Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli bácsi

    őstag

    Oké, ebbe szerintem ne menjünk bele.... :)
    Tudjátok úgy is, én csak segítő szándékkal megosztottam, mert itt többen vagyunk szerintem mint abban a régiós, zárt FB. csoportban. Csak itt legtöbb tag hallga-tag ;) . De azt tippelem, többen olvassák jóval, mint akik beszélgetünk.
    Lányom is most készül a diplomájára, tudom nem egyszerű nekik sem..... :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    Egy videó, érdekességképpen, hogyan NE törjünk feeder spiccet.
    Az első bemutatott hiba, horogbeakadás botzsák belsejében...Ismerős nekem... :B
    Na, akit érdekel: [link] Szerintem szépen összefoglalja, mit bénázik legtöbbször el az ember. :K

  • Zoli bácsi

    őstag

    Tartatlan banda, mi lesz veletek januári éjszakán menyhalazáskor? He..? ;]
    Reggel hazajött asszony éjszakából, szokásos forgatókönyv, hozott kávét nekem, lefeküdt, én meg keltem. Szép derült idő volt ablakon keresztül, mondom ki kéne nézni horgászni, addig sem zörgök itthon..Közel a tó, ha nagy a sár hazajövök. Kiléptem az udvarra....Újratervezés..... ;] :Y
    Amúgy egyre több előrejelzés átlagnál hűvösebb telet jósol. Minden évben ez van, de idén tényleg bejöhet nekik, elég meggyőző az okfejtésük. Befogadott macskánk is hidegre készül, egész nap kaját kunyiz (Sokat megy szivatóval biztos..), meg minden nap egeret fog az udvaron, azok is húzódnak befele.
    Majd meglátjuk....

  • Zoli bácsi

    őstag

    Mivel tegnap reggel nagyon fázós voltam, ma összekaptam magam, asszony megint éjszakás volt (gyanús nekem.. ;] ), hozta a kávémat, felöltöztem, bepakoltam Ignisbe....Kémleltem az eget, nem úgy tűnt hogy eső lenne, inkább kissé ködösnek tűnt csak. Volt még egy kevés erjesztett kukorica, azt is betettem, tudom hogy értelmetlen ilyenkor, de mondom inkább a halaknak adom, mint kidobjam.
    Elindultam 5 fokban, a Rábca fele a Hanyi utakon már ezt mutatta az Ignis:

    Valami mintha szemerkélt volna, de inkább csak ködszitálásnak tűnt.
    Odaértem a Rábcához, sehol senki. Behúztam az ikszet, lefotóztam a vizet, jó a szint, de furcsán habzott.


    Még mindig szitált valami, mondom lekeverem az etetőanyagot, betetek, aztán vagy eláll, vagy mit nekem egy kis szitálás....
    Első körben gondoltam beetetem a vödör alján megmaradt erjesztett kukoricát, talán egy fél kiló maradt a Maros Mixes vödörben, de lével kb félig volt a vödör. Rosszul foghattam meg, ahogy vettem ki leesett a teteje, és kb fél liter lé a csomagtartóba borult....
    Megdermedtem, milyen szag lesz itt, de rájöttem hogy nylon van leterítve a csomagtartóba, az jól felfogta. Villámgyorsan pakoltam ki a csomagtartót, az ülőkés horgászládámat ahogy kitettem felborult, persze a teteje nem volt lezárva..Felborult, az összes aprócikk kiszóródott a fűbe.....
    Nem tudom mit mondtam, tuti hogy felsőbb égi hatalom nemi tevékenységre való felszólításával kezdődött...... :U
    Szerencsére le tudtam önteni a levet, nem nagyon folyt a nylon alá...Összepakoltam, beszórtam az erjesztett kukoricát. Kevertem két fajta etetőanyagot, method pelletet, meg simát. 1 method feeder, 1 bolo..Ez volt a terv....
    Etettem sima etetőanyaggal is, nekiálltam, előszedtem a botokat....Megeredt....
    Hát, várunk egy kicsit, nem tűnt egybefüggő felhőnek ami felettem volt...
    Vártam...Vártam.....Most már kezdett egybefüggő felhőnek látszani. Esett, szép alkalomhoz illő csendes őszi eső formájában......
    Csomagtér nylont begyűrtem az anyósülés elé.... A 4 fok még oké lenne pecázni, de áztató esővel...... :N :N
    Elindultam haza. Tömény cefreszag az autóban..El is gondolkodtam, megállítana a rendőr, beszagolna az autóba, fújnám a szondát rendesen....
    Hazaértem, autóba cefreszag, tiszta retek az autó kívülről, én is csalódott vagyok.....
    Vannak ilyen napok, hogy semmi nem akar összejönni.....Csinálok valami hasznosat, jól teleoffolom nektek a fórumot! :D :D :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    Ha már gép elé szorultam, nézelődöm....
    Ha valakit érdekel, Okuma CB 60 akcióban : [link]
    CB 80 is akciós természetesen. [link]
    Ennyit megér, a hatvanas erősebb feederre is jó lehet. (Én nagyollottam, de sokan használják)
    Szuper fék, természetesen gyorsfék, tökéletes zsinórkép....

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz sasa311 #70733 üzenetére

    Igen, Okuma CB (Custom Black) gyors fékes, kitűnő, 12kg-os fékerő is elérhető. Írtam is.(Hogy gyorsfékes) :)
    Finom feeder, meg a bojlis bot más műfaj. Szerintem is.
    Van bojlis botból is finomabb, ami nem seprűnyél, de vagy nagyon lágy dobáshoz, vagy drágább kategória..(Nekem nincs)
    Gratula, ilyen egy igazi horgász, az időjárás sem tántorítja el! :)
    Én csak amolyan koca horgász, hobbi pecás volnék. :D
    A hideget még bírnám, de a hideg, eső, szél....Ebből ha kettő megvan, nekem már nem pecázós időjárás..... :D

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz Ibituba #70736 üzenetére

    Ez a kezdetén van, Madárvárta felett. Nekem ez a rész van közel, a Rábca kezdetétől (Kis-Rába - Répce összefolyás)Földszigetig szoktam vallatni. Idén kevés sikerrel.... :D
    Van pár fa a zsilip alatt, nyáron is árnyékos.
    Térképen itt van: [link]

    Szerk: Basszus...Google szorgos robotjai olvasgatnak bennünket....
    Ha beírjátok a Google keresőbe, hogy "Királytói zsilip" a képtalálatok közül az első 10 képből nyolcat én készítettem, és ebből a fórumból való....... :D
    Mondják Madárvártai, meg Királytói zsilipnek is, ezek vannak közel, de nem tudom igazából mi a hivatalos neve.... :D

    [ Szerkesztve ]

  • Zoli bácsi

    őstag

    A "Mester" új szériájáról meg szót sem ejtetek..? ;]
    Ej-ej...... :U
    Kíváncsi leszek az árára. Itt találkoztam vele amúgy: [link] Végén van róla szó.


    jansky1: Szép kártya? :D

    [ Szerkesztve ]

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz jansky1 #70749 üzenetére

    Ez a Master Class széria már akkor is piacon volt pár éve, mikor elkezdtem újra pecázni, 2014-ben. Nem tudok még egy ilyen botcsaládot, ami ennyi ideje piacon lenne.
    És veszik, mai napig. A fekete Döme orsóval (Mindegy a sima vagy a nyeletőfékes) egy tökéletes kezdő szett. De haladónak is jó. :K

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz diablo1984 #70766 üzenetére

    Azt hiszem ezzel legtöbbünk szembesül, hogy sok a felesleges felszerelés. Nekem a bojlis botok, meg a távdobó feederek voltak idén teljesen hanyagolva.
    Egyszrűbb ha úgy mondom, egy kétrészes 3m-es fenekező bot, egy 5m-es Bolo, meg valamelyik M-MH feeder volt az esetek nagy részében befogva.
    Én már minden évben tisztogatok, ez azt jelenti, az ismeretségi körben elajándékozom az újrakezdés elején összevásárolt kisebb értékű botokat, meg a Silstar orsókat. Jobbára kollégák gyerekeinek.
    De sajnálnám a botjaimat eladni, mert nem nagy értékűek, illetve sosem tudom, mikor ugrok neki, hogy hirtelen felindulásból kimegyek pecázni. Aztán van hogy úszózni támad kedvem, vagy egy light feeder pecára. Esetleg éjszakázás után leülnék két fenekező bojlis bot mellé, hogy lessek ki a fejemből.... :D
    Illetve járok kis folyóra, nagyobb folyóra, tóra.....Kell a sokféle cucc. :D

  • Zoli bácsi

    őstag

    Voltam horgászboltba....Semmit nem vettem! Na, mennyire vagyok állhatatos..? ;]

    Írtam is, kb 2 hete, rendeltem a boltba az új Delphin teleszkópos nyelű 2 részes bojlis botot. Mondták pár nap alatt itt lesz. Beugrottam, rákérdeztem. Mondták hogy megjött, de nem szóltak, mert megnézték, küldik vissza. Spiccgyűrű ki van törve úgy jött.
    Előfordulhat. De az már aggaszt kissé, hogy Delphines csoportban is panaszkodtak minőségi hibákra, pl. buborékos lakkozásra...
    Ezért szeretem ha a horgászboltos rendeli a botot. Nekem ugyanannyiba kerül, akarom mondani olcsóbb is, van 5% kedvezményem....Esetleg 10, ha otthagyok egy 50-est...... ;] ;]
    vanelégcuccomvanmindenemvanelégcuccomvanmindenem.... :B :B (Mantra. hátha egyszer beválik)

    Fene egye meg..Csontit elfelejtettem venni. Van még, de elkezdett bebábozódni a hűtőbe, 1 hete vettem. Ilyenkor már többet szokott bírni.....
    Na mindegy, majd kipróbálom a műcsontit, megnéztem, van itthon ízesített, meg natúr is..Vendingo sporttárs múltkor bogarat tett a fülembe, hogy mennyire fogós. Van, de sosem használtam..Sőt még csonti befőttem is van....Azt se próbáltam..Itt az idő! :K

    Szerk: Ha még beleférek a szerkesztési időbe, már többször akartam kérdezni. Felénk eltűntek idén azok a régebbi, masszív csontis műanyag dobozok, ilyen nagyon vékony műanyag tálkában adják, vékony tetővel. Nekem szinte lehetetlen úgy levenni a tetejét, hogy ne szakadjon......Átöntöm mindig a tartalmát ilyen szellőzős csontis dobozba....Mert ha szakad a tető, kimásznak....
    Nektek is szakad, vagy én vagyok béna..?

    [ Szerkesztve ]

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz jjohn #70777 üzenetére

    Köszi, épp ilyet vettem. A bolti dobozból azonnal átteszem ebbe.
    horcsog : Kösz, kipróbálom :)

    Régebbi waftersek-pelletek dobozába egy gerezd almát téve nemcsak megpuhítja, úgy tűnik valamennyire az illatukat is visszahozza.
    Én is elsokalltam pelletekkel, biztos van 30-40 dobozzal. Pedig havonta egy dobozt veszek általában, összegyűlt.
    Van amiből nem is hiányzik. Télen átválogatom, a régieket kidobom, és tényleg annyit veszek, amennyi szükséges. Ez nem a halaknak van, nekünk gyártják....(Mi érzékszerveinknek)
    Mangó, csoki-narancs.....Nekünk kellemes, de a hal ebből vahjon mit érez..? :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz Steady74 #70790 üzenetére

    Ja, ami még használható, azt valószínűleg felajánlom....Ahogy a használható, de megunt Silstar orsóimat, kompozit botjaimat is elosztogattam.
    Viszont tuti van több éve lejárt, semmire nem való pelletem.....2015-2016-ban már vásárolgattam keményen....Emlékeim szerint még soha nem fogyott ki doboz, olyan van amibe nem sok van.....Szóval több éve lejárt, megkeményedett pelletet nem ajándékozok, az megy ahova való..Kuka..Vagy kazán.
    Amúgy mostanában olyan kiszereléseket árulnak, tényleg, kis tégely, pár tíz darab pellettel. Pár éve mekkora dobozokkal vett az ember......Nem csoda hogy nem fogyott el... :D

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz hermanyi #70801 üzenetére

    A Piszkos tizenkettő-ben nekem a legemlékezetesebb színész...( Donald Sutherland) :)
    @mriya@: Skóciába költözöl..?

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz Koncipappa #70811 üzenetére

    Akkor végül is egy 3 részes bojlis botot szeretnél...?
    Árkategória?
    Legolcsóbban talán [link] Ezt tudnám ajánlani, mármint a 3Lbs 3 részest.. Árához képest karcsú, és rugalmas is.
    Ha többet szánsz rá, akkor talán ez a sorozat: [link]

    Orsó..Keret? Okuma Cb 60 (80, esetleg) akciót azt hiszem vasárnap linkeltem, nézd meg. Ha belefér az árkategóriádba, ne is keress tovább. :K
    Ha nyeletős kell, esetleg egy Okuma Longbow 65-ös.

    Ha írsz anyagi keretet, meg megírod hogy mekkora táv az a "jó kis bokros rész"...... úgy saccra, méterben, akkor könnyebb lesz botot, orsót ajánlani. :) :K

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz Koncipappa #70833 üzenetére

    Azért kérdezem a távolságot, mert bojlis botnál azért a 3,6m-es 3Lbs bottal is lehet bőven 100+m-re dobni. Persze ha 130+m a cél, akkor feszesebb, 3,5lbs 3,9m-es bot kell.
    Azt is írtad, hogy ne legyen seprűnyél. Nekem a legtöbb 3,9m-es 3,5 Lbs bot fárasztáshoz már kissé feszes.
    Azt gondolom, 30-ért már bőven tudsz elfogadható bojlis botot venni.
    Részemről most Delphin Etna E3 Trip botot rendeltem, ennek az a lényege, hogy kétrészes. Úgy kétrészes, hogy az akciója a kétrészes boté, viszont a nyélrésze teleszkópos, tehát a szállítási mérete a két és a háromrészes bot közt van. Én 3,6m, 3Lbs verziót rendeltem, ennek a szállítási hossza 153 cm, nekem jó kompromisszum.
    Esetleg nézzél rá erre is, amit olvastam, meg videót láttam, engem meggyőzött. [link]
    Arról tudj, hogy a három részes bojlis bot nyél tagján nincs gyűrű. tehát a felszerelt bot összerakása macerásabb.
    Amúgy akkora a választék, hogy nehéz átlátni, kaphatsz sok fajta ajánlatot, árban határ a csillagos ég.....Én azt gondolom, jelenleg 30e. alatt legjobb ajánlat/ kompromisszum, amit megrendeltem. De persze tévedhetek! :)

    Orsóban ha a gyorsfék kézre áll, ne gondolkodj, egy távdobó, csigás dobemelésű orsó, szuper fékkel..Évek óta a piacon, bizonyítottan bevált. Kapsz jobbat, de nem ennyiért...
    Mondjuk Okuma 8K. Jobb, de kb kétszer annyiba kerül, mint az akciós CB.
    Szerintem annyival nem jobb..... :)
    Kolléga ajánlotta a Banax Helicont. Nem használtam, tuti jó orsó, de elég megosztó dolgokat olvastam róla, állítólag eléggé lesilányodott a gyártási minőség...Nem tudom, nekem nincs. :)

    Szerk: Linket javítottam

    [ Szerkesztve ]

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz Koncipappa #70838 üzenetére

    Azt gondolom, ez a táv egy 3,6m-es 3 lbs bojlis bottal dobható, egy jó orsóval.
    De ahogy felmerült itt is többször, ez egyéni technika, fizikum, adottság kérdése is. Meg a végszereléké.
    Ha a távhoz biztosra akarsz menni, akkor tényleg 3,9m, 3,5lbs bot, 50-es keverőgyűrűvel. Ez viszont fárasztásnál merevebb.
    Legjobb lenne, ha ki tudnád próbálni. :K
    Nekem ilyen is van, ajánlottam itt is távdobáshoz: [link]
    Bár a sporttárs nem panaszkodott, akinek itt ajánlottam, úgy gondolom kissé kemény bot, szerintem lágyabbat szeretett volna. Ezt is megnézheted, ezzel gyakorlás nélkül is menne a 100m fölé dobás, de nem egy nyélből hajlós bot, na. :K :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz Koncipappa #70844 üzenetére

    Igen, persze, ezt a sorozatot linkeltem először, a Fishing Time-tól.
    A Delphin honlapján van olyan hogy "Beststellerek" mindig ott az első sorban ez a botsorozat. Remélem tudom linkelni.. [link] :)

    Orsóval nem nyúltál mellé, az tuti. Azt hiszem ez is ott van a legkeresettebbek közt az Okumánál. :D

  • Zoli bácsi

    őstag

    A CB 60-at én is nagyollottam feederre.
    Oda az INC 6000 kell. Kompaktabb, kisebb az orsó test, meg a dob is. Rövidebb bojlis botra, Heavy feederre tökéletes.
    Lesznek még akciók ősszel, ilyenkor szokott jönni a Fekete Pákó..vagy mineve....Meg karácsony előtt is....Atyaúristen.....Mintha most rendeltem volna a Haldorádó karácsony előtti akciójából..Basszus, lassan 1 éve.... :U :U
    Na, megint öregebbek lesztek egy évvel..Vén trottyosok! ;]
    Ja, szóval karácsony előtt is szoktak akciók lenni. Majd szólok ha látok valami jót.
    Nem romlik a bankba a pénzetek! ;]
    :) :) :) :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    Lementünk ma az asszonnyal a Rábára.
    Így utólag nem is tudom, az üzemanyagot sajnálom jobban, vagy hogy jól átfagytam... :D
    Na, de nem rohanok előre, ebéd után leporoszkáltunk, egész jó időnek tűnt itt a városban.
    A szokott helyemre mentem, itt kezdtem, de látszott a töltésről hogy a sár miatt autóval megközelíthetetlen a vízpart, de gyalog is sárdagasztás lenne....Na, indulás tovább. A mellette lévő horgászhely autóval jól megközelíthető volt, a vízpart sem volt nagyon sáros....Viszont rendkívül szeles volt, a víz felől fújt a szél, átfújt a kabáton is.....1 perc téblábolás után megegyeztünk, itt kellemetlen lenne üldögélni......(13 fok volt, de 10 fokkal hűvösebbnek érződött itt)
    Továbbmentem a gát alá, úgyis terveztem itt egy pecát, az itt létrehozott tóban. A gát alatt találtunk szélvédett helyet, a fekete kövek a napsütéstől felmelegedtek, kellemes langyos ülés volt, a bokrok a szelet is jól elfogták. Egy method szerelék ment be wafterssel, meg egy hosszúelőkés feeder, csontival. Csontis szerelék egy helyre ment, ide etettem, methoddal kereső pecát végeztem....

    2 telefeedert vetettem be, gondolván ha semmi nem lesz, költözök. Annyi történt, hogy a horogról eltűntek a csontik, rendszeresen. Másik szerelékhez hozzá sem nyúltak.
    Érdeklődő volt, nem a csalikra, hanem sporttársak jöttek érdeklődni, lejjebb is pecáztak páran. Mint kiderült hozzám hasonló eredménnyel...2 órát áztattam a zsinórokat, a nap is lejjebb ment, szél is fordult, kezdtünk fázni. Összetoltam a botokat, bepakoltam, irány a gát feletti szakasz.
    Erdősávban találtam jó kis szélvédett helyet, egész kellemes volt.

    Optimizmusomat mutatja, hogy a szákot össze sem raktam.
    Be sem vetettem a botokat, jött a sporttárs, aki kb. 50m-nyire horgászott. Elmondta hogy 1 hete jár ki naponta, etetett egy helyet. Most reggel óta ezen az etetésen horgászik..Azóta 1 kis kárászt fogott (Délután fél öt volt). Nem csodálkoztam rajta..Nekem is ez a tapasztalat a Rábán.
    Mivel erősen felhősödött itt is a telefeederek lettek bevetve, illetve csak a szükséges dolgokat szedtem elő.
    Szerintem mondanom sem kell, az eddigi hangvételből úgyis sejtitek, hogy egy mikro halat sem sikerült fognom. Semmi, mintha döglött lenne a víz.... Amikor már erősen látszott a leheletem, és a nap is jól lebukott, összepakoltam.Eső nem lett.
    Amúgy jó volt, kiszellőzött a fejem, vízparton voltam. :) Öregasszon' egy csomó fejtvényt rejtett.
    Alapból szégyelleném a pofámat, ti mindig akkora halakkal fotózkodtok, majd' a kezeteket letöri, nekem meg egy vezérküszt sem sikerült akasztani....... ;] Egy k.. géb nem jött a csontira....
    De ahogy többen odajöttek, beszéltünk..Rájöttem, amit eddig is sejtettem. Nem én vagyok béna horgász...Vagyis, az vagyok, de nem azon múlik..... :D
    Valami nem stimmel ezzel a folyóval idén...... :U
    Ki kell mennem a tóra, ha hal-áll közeli élményre vágyok....... :K


    Sungoo : Reméljük a legjobbakat. Kitartás neked, asszonyod meg épüljön fel, mielőbb. :K

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz ivana #70944 üzenetére

    Relatív.... :)
    Nekem ez a "25-ös zsinór, 8-as horog, fonott előke kombó" Egy fenekező (bojlis) botra finom cucc, ez a legfinomabb talán amit használtam.
    Feedernél ugyanez egy durva cucc, a River Feederen van ilyen, és főképp akkor használom, mikor 80gr feletti kosarakat kell hajigálni.

  • Zoli bácsi

    őstag

    Ha már teleszkópos fenekező-bojlis bot, én ezt venném: [link]
    Legújabb a Delphinnél, ezt már modernebb, vékony gyűrűkkel szerelték. Mondjuk 100cm fölött van szállításnál..Ha számít.

    Redneck: Amivel tegnap a Rábán bohóckodtam telefeeder, összecsukva kb 60cm, gyakorlatilag mindig benne van az autóban: [link]
    Használható.
    Jobb minőségben: [link]
    Ezek vannak 1m alatti szállítási hosszal. Delphinnek, meg Energo-nak is van telefeedere, de azok 120cm körül vannak összecsukva.
    Jut eszembe:
    Fenekező bot kis szállítási hosszal: [link] Nem írják a szállítási méreret, 75cm körül lehet.

  • Zoli bácsi

    őstag

    Győrben jártunk, nem hagyhattam ki a Carp Zoom boltot..(Út mellett van).
    Visszafogottan költekeztem. Kíváncsi vagyok az új, cserélhető (mint a Döme vario) method kosarukra. Egyet vettem, de már kipróbáltam szárazon, a Cralusso töltő (Orange) tökéletes hozzá. Azért nem is vettem többet, nem akarok belebonyolódni a töltőkbe, ahány gyártó annyi töltő....
    Kazánház asztalára ömlesztve..: :D

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz hermanyi #70974 üzenetére

    Nem bántasz. Én itt örülök minden segítségnek. :)
    Azért ezt vettem, mert ennek volt a legnagyobb kosara, illetve a Carp Zoomnál ez már "prémium" kategória, az ezer forintos csúzlikhoz képest. :D
    Gombócok belövéséhez kerestem csúzlit, kézzel azért elég korlátozottan tudok dobni egy ideje...(velőűrszeg van a jobb felkaromba, 2009.02.04, Peresztegi mentőbaleset...., semmi más hátrányát nem érzem, de dobni nem tudok)
    Vannak rakétáim, nagy űrtartalmú feeder kosaraim, de ez tűnik a legegyszerűbbnek. Mármint a csúzlizás. Nem nagyon csúzliztam eddig, csak kukoricát, szemes anyagot egy kisebb csúzlival. Szóval most gombóc lövéshez kerestem.
    De szívesen fogadok ötletet, milyet érdemes venni. Őszintén megmondom, rá is néztem múltkor a horgászboltba, 6-7 ezer forintért volt Drennan, de úgy hirtelen sokallottam. Mindig elfelejtem, mennyit is ér a pénzünk.....Mert valahol mélyen belevésődött az emberbe, hogy pl. 500ft (a régi lila, Ady Endrés) az sok pénz....
    Pedig lehet azt kellett volna megvenni.... ;)

    Szerk:
    Redneck : Nyugodtan vedd meg a Carp Zoom telefedert, azt hiszem 6e. ft, az áremelés után.
    Nem hülyeség, nekem bent van a csomagtartóba, szinte ki sincs véve.
    Nem olyan finom, kecses, könnyű mint egy márkás, 2-3 részes bot, de olyat tud, amit azok nem....
    - Szállítási hossz. Táskában elfér szinte
    -Könnyen üzembehelyezhető, összecsukható
    - Amennyiből másik bothoz veszel egy spiccet, itt megkapod a botot.....Nem kell félteni.

    Én azt mondom, tanulni is teljesen jó. Én a Carp Zoomossal dobáltam a Rábán a dobósúlyán felüli szereléket, bírja. Hajlik is, dolgozik, persze nem úgy mint egy finomabb bot. Ezzel is megfogod a halat, nem ezen múlik.
    :K

    [ Szerkesztve ]

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz Redneck #70986 üzenetére

    Vedd el feleségül! :D
    Vagy cseréljünk.....Adok érte egy feleséget......53 éves lesz...Nincsenek ilyen látnoki képességei, de jó kávét főz... ;] Küldök róla egy képet, ha szeretnéd..Kicsit homályos rajt...De a fogsora..A fogsora kivehető! :D :D ;]

    Daidalosz: Kösz. Így szoktam, egyik készségnek létrehozok egy etetést, közel, ott kosárral horgászok, a methoddal meg kereső pecát végzek távolabb.
    Így szoktam....de aztán rájöttem hogy fölösleges..Idén tök mindegy....
    Nektek az a Győri szakasz szerintem jobb. Itt Nicknél nem tudom mi van, ilyen évem nem volt a Rábán és a vízrendszerén mint idén...... :U


  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz Daidalosz #71000 üzenetére

    Igen..Halbőség volt..A MESTER is pecázott itt: [link]
    Valamit nagyon elrontottak... Ha én nem fognék, nem is panaszkodnék...De mint írtam, általánosan ez a vélemény.

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz matyi012345 #71013 üzenetére

    Nekem egy hátsó fékes Shimano Sienna van. [link]
    2014-ben vettem, akkor kezdtem újra a pecát, és nekem is ez volt akkor a megszokott.
    Azóta sem volt használva.
    Szépen fut, én nyugodt szívvel ajánlanám. De azért a hátsó fék egy óriáslamellás első fékkel nem összehasonlítható. Egy átlagos méretű filc lamellás elsőfék is többszöröse súrlódó felülettel rendelkezik. És márpedig a fizikát megb..i nem lehet.. :B
    Hozzá teszem, lehet egy drága hátsó fékes orsóban komolyabb a fék, de a helyszűke miatt csodát nem lehet várni.
    Ami nekem hiányzott a Siennáról, hogy régen számozott volt a fék tekerentyű hátul, látni lehetett hol áll...Ezt hiányoltam legjobban.
    Amúgy még a 2014-es akciós készletből mindig van a horgászboltba, annyira nem kapkodják el.
    Catana-ból is van hátsó fékes, egy ligával feljebb játszik mint a Sienna: [link] Ezt ajánlanám.

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz N3gro #71029 üzenetére

    Master Class, legjobb ár értékben. Ha nem akarsz sokat költeni.
    Több kerettel Nevis Vanity sorozatból, valamelyik tetszőleges hossz, és dobósúly.
    Tiszát nem ismerem, de ha van itt aki ismeri, majd helyesbít, látatlanban azt mondom, oda lehet kevés lenne az MH bot. Nem a halakhoz, a nehéz kosarakat bedobni.
    Orsóból ha nyeletőfékes, akkor olcsón Nevis Aqua Feeder. 50-es méretben, 3,90-es botra mehet a 60-as is.
    Ha nem nyeletős kell, legolcsóbban talán a Döme Power Fighter [link]
    Ha kezdő vagy én nyeletőst ajánlok, mindenképp.
    Annak is igaza van, aki szerint nehezebb és bonyolultabb az orsó, de a gyakorlatban előbb dobod ki, minthogy tönkremenjen valami benne.
    De ad egy biztonságot. Két egymástól különálló fékrendszer, ami egy kattintással átváltható.....Nekem megéri a pár deka többletsúlyt. Te meg eldöntöd. :)
    Ha sima fék, akkor már gyorsfék fele nézelődnék.
    Legolcsóbb ami használható: [link]
    Bár van az Energoteam-nek 10-11 ezerért gyors fékes orsója, [link] Hát... Ha nem esik szét, meg nem hasonlítod a gyorsfékét egy Okuma vagy Döme orsóhoz..Akár jó is lehet.....
    Ha jót akarsz, inkább a Dömést választod.
    :U

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz hermanyi #71035 üzenetére

    Igen, valóban finomabban szabályozható egy hosszú utas fék.
    A gyorsfék pont azért jó, mert ahogy a nevében is benne van, gyors. Nem kell többször körbetekerni a fékcsillagot.
    Okuma CB orsónál ha jól emlékezem, 6 kattanás a fékcsillagon nekem az üzemi és a nyelető fék közti különbség. ez egy jó negyed fordulat.
    Döme orsóknak még talán ennél is gyorsabb a fékjük, mert Okumának filc, Döme orsónak kevlár lamellák vannak a dobban. Mondjuk a Dömést már én is túl "gyors"-nak éreztem.
    Amúgy legjobban megszokás kérdése, szerintem.
    Legjobb ötletnek a nyeletős fékcsillagot gondolnám, de nem igazán terjedt el, szerintem szabadalmi oka lehet.
    Ja, és a kérdésedre válaszolva, ilyen koca horgász, mint én, biztonságosabbnak érzem a gyorsféket. Leteszem a botot, fél fékcsillag fordulat, és tuti nem viszi el a hal a felszerelést.
    De ha tehetem, a nyeletőfékes orsóhoz nyúlok. Azt szoktam meg. Onnantól azt kell már csak észben tartani, hogy Spro, vagy nem Spro az orsó.... ;] Mert a Spro orsók kapcsolója fordítva van, lefele kattintva kapcsolja be a nyeletőt. Ebből is látszik, hogy honnét indultak a Döme orsók, a Long Cast LCS is így működik. :D

    Szerk: N3gro: El is felejtettem írni, ha ilyen orsót találsz [link] , ezt is veheted. Szinte koppra ugyanaz, mint amit ajánlottam, a Nevis Aqua feeder. Amennyivel több, hogy csapágy van a zsinórvezető görgő alatt, Nevisnél műanyag persely. Egy ezressel több ha jól emlékezem. Kb a csapágy ára. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Zoli bácsi

    őstag

    Mentem egy kört délután. Felnéztem a Rábcára.
    Odaértek a horgászhelyhez a medertisztítással, eddig csak a törmelékből láttam, ami jött, hogy dolgoznak. Kiszedték a növényzetet, tisztítják a medret. Voltak is pergető horgászok. Most lehet dobni. Vannak csukák, sokat fognak.
    Minimálpeca volt, egy boloval meg egy doboz csontival ültem le a partra. Beetettem,..... na nem akkora mennyiségeket, mint Hermanyi mester amit írt.....Na attól meg is emelkedett volna a vízszint....Csak finoman, pár gombóc ment be. Én csak egy csóró "mentős" vagyok. :D

    Ha csalihalat akartam volna fogni, akkor tuti hogy tenyeres kárász jön. Mivel tenyeres kárászt (vagy nagyobbat) akartam fogni, csalihalnak való jött. Süllőzni való..Vagy sügerezni...Kis küszök, bodorkák. Mohón nyelték a nem is olyan kicsi, 12-es horgot.
    Meguntam az ebihalak fogását, gondoltam egyet, összetoltam a bólót, elindultam a pár kilóméterre lévő Hansági Főcsatornára. Ej, de hanyagoltam idén.
    Láttam a FB.os csoportban hogy kevés benne a víz, sírtak miatta, de ezt nem gondoltam hogy ekkora víz lesz.....Ahol először megálltam, lehetett látni az alját.Végigmentem a töltésen, találtam horgászatra alkalmas helyet, ahol mélyebb. Találtam volna már előbbre, de hattyúk tanyáztak ott, odébb mentem inkább.
    Kb 60 centis volt a víz, közepén, ahol a legmélyebb:

    Ez valakinek a helye, úgy döntöttem ha jön a gazda, megyek odébb, nem kellene, de így szoktam. Szépen ki van takarítva az aljnövényzettől is.
    Ide is begombócoltam, alig folyik a víz. Bolo, csonti előkerült..Na meg a merítő, bár nem sok reményt fűztem szákoláshoz, ekkora vízállásnál.
    Mint a Rábcán, apróhal....Azért itt jöttek veresszárnyúak is, de nem az itt megszokott tenyeresek, hanem aprók. Küsz, bodorka, veresszárnyú.
    Gondolkodtam, hogy bevetem a feedert, de lemondtam róla, jött azért növényi törmelék, meg a hattyúk is erre úsztak. Mondtam a hattyúknak, én voltam itt előbb, vízparton foglalt hely nincs, odébb lehet menni. El is úsztak.... ;)
    El bohóckodtam a bólóval, ez tényleg az volt, bohóckodás. Akkora kis halakat fogtam, néha hasba akadt horoggal, vakartam a fejem, ezt most mégis, hogy sikerült..?
    Ahogy lement a nap, kezdett fázni a kezem, meg a fülem. Összepakoltam...Könnyen, szinte csak a botot kellett összecsukni.
    Ha lesz jó vízszint, ezt a helyet még szerintem megnézem. Beszélnek szép ponty fogásokról. :)

    Szerk: sasa311: Papírboltban Edding 950-et keress, vagy szerszámboltban: [link]
    állítólag 100%-ra ugyanaz mint a pecaboltos verziók. Cimke meg az ár más.

    [ Szerkesztve ]

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz r6man123 #71050 üzenetére

    Megkeresném a magyarországi forgalmazót. Sajnos a Google nem segített, hiába kerestem, szerintem a termékeiket forgalmazó nagyobb horgászboltot kellene először keresned. Esetleg ahol vetted. Vagy megmondanák ki a forgalmazó, vagy ők megpróbálnának tagot rendelni.

  • Zoli bácsi

    őstag

    Én is kimentem, ma a tóra, mondom itt biztos lesz hal-áll közeli élményem.... :D
    Kerestem egy szélvédett helyet, a félsziget végén helyezkedtem el.
    Egy method készség lett bevetve, meg egy hagyományos feeder. Feedernek etettem, methoddal kerestem.


    Methoddal pellet, feederen csonti volt a csali. Dévérek még nem ültek el, bár kevesebb mint nyáron. Csontira pláne jöttek, de a method is legtöbbet dévért adott..
    Jellemző kép..Csak hogy lássátok, nem ijedek meg a saját árnyékomtól! ;] Ezt a méretet még nem szoktam szákolni, ezt a tenyeres méretet bottal kiveszem. Nem lesz baja, megfogom, nem teszem le a földre.


    Dévér, szép kilós kárász, méretes körüli pontyok, meg néha méretes pontyok is jöttek.


    Változtatni kellett a csalizáson, volt hogy le sem tudtam tenni a botot, már rajta volt a horgon a kis köcsög dévér..... :O
    Feeder horgára 1 szem cukkos kukorica, és 1 csonti ment



    Methodnál meg megkerestem, mi a legnagyobb wafters amit találok.....
    Ez lett, a methodos kaja is ananász, meg a MESTER fluooldódólebegő csodája már elég nagynak bizonyult, hogy elrettentse a kis dévéreket..


    Ez a kombináció adta a legnagyobb halat, 4,5-5 kilós ponty lehetett, szinte már sötét volt, pakoltam össze, mikor megszólalt a nyeletőfék.
    Sokkal több halat adott a method, megint. Méretes pontyokat is az adta, a gubancgátlócsöves szerelék kispontyot adott, meg dévért.
    Jó volt, kihasználom mostanában mikor jó idő van, mert én esőbe, hidegbe szögre akasztom majd a felszerelést..... ;) :B

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz N3gro #71061 üzenetére

    Nézzél egy hozzászólással feljebb, lefotóztam a végszereléket. Ez pont ilyen kezdő szerelék, a gubancgátló cső megakadályozza, hogy gubanc legyen. Na jó, ez így nem igaz, de jelentősen csökkenti az esélyt.
    Vagy methodozzál, az a legegyszerűbb, és halat is fogsz vele. :)
    Vannak ilyen kosár-töltő szettek, valami ilyesmit keress: [link]
    Vehetsz külön is, de így olcsóbb talán. Ajánlani mindenki mást fog, én Döme Vario method kosarakat használok. Nevis nem rossz, a töltője nem az igazi. Arra figyelj, ha külön veszed, ahány gyártó kosara, szinte mindegyikhez más töltő való.
    Ha nem methodozni akarsz, akkor ugye jól jön gubancgátló cső, vagy bordás kosár. Előkét a szerelékhez rögzíteni forgókapcsos karabiner, vagy más hasonló. Gumigolyó ajánlott, dobásnál védi a kötést.
    Főzsinór annyi fajta van....Kerüld az olcsót, minimum 1500-2000ft legyen egy tekercs, alatta sajnos necces lehet. Döme zsinórjai szerintem jók. Mindegyik. Sokan esküsznek a Tubertini Gorilla feederre. Nekem a Nevis zsinórok is beváltak, lásd az árkategóriás megjegyzésemet, szóval olcsót ne. 0,20, max 0,22-es főzsinórt ajánlok. Már ha méretpontos.....Általában vastagabbak a ráírtnál, tehát egy 22-es zsinór valójában inkább 25-ös...
    Előke zsinórból is jó a Döme, Nevis is jó....Igazából itt nem találkoztam gagyival, van ami merev, van lágyabb....
    Viszont előkötött horoggal vigyázz, ott van gagyi zsinór, azok szakadnak. Kösd magad, vagy vegyél márkásat.(Daiwa)
    Csalitüskés fonott method előkét is tudsz venni készen, de meg is kötheted, nem tudom mivel akarsz csalizni.
    Kell merítőháló, horogszabadító jó ha van, pontymartac sok helyen kötelező. Bár írod hogy úszóztál, akkor ezek a dolgok meglehetnek.
    Kosárból többet vegyél, meg mindenből. Fogyóeszköz, előfordul hogy betéped.
    Használhatsz dobóelőkét, ez pár méter fonott, vagy erősebb monofil zsinór. Azért kellhet, mert a vékony feeder zsinór nem sokáig bírja a dobásokat, az első pár méter nyúlik, pöndörödik, gubancolódik. 20gr-os kosarat még hajigálhatsz dobóelőke nélkül, harmincashoz már én tennék, persze kinek a pap.....
    Úgy hirtelen ennyi jutott eszembe :U :K

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz smokiii1 #71067 üzenetére

    Nem kötelező. Mindig fűre teszem a halat, soha nem emlékezem arra hogy baja lett volna. Amúgy ha matracra teszem, onnét is lerúghatja magát.
    Gumis merítőhálóval én úgy érzem sokkal többet teszek, mint a pontymatraccal. Régen volt hogy a hálót bogoztam a bognártüskéről......Viszonylag hosszú ideig..Mármint a halnak hosszú.
    De ismétlem, soha nem lett egy halnak sem baja attól, hogy a fűbe tettem.
    Szerk: Jut eszembe, tényleg, ne legyünk álszentek. Ez a hal 5kg alatt volt, tehát elvihető. A száját látva nem nagyon volt horgon, tehát óvatos példány lehetett, tavaly őszi telepítésből. Tesói 95%-a már fagyasztóban van. Ő is odajut. Ha nem idén, jövőre.
    Ez egy telepített bányató, tavasszal lehet fogni a pontyot rendesen, ilyenkor már csak ímmel-ámmal.

    [ Szerkesztve ]

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz Tiby_83 #71157 üzenetére

    Ha csak etetni kell, akkor egy erre a célra gyártott Spod botot vennék, erre fejlesztették, nagy súlyok dobására. Például: [link]
    Feederrel is rakétázhatsz, sőt egy MH feederrel is, persze ehhez passzoló kisebb, feederes rakétával.
    Ha nem csak etetni, horgászni is akarsz, jó lehet egy "sokiksz" feeder, de max közepes rakétát használnák hozzá, a dobósúlyt illik betartani.

    Sungoo: Huh, őszinte részvétem. Egyszerűen felfoghatatlan, mit élhetsz át. :U
    Írtad múltkor hogy nagy a baj, de bíztam (Mondjuk inkább hogy itt mindannyian bíztunk) benne, hogy felépül. :((

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz Sungoo #71164 üzenetére

    Szerintem genetika lehet benne.
    Kollégám felesége háziorvos. Őt úgy legyűrte tavaly, hetekig alig tudott felkelni. Az édesanyja is úgy elkapta, élet-halál közt lebegett.
    Sokan meg tünetmentesen kirúgják, olyanok, akik nem egészségesek amúgy.
    Fiatal, egészséges embereket meg leterít....Józan ésszel, mi ez ha nem genetika..? :U :F

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz bercsi #71170 üzenetére

    Géb kapását én már elég jól felismerem, "pöcögteti", rángatja a spiccet, vagy a kapásjelzőt. Ekkora kis hal nemigen fog botvivős kapást csinálni....
    Tavon még nem találkoztam vele, de a Rába vízrendszere tele van.
    Vendingo sporttársnak hála, életemben először (szerintem utóljára is) láttam embert gébnek örülni. :DD
    Kisebb horgot be tudja nyelni, én már a pöcögtetést látva ki szoktam venni a szereléket, ezzel megelőzöm a műtéteket.
    Én nem rablóhalazok, de állítólag jó csali süllőre.
    Vissza ne dobjátok! Alapvetően védem a halat, de ezeket vigyétek haza a macskának..... :B Állítólag nagy kárt végez, mindent felzabál. :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz KunEmber #71182 üzenetére

    [link]
    "
    „Gébbel a süllő-gyomortartalmak vizsgálata alapján kezdtem el horgászni. Nem egyszerű a beszerzésük - legalábbis a Balatonon -, mert nem egyenletes az eloszlásuk. Pont a géb beszerzése miatt kezdtem el ismét rendszeresen keszegezni a maráson. Próbáljuk ki, meg fogunk lepődni az eredményességén! Egyetlen hátránya, hogy az angolna is nagyon szereti.” (V.Z.) A géb fagyasztva is kiváló csali, szívós, erős bőre miatt a horgon kiolvasztás után is jól tart."

  • Zoli bácsi

    őstag

    A telefonom néha automatikusan belejavít a képekbe, feldobta ezt a múltkori fotót is a tóról, hogy stilizált fotó.
    Kicsit túl tolta talán az automatika, de olyan igazi őszi hangulatú kép lett....Az embernek horgászni támad kedve...Ugye? ;) Azért osztom meg. :D
    Amúgy ugyanaz a tó, ahova eddig is jártam, csak eddig jobbára a félsziget másik oldalán toltam a pecát. Ez a nagyobb rész, és mélyebb. Itt peccantottam most: [link] Innét fotóztam

  • Zoli bácsi

    őstag

    Xiaomi Redmi 8T amúgy, de szerintem mindegy, a Google fotók alkalmazás szerkeszti automatikusan.Bármilyen Androidos telefon.
    Van tükörreflexes Nikonom is, szeretek fotózni, de egy fél táskányi méret. Emlékek megörökítésére teljesen jó a telefon. Ha jók a fényviszonyok, persze.....
    Alapból nem szeretem ezeket a túl manipulált képeket, mert nem így néz ki a valóság. De ez annyira "műanyag" hogy már szinte szép. :D
    Ez az alap, ahogy a telefon elmentette. Ezt húzta fel a Google.

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz hermanyi #71204 üzenetére

    Mester......Szar peca nincs. Kevés fogás, kevésbé szerencsés nap az van.....
    Ha én csak a halfogás miatt járnék ki, már nem járnék..... ;]
    Örömmel készültél, jó idő volt, vízparton voltál.....Pecáztál! Pont. :K
    Beszéltem, Uff! Vagyis..Off. :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    Láttátok? [link]
    Elolvastam a cikket, nem-e Hermanyi mester "szar" pecájáról van szó.... ;]
    De nem. :N
    Nem semmi bajuszos! :K

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz Redneck #71220 üzenetére

    Ajánlani tudunk. Én pláne..... ;)
    Olcsón: [link] Látom hogy itt nincs készleten, típus miatt linkelem, máshol kapsz.
    270cm-es: [link] [link]

    Orsó amit nézel, az feeder dobos, amit írsz. A kép amit beszúrtál, az már jó fenekező botra. A feeder dobos orsóra 30-as zsinórból 100-150m fér fel általában, az neked kevés lehet.
    Ami orsóról tettél képet az is jó lehet. Ebben az árkategóriában Nevis játszik. Kicsivel többért Okuma Longbow, ami vehető.
    Pótdob már ritka alapból, mint a fezér Zorro, leszoknak a gyártók.

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz Redneck #71226 üzenetére

    Dobósúly egy érték amit a gyártó ráír, azért következtetni lehet a bot erejére, de előfordul hogy ami boton kevesebb dobósúly szerepel, a gyakorlatban erősebb.A dobósúly alsó határa szerintem egy fenekező botnál nem mérvadó, (pergetőnél annál inkább) inkább a felső érték a fontos. Ugye nem fogsz vele 10gr-os wagler úszót dobálni, valószínűleg. Lehet, de értelme nem sok van. Nehéz és merev hozzá a bot.
    Több gyűrű jobban elosztja a terhelést, inkább a finomabb botokra jellemző.
    Feeder dob sekély, arra tervezték hogy (mondjuk) 20-as zsinórból egy tekerccsel (2-300m) meg lehessen tölteni a dobot, ne kelljen alátétzsinór. A többi része ugyanaz mint a "hagyományos" orsónál. Viszont ha te fenekezni 35-ös zsinórt tekercselnél rá, lehet 100m sem menne föl.
    Amúgy feederből is van teleszkópos: [link] [link]

    Ha mindenképpen egy bottal akarsz sok mindent megoldani, ami teleszkópos, nézd meg ezt: [link] Könnyű fenekezésre befogható, úszózni sem nagyon durung, sőt csukázó pergetéshez is befoghatod. Belekóstolni mindenbe jó lehet.

  • Zoli bácsi

    őstag

    Most eszembe jutott, mit akartam egy ideje én is megkérdezni, de a szerkesztési időbe nem férek bele....
    Teleszkópos botokról jutott eszembe, hogy már az összes ilyen botom gyűrűvédő sapkáján elszakadt az a gumiszalag. Pontosabban azok a beakasztó lyukak szakadtak át. amivel a sapka rögzítve van a nyélhez.
    Ilyen rögzítő gumiszalagot nem láttatok valahol, hogy külön lehetne venni..? Kéne vagy egy tucattal. Gyűrűvédő sapkát találtam kompletten, nem is drága de kis idő, aztán ugyan ott tartok.. Ami a sapka alján van, az a gumiszalag, azt keresem, legtöbb sapkán kettő van. Egyik oldalról kihúzható, szóval elvileg cserélhető lenne..... :K Jobbára már nem is használom ezeket a sapkákat, nem tudom mennyi értelme van, de ha lenne gumiszalag, azért befognám, ha már megvannak. :U
    ..

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz fess #71236 üzenetére

    Köszi, ilyen neoprén pántok vannak is itthon, de ez eszembe sem jutott.... :U
    saen: Kösz neked is.
    :R

  • Zoli bácsi

    őstag

    Én meg kimentem a tóra. Messziről virított a bejáratnál a kitűzött lap, hogy pontytelepítés miatt idén már horgászati tilalom van békés halra. A kis tó horgászható. Oda akartam letelepedni, de olyan vastagon beborította ez a sötétzöld alga, nem is értem, eddig nem volt ennyi.......Szinte kavargott az alga, teljesen átlátszatlan, sötétzöld a víz.
    Ki sem pakoltam, elnéztem a Kis-Rábára (kb. 3-4 km). Bolo nem volt nálam, tóra készültem, ezért egy csúszó állóvízi úszóval szerelt matchbottal úsztattam. Jöttek kis domolykók, meg bodorka. Mivel nehezen ment a visszatartott úsztatás, előkerült az autó kötelező tartozéka az Eü. csomag mellett.... :D A kis telepicker, ami mindig bent van, ezen volt monofil előkével szerelt csontis horog. Na, aztán fenéken áztathattam a zsinórt.....Párszáz méterrel lejjebb volt egy sporttárs, ment haza kiszólt, hogy két bottal mozdítás nélkül megúszta..... ;]
    El nézegettem, még a nap sem jó helyen áll, túl alacsonyan van.... :U Közel a tél.. :K
    Készítettem egy fotót, beállítottam hogy tegye rá a teló a vízjelet a képekre..Elvileg vízparton vagyok, kell a vízjel...Hermanyi mester is így csinálja. ;) (Sosem reagál az oltásomra. Hátha egyszer sikerül.....)
    Ez sem hozta meg a szerencsét.......

    Hazafele indultam, egy ifjú sporttárs 2 bottal úszósan csukázott, mellette villantót dobált, természetesen én ezt nem vettem észre.... ;) Vele is beszéltem pár szót, azt mondja fogott minap szép csukát, azért próbálkozik. Legyen szerencséje.
    Hallgattam az időjárás jelentést, hétre még jó időt mond, aztán úgy néz ki hamarosan a maximumok is lemennek 10C alá..Hát nekem véget ér a horgászszezon.. Kezdődik a munka hamarosan...Hála istennek, úgy néz ki... :D :D

Új hozzászólás Aktív témák