Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz vendingo #54916 üzenetére

    Jó a bojlis bot is, olyan vízszint volt ősszel, hogy a 45gr-os bordás kosár megállt a sodrásban. Nem kell túlbonyolítani. :) El szoktam itt mondani, hogy nekem jobbára Nevis/Eurostar/Silstar cuccaim vannak. Jó, azért nem a legolcsóbb cuccokat veszem, olyan alsó-közép, ezekből a márkákból. Na, amilyen felszerelést látok néha másoknál, ahhoz képest nekem hiper-szuper modern felszerelésem van. Nem kell a Rábára szuper cucc, egy kompozit régi teleszkópos bot is megfelel. Főzsinórra egy csúszó trapézólom, egy forgó ütközőnek, meg előke horoggal. Minél egyszerűbb, előbb utóbb úgyis bennszakad.
    Feederrel is elég lehet egy 30gr-os kosár, a helyválasztás fontos. Persze a sodrásba azért nagyobb kosár kell, én utálom ezeket a bazi nagy kosarakat, ha lehet 80gr-os a legnagyobb amit használok, ezt a sodrás szélén, vagy kisebb sodrásban a spicc erejével meg lehet állítani.
    Rábca végül is a Répce folytatása, ugyanazok a halfajok. Pergetni nem szoktam, de domolykót és sügeret fogok csontival-kukoricával, szóval van benne. Csukára szoktak célzottan horgászni, és fognak is. Balin ami még van, volt hogy rárabolt a pont belógatott úszós készség csalijára (majdnem be....m :) ). Ragadozóhalról azt beszélgetik még az ismeretségi körben, hogy a Hansági csatornán van harcsa, érdemes horgászni, de ezt már tavaly is beszéltük itt szerintem. Nekem a Csatorna a buja vízinövényzet miatt nehéz terep, én legtöbbet a Rábcára jártam. Kilós kárász, 2-3kg-os ponty is előfordul, persze legtöbb fogás kis kárászból áll. De legalább fog valamit az ember. Rábán volt hogy egész délután kapás sem volt. Sajnos a vadvíz elég rapszodikus, meg nem jövök rá a logikára miért b@sztatják ennyit a vízszintet, van hogy felmegyek a Rábcára nyár közepén, és 40cm-es víz van. Előtte nap még a szokásos 1,5m volt. Rába is kiszámíthatatlan, ha nagy eső esik Ausztriában, jön egy árhullám, tele hordalékkal kosszal...Felesleges horgászni.
    Ja, benne lennék én is közös pecába, sajnos ahogy írtam, az a baj a vadvízzel hogy kimegy az ember, aztán rájön hogy felesleges volt kimenni. Ebből a szempontból jobb a tavi peca..... :)

Új hozzászólás Aktív témák