Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szabesz84

    csendes tag

    Sziasztok!
    Egy Blackview BV6000-es vásárlását tervezem, lehetőleg EU raktárból. Korábban már majdnem megrendeltem Tinydeal-ből, de az itt olvasott rossz tapasztalatok miatt inkább nem kockáztattam. (Bevallom sosem rendeltem még ilyen helyről, de igyekeztem minden apróságot elolvasni itt és máshol is.)
    Most láttam, hogy viszonylag jó áron, 224 dollárért van a Colicool EU raktárában a teló:
    [link]
    Az oldal végén a guarantee fülön a shipping methodnál viszont van egy ilyen: "Expedited(DHL) Delivery time is around 3-7 days((Due to high rate of customs tariff, parcels are forbidden from sending to Portugal, Russia, Hungary, Greece, etc. You could choose the Shipping Method of "Standard" and Add Customs Insurance) $0.00"
    Kérdéseim a következők:
    1. Az idézett szöveg pontosan mit jelent? Hogy nem szállítanak ezzel a módszerrel Magyaro-ra? Vagy nem tudják garantálni, hogy vámmentes? Vagy ez csak egy általános szöveg és ez nem igaz ebben az esetben?
    2. A Colicoolnál ez biztonságos vétel lehet így?
    3. Amennyiben ez az expedited (DHL) működik, érdemes bizonyos "vámbiztosítást" kötni? "Add Customs Insurance&Shipping Insurance to your order"
    4. Amennyiben nem, akkor biztonságos csak a sima "Free shipping from Europe" opciót vásztani? (Ez lenne a standard shipping ami 30-60 nap is lehet?)
    A célom az, hogy a lehető legnagyobb biztonságban ideérjen a teló, azért is írtam ide, mert mindkét opciót ingyen ajánlja fel, a az insurance pedig mindkét esetben 20 dollár fölött van, én pedig úgy lennlk vele, hogy minek várjak akér 60 napot, ha ugyan annyiért kihozzák egy hét alatt.
    A válaszokat és tanácsokat előre is köszönöm!

  • Szabesz84

    csendes tag

    válasz shift+ő #74285 üzenetére

    Szia, köszi az infót!
    Igen azt néztem én is, ha csak az a szöveg lett volna akkor egyértelmű lenne, de az általam idézett pedig pont az ellenkezőjét álltja, ezért is írtam.
    A Tinydealtől én nagyon tartok a közelmúlt "eltűnései" miatt, szóval az nekem nem igazén tűnik biztonságos megoldásnak.
    Szóval kicsit átformálva ugyan, de hasonló a kérdésem: mehet/működik Colicoolról a fent említett teló az ingyenes expedited DHL shipping opcióval? Nagyon nem szeretném ha megfognák, levelezgetni, extrát fizetni stb, csak a legbiztonságosabb módon hozzájutni.
    Köszi!

  • Szabesz84

    csendes tag

    válasz Szabesz84 #74288 üzenetére

    Sziasztok,

    kicsit égető már a kérdés, és sajnos nem nagyon érkezett válasz, viszont szeretném ezt megtudni:
    a Colicool-nál ha EU warehouseból rendelek, akkor mindegy h melyik shipping option-t választom az alábbi kettő közül, mert mindkettő ingyenes és garantáltan vámmentes, csak az utóbbi gyorsabb, ugye?

    " Free shipping from Europe Local warehouse in Europe,please choose this method if you buy the products from our local warehouse in Europe. $0.00

    Expedited(DHL) Delivery time is around 3-7 days((Due to high rate of customs tariff, parcels are forbidden from sending to Portugal, Russia, Hungary, Greece, etc. You could choose the Shipping Method of "Standard" and Add Customs Insurance) $0.00"

    Tudom, hogy Magyaro.-ra szállítanak EU warehouseból, az oké, de a "parcels are forbidden from .. Hungary" ellentmondásos ezzel. Könyörgök valaki világosítson fel.
    Rendelhetem a másodikkal nyugodtan a gyorsabb kiszállítás miatt, vagy csak az első opció él?

    Köszi

  • Szabesz84

    csendes tag

    válasz DavidQ #74310 üzenetére

    Sziasztok,

    Utánakérdeztem a Coolicool-nál is az EuWarehouse-os szállításra,két forrásból ezt a választ kaptam:

    "Dear customer,
    You could chose from our EU warehouse.
    You could chose Expedited(DHL), the delivery time is about one week without tax."

    "Hello, yes, we can send the phone to Hungary as free shipping, it is DHL, Yes, it don't have an custom tax. You can buy it without hesitate. Thanks"

    Nem tudom mennyire megbízhatóak, de elég egyértelmű ezek szerint. Gondoltam megosztom veletek, ha ezzel kapcsolatban kérdése lenne valakinek. :)

    Ha másnak nincs más tanácsa, asszem megrendelem hamarosan DHL shipping-gel aztán meglátjuk mi lesz.

Új hozzászólás Aktív témák