Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz Sub-S #52078 üzenetére

    Vettem több horog fenőt, hasonló mind, egy kis bevágásban kell elhúzni a horgot párszor. Persze most kis feeder horogról beszélek. A gyémántporos ami nekem bevált, van a Carp zoomnak ilyen kitolható, három nút van benne, valamilyen kő lehet az anyaga, valahogy nem érzem olyan jónak. Vannak ilyen gyémántporosak, úgy néz ki mint a körömreszelő, akkora is, kissé vastagabb, és van benne nút. Azt hiszen Delphin néven vettem utóljára.
    Csodát várni nem kell tőle, a gyári hegyet nem hozza vissza, viszont amikor érzem hogy nem az igazi a horog hegye, pár húzás a nútban, és határozottan jobb, használható lesz még a horog. 2-3 fenés után kidobom a horgot, érezni hogy már nem olyan jó az eredmény.
    Nagyobb horgokat máshogy fenek, nagyobb Jig horgot kisebb késélező kővel fentem meg.
    Ami számomra érdekes, hogy arról olvastam, fenés után speciális zsírral át kellene kenni a horog hegyét, hogy ne rozsdásodjon. Én soha nem kentem semmivel, és soha nem tapasztaltam hogy rozsdásodott volna a horog a fenés után.
    Na, közben kigugliztam, ez nekem bevált: [link]

Új hozzászólás Aktív témák