Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vendingo

    veterán

    válasz Steady74 #38022 üzenetére

    Egy fél millás botot én is törölgetnék, főleg az illesztéseknél, de 10-20-30 ezres bot nem az a kategória, amit nagyon kezelgetni kellene. van olyan matchbotom, ami 15 éves, max az eső mossa, semmi baja. Innentől kezdve pont nem érdekel, hogy mennyire dzsuvás. A supernova szivacs nyele nagyon nem jön be, parafa párti vagyok, mert a fekete szivacs minden mocskot összeszed.

    Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

  • Piftuka

    veterán

    válasz Steady74 #38022 üzenetére

    "De nem kefélem, meg babusgatom, ezek használati tárgyak."

    Ilyen alapon az életünkben előforduló többi használati tárgyat sem kell tisztán tartani. Ruhák, szerszámok, autó... :)

    Szóval szerintem ez nem ezen múlik, hanem hogy ki mit tart fontosnak, kinek mire van igénye.

    Én nagyon vigyázom mindezekre, és természetesen a horgászfelszerelésemre is. Minden horgászat után áttörlöm a használt botokat, orsókat. Soha nem is fogom meg dzsuvás kézzel sem az orsót, sem a botot. De az apró cikkeket, csalikat, aromás flakonokat sem. Így persze könnyű is tisztán tartani őket.

    A hálókat, halkímélő eszközöket is minden horgászat után elmosom otthon. Elképzelni nem tudnám, hogy bármelyiket halas, nyálkás, büdös állapotában bevágom valahová a garázsban, hogy ott "rohadjon"...

    A ~10-12 éves orsóim is olyan állapotban vannak, mint az újak.

    Értem én, hogy a profi versenyzőknek verseny közben erre nincsen ideje, módja, kedve... Talán ezért (is) nem érdekelt soha a versenyzés világa. :)

    (Mondjuk azt már soha nem értettem, hogy Dömének, Jankovich Krisztiánnak és a többi "horgász celebnek" miért nincsen arra igénye, hogy legalább a forgatott filmek alkalmával ne etetőanyagos kézzel markolássza a botot és az orsót...)

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák