Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fall-N

    veterán

    válasz Donki Hóte #20505 üzenetére

    Ezért szoktuk írni, hogy a túl olcsó és túl noname órákkal nem érdemes foglalkozni. Ugyanígy szerintem ha igényesebb az ember akkor nem vesz ötvözet vagy krómozott rezes tokkal órát. Legyen az acél a minimum igény. Azt legalább fel lehet újítani és biztos nem kopik szét.

    Igen drágább, nem "buli", hogy egy-két dollárért van óra, de ezerszer tartósabb is. Hosszabb távon érdemes gondolkodni ebben is.

    [ Szerkesztve ]

  • Soká

    senior tag

    válasz Donki Hóte #20505 üzenetére

    "Urak, hihetetlenül tele lett a hócipőm a kínai óraipar "remekeivel" :W"

    Megértem, valamelyest peches vagy, hogy mindig pont ugyanazt a típusú problémát fogod ki, pedig ha tudnád hányféleképpen lehet elrontani valamit...
    Én is elcsábultam, pontosabban gondoltam, hogy magam járok a végére a dolognak, megrendeltem egy korábban linkelt Kingnuos fantázianevű olcsó órát. Két dolog miatt érdekelt, egyik az acéltok, másik, hogy több ezer pozitív visszajelzése volt.
    Nos, az első kellemes meglepetés az volt, hogy gyorsan probléma nélkül megjött az óra. És szerencsém is volt, mert ép és egészséges (elsőre) az óra. Hát nem egy csodaszép darab, de az az igazság, hogy a visszafogottsága és a szerintem egészen tisztességes kivitele okán teljesen rendben lévő darab. Ráadásul 40mm-es, végre egy üdítő méretű óra!

    Ami persze leginkább érdekelt, hogy acéltokos-e, hát bizony nem acéltokos. Megreszeltem a fület a belső oldalán és szerintem nem acél. Az tehát már számomra bizonyos, hogy a hátlapra felírt információ nem feltétlenül felel meg a valóságnak. Nagy meglepetésemre a hátlap egyébként nem úgy nézett ki mint a gyári fotó, még a sapphire crystal is ott díszeleg rajta, gondolhatjátok, ebből mennyi lehet az igaz.
    Nem akarok én naiv lenni, azért mertem elhinni feltételesen az acéltokot, mert néhány éve a Lidlben vásároltam én egy Auriol névre keresztelt egyszerű órácskát, gondolom max. 3-4e Forintért, és az bizony acéltokos, vagyis lehetséges ilyennek az előállítása ennyi pénzért.
    Néhány fotó erről a Kingnuosról. 1. 2. 3. 4. 5.
    A fotókkal ellentétben a mutatók nem igazán jól láthatóak. De azt már megtanultam, hogy a polírozott fém mutatók fénytől függően, elég rosszul látszanak. A szerkezet viszont pontos, egy nap alatt nem érzékeltem eltérést.

    De azért pech jutott a mai napra. Délben elhoztam a postáról egy csomagot, a gyerekem telefonjára rendeltem üvegfóliát. A csomagból két darab összetört fólia került elő. :( Inkább nem is mondtam a fiamnak, viszont amikor délután indult különórára, akkor mondtam neki, hogy ne a kabátzsebébe dugja a telefont, inkább vigyen egy kis táskát. Persze, nem hallgatott rám. Este aztán sírva jött haza, hogy kiesett a kabát zsebéből a telefon, végigrepedt a kijelző. :(

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák