járni, csak én nem műszerrel vettem észre (később azzal is) hanem rendesen szikrát láttam amikor bedugtam. Először nem foglalkoztam vele azt hittem hogy a szemem káprázik, de miután tusolás után vizesen mezítláb a kövön állva akartam bedugni a csatit; megrázó élményben volt részem, és onnantól kezdve érdekelni kezdett a dolog.
    Rámértem műszerrel, a csati és a földhöz képest és láss csodát mit ír ki a készülék
    110V azt hittem hogy elromlott a műszer, vagy én állítottam be rosszul, de nem.
    Ezen felbuzdulva megmértem több háztartási készüléknek a fölhöz képest a feszültségkülönbséget és ott is 110, 90, változó értékeket kaptam. Valszeg a lakás földelése lehet rossz.
    Az ilyen külső mobil rackek tápegységének meg eleve nincs földelése (már amelyiknek), úgyhogy szerintem ez lehet a hunyó.
    Szerintem az alaplapot nem nyírod ki vele, mert az USB-nek a külső fém kerete, nem csatlakozik a belső négy vezetékhez ( csak ezek vannak összeköttetésben az alaplappal.) csak a házhoz, a számítógép ház meg le van földelve úgyhogy itt a gond el is szállt.
    Én ezt hogy ráz a csati meg a ház is (de csak nálam a ház is) kb két éve vettem észre, és még nem kellett egy Alaplapot sem cserélnem rejtélyes okból való tönkremenés miatt.

    Remélem megnyugtattalak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák