Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz zolee0307 #36596 üzenetére

    Karbantartás?
    Oreel-t nem szedtem szét, szépen fut. Minden új orsómnál a féket szedem szét, vékonyan szilikonzsírral megkenem a filclamellákat, és összerakom. A zsinórvezető görgőt szoktam még szétszedni, megolajozni. 4 éve kezdtem újra a pecát, az első orsóimat mostanában szétszedegetem, zsírozom. A saját tapasztalatom az, hogy gyárilag megfelelően, bőségesen lezsírozzák az olcsó orsókat is, újkorában kár szétszedni. Viszont a fék filclamelláit hajlamosak szárazon belerakni, úgy is működik, de egy kis szilikonzsír csodára képes. Első fékes orsót szétkapom pikk-pakk, a nyeletőfékes orsókkal voltam bajba, ha szétesett a nyeletőfékrendszer, a kis rugók.....de az is egyre jobban megy. Szóval eredeti gondolatmenetre visszatérve, szerintem napi használat mellett is elég egy szezon után szétszedni, zsírozni az orsó belsejét. Viszont a zsinórvezetőre, és a fékre érdemes odafigyelni, néha megpucolni, kenni. Még a legolcsóbb, Silstar CKR 2400ft-os orsó is bőségesen le van zsírozva gyárilag, szétszedtem! (Aztán nekiadtam egyik kollégának..... ) :)

Új hozzászólás Aktív témák