Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bada Bing

    tag

    válasz Akcept #277 üzenetére

    Bankszámlát? Bankkártyával lehet fizetni, a VISA Electron kártyát például gond nélkül elfogadták, azt hiszem az OTP-ben ez az alap.

    Peter.70: A hivatalos adat wifivel 4 hét, anélkül 3. Olvastam már ezen, vagy másik fórumon, hogy valaki arról számolt be: neki még sosem merült le teljesen, mert 3 hét körül mindig megtöltötte. Ez alapján a hivatalos adat valódi lehet.

    [ Szerkesztve ]

  • asysoft

    aktív tag

    válasz Akcept #280 üzenetére

    Garanciával -szerencsére- saját tapasztalatom nincs, elvileg vissza kell küldeni nekik, ha meghibásodik (régebben mintha láttam volna egy blogon hozzászólások között gyakorlati tapasztalatot, de most Istennek sem találom...)
    Az "ideiglenes" kártya nem kötelező, csupán általában javallott a nagyobb biztonság érdekében. Nekem nincs ilyen virtuális kártyám, csak egy szimpla Visa Electronom van, és lazán tudok vele vásárolni, pusztán a kártyán olvasható adatokat kell megadnod a megfelelő weblapon a fizetéshez. Először zárolnak egy ~1 dollárnyi összeget, majd mikor szállítják, levonják az egész árát.

    [ Szerkesztve ]

  • Bada Bing

    tag

    válasz Akcept #283 üzenetére

    Maga az Amazon - mint a világ egyik (talán a) legnagyobb internetes áruháza - megbízható. Biztonsági kockázatot az esetleges user error jelent csak. A biztonságos vásárláshoz tehát tájékozottság kell, ami főként az alábbi információk és tanácsok ismeretét jelenti.

    1) Csak megbízható gépen adjuk meg a bankkártyaadatainkat. A megbízhatóság azt jelenti, hogy tudjuk, nem telepített rá senki semmiféle kémprogramot, nincsen elvírusosodva, a szoftverek megfelelően frissítve vannak rajta. Ez azt jelenti például, hogy a) enyém a számítógép és én nem telepítettem rá semmi vírust, b) a rajta lévő operációs rendszer nem túl régen frissült (ha be van kapcsolva a Windows update az jó), c) van rajta valami antivírus szoftver, d) felelős felhasználóként nem nyit meg az ember mindenféle kétes oldalakról letölthető, kétes funkcionalitású állományokat. Ez a szabály kapásból kizárja azt, hogy az ember pl. egy netcaféban gépelje be a bankkártyaadatait.

    2) Csak megbízható oldalon adjuk meg a bankkártyaadatainkat. Ma már minden böngészőben kényelmes szolgáltatás véd bennünket az adathalászoktól. A megbízható (titkosított, független biztonsági cég által ellenőrzött) oldalakon pl. Firefoxban a címsor bal oldalán egy nagy színes gombot kell látni. Az Amazon esetében kék színű gomb látható amazon.com felirattal. Rákattintva ellenőrizhetjük, hogy az amazon.com-hoz csatlakoztunk, melynek tanúsítványát a VeriSign Ellenőrizte. Az 1) feltétel teljesülése esetén ilyenkor teljesen nyugodtan megadhatjuk a bankkártyaadatainkat.

Új hozzászólás Aktív témák