Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hermanyi

    őstag

    válasz BogyóBP #67049 üzenetére

    Vagy tudsz dobni vagy nem . Én köztudottan szarul dobok . Hiába van kifejezetten distance botom ecetera ecetera , mégsem tudok 100m re pecázni, de 70m ig viszonylag pontos vagyok vele :D
    Egy orsón kb 15-20m múlik, kb ugyan annyi mint a zsinór választáson . Ha 100+ métert kell pecázni akkor sokszór érdemesebb kocsiba ülni és átköltözni a túlpartra mert onnan elég lesz a 40-50m is

    Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz BogyóBP #67049 üzenetére

    Az én véleményem szerint attól távdobó egy orsó, hogy megfelelően nagy a dobja, amiről könnyen pereg le a zsinór, a könnyű lepergést a dob kialakítása, és formája is segíti. Ezenkívül csigás a dobemelés, lassan jár le-fel a dob, szépen egymás mellé teszi a zsinór meneteit, ezzel is segítve a zsinór könnyű lefutását. Mindezeken felül, mivel gyaníthatóan nagy súlyokat hajigálnak és húznak be vele, erős, robosztus kivitelű.....
    Hermanyi sporttárssal egyetértve én is 15-20m-t mondanék, amit lehet nyerni.
    Egy profi dobó valószínűleg többet profitálna egy távdobó orsóból.
    Sokszor azon is múlik a dobás, mennyire áll kézbe az a bot. Van egy 3,30-as Master Carp Pro medium botom, valahogy olyan a súlypontja, hogy piszkosul meg tudom húzni dobásnál. Szerintem messzebb eldobom vele a method kosarat, mint a hosszabb botokkal. Persze pontosan talán 50m-ig megy, mert azért az is lényeges.. :)


    Szerkesztés: Egy kép a hallókészülékemből (Ja, azt mondom bele hogy "halló")
    Rába, a Nicki gátnál. Megnéztem. Pecabot nem került elő, hatalmas a sodrás, hordalékos...Vége lesz hamarosan a pontytilalomnak, kicsit nyugszik a víz, aztán meglátogatom hosszabb időre.... :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák