Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • amdk7

    aktív tag

    Nekem úgy tűnik, mintha meg kellene néznetek újra a képet és a betüjelzéseket! Füleg uborkának, mert azt "gyanítom" , hogy jókat ír, csak felcserélte a betüjelzéseket.

    Szólal a STOP tábla jelentése: Állj! Elsőbbség adás kötelező!
    Így eleve nem mehet elsőnek a csóka. :) Természetesen jeleznie kell, hogy a főutra akar kanyarodni és ezt melyik irányban is akarja megtenni.

    Viszont a gyalogos nehéz eset. Ezzel kapcsolatban 2 dolog is eszembe jut, úgy 14év távlatából, bár lehet már nem igazak. :D
    1., A járda meghosszabított vonalában a gyalogosnak van elsőbbsége!
    -Főleg ha a kis lábát az útra teszi! :DDD
    2., A "kitáblázás" a mérvadó, nem az útfelfestés, mert az akár le is kophat! ;)
    -vagyis ott van gyalogátkelőhely!

    Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

  • amdk7

    aktív tag

    válasz uborka3 #385 üzenetére

    Tényleg nem kötekedés, de ezt írtad:

    "Az autó nem jelez, egyenesen megy. Ha egyenesen megyek nem kell elsőbbséget adni a gyalogosnak!"

    Az általad!!! [link]elt feladaton pedig (teljesen korrekten) ez a megoldás:
    "A kanyarodó főútvonalat követve is elsőbbséget kell adnia a gyalogos részére."

    UI.: Nem értem miért nem adnál neki elsőbbséget??? :F
    Elütnéd, vagy mégis mi teszel egy ilyen helyzetben? :DDD

    UI2: Itt vagy mindenki másról beszél, vagy mindenki saját felfogása szerint értelmezi a szabályokat! De ez VESZÉLYES lehet azokra nézve, akik tanuló szándékkal néznek ide be, mert összezavarjátok őket! Talán jobb, ha én sem szólok hozzá többet. :(

    [ Szerkesztve ]

    Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

Új hozzászólás Aktív témák