Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Daidalosz

    kezdő

    válasz Zoli bácsi #67044 üzenetére

    :K Igen, ezek mind voltak. Érdekes, én úgy emlékszem, hogy a Leskának (ronda, homoksárga zsinór volt) a merevsége ellenére nagyon hitvány volt a szakítója is, és rövid használat után olyan lett, mintha "kiszáradt" (nem találok jobb szót) volna, és rettenetesen szálkásodott. A Teknőc, főleg az arany (volt zöld is) volt a nyolcvanas évek elejének favoritja, én gyerekként csak csodálattal bámultam, akinek ilyen volt. A felnőttek felénk akkoriban gyakran két botra osztották el a száz méteres tekercset. (Igaz, negyvenesnél vékonyabbat csak a gyerekek használtak:) )
    Öregek vagyunk, Zoli. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Dhampir

    félisten

    válasz Zoli bácsi #67044 üzenetére

    Mire kezdtek jobban beszivárogni a hanyatló nyugat (szocializmus koráról beszélünk) termékei, akkor akasztottam szögre a horgászfelszerelést.....

    Vélhetően nem neked és a többi konszolidált, rendes sporttársnak kellene szögre akasztani a pecabotját, hanem a modern önakasztós horgászmódszereket lehetne kiiktatni, de ez már valószínűleg komolyabb vitákat is gerjeszthetne. Jócskán átformálódott a világ az új földi istenek hatalma nyomán és a drága felszereléseket, utazásokat értékesíteni biztosan megéri.

    A "rekreáción" a hangsúly, de a csöndes horgász mintha egyre inkább kiszorulna egykoron kedves horgászhelyeiről. A vízi élet örömeinek növekedésével, a mindent megtehetők rabolják el a nyugodt perceket. Jachtok és jet-ski kikötők élvezik a csúcsra járatott duzzasztást ott, ahol régebben még szabadon áramlott a víz a magas partok ölében. Halradarok sugarai pásztázzák a vizek régen titokzatos, de már lemeztelenített fenékmélységét és habosra verik a harcsalázban fürdő újkori kuttyogatósok az öreg medrek felszínét. Áramtermelés miatt árad és apad percek alatt a nyugtalanná korbácsolt folyó.
    Izaak Walton "forog a sírjában".

Új hozzászólás Aktív témák