Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • saen

    veterán

    válasz Szilágyi84 #79031 üzenetére

    Hárosi öblöt nem ismerem, de más mellékágat igen, feltételezem hasonló. Ez alapján ez állóvíz és gyakorlatilag a teljes hazai ragadozó halfauna megtalálható, a pisztráng kivételével. Ez azt jelenti, hogy legalább időszakosan biztosan van ott sügér, kősüllő, süllő, balin, csuka és harcsa. Domolykó, márna és jász akit lehet rendszeresen pergetve fogni a Dunára jellemző halak közül, de ezekre a mellékágban szintén kevés az esély, talán a jászra a legtöbb.

    Csaliméret: figyelembe véve a botodat, a helyszínt meg a várható halakat én 5-7-10-12 cm-es sort szereznék be. 5-7 cm jó sügérre és kövesre, balin az olyan 5-10cm, süllő meg a 7-12cm, Csuka meg célzottan csak a legnagyobb méret. Harcsára nem dobnék kezdőként célzottan, ha beesik, beesik. Van ezek között átjárás persze, tehát foghatsz csukát is is 5 cm-es csalival is, de célzottan nem dobnék rá ilyen picivel.

    Jigfej méret: én nem vennék jig fejet hanem inkább cheburaskát, mondjuk egy 2-8g között 1g-s lépésekben és a csalikhoz illő horogméretet. Ez adna elég flexibilitást és lehetőséget a próbálgatásra.

    Márkát tekintve a gumikat én a Keitechet ajánlom, swing impact, swing impact fat és easy shiner mind jó. Nem feltétlen muszáj az eredeti, másolat is lehet jó. Ez kiindulási alapnak jó, mindent meg lehet fogni velük, nem kell túlgondolni.

    Horgászat meg úgy néz ki, hogy el kell döntened mit akarsz fogni, ki kell találnod, hogy hol lehet a célhal és ott kell rá horgászni. Ez a következőt jelenti pl a süllőnél. Jellemzően a nap nagy részét a búvóhelyén tölti, ez lehet egy akadó vagy törés. Úgy kell elképzelni, hogy az öböl 95% tök üres és nincs ott egy süllő sem. Van néhány hely ahol szeretnek pihenni és az idejük nagy részét itt töltik és az állomány jelentős része ezeken a részeken koncentrálódik. Ez jellemzően a fenék vagy közelében van. Amikor éhesek akkor elindulnak vadászni, ilyenkor vízközt vagy akár a felszín alatt is meg lehet őket találni. Értelemszerűen ott kell rájuk horgászni ahol éppen vannak. Nyáron, illetve a melegebb évszakokban jobban szét vannak szóródva, kisebb csapatokban vadásznak. Amikor megindul a lehülés és a békéshalak is összeállnak akkor ez összehúzza őket is jobban, akkor már nagyobb csapatok vannak. Tavasszal az ívás megint széthúzza őket és még utána is egy-két hétig nem a szokványos helyeken vannak. Gumival rájuk horgászva leggyakrabban az emelgetős, fűrészfog szerű vezetés az eredményes, van amikor a leglassabb, van amikor a gyorsabb, pattogósabb és a kapás leggyakrabban akkor jön amikor esik vissza a gumi. Ez persze csak a süllő és itt szó van még sok más halfajról is, regényeket lehetne írni. Ki kell menni aztán próbálgatni, gyűjteni a tapasztalatot.

Új hozzászólás Aktív témák