Aktív témák

  • umfrider97

    csendes tag

    Adott kettő rendszer, ugyan abban a szobában, egyik egy B550 Gaming plus lappal, 16GB rammal, Gigabyte GTX1660 6GB, Egy deepcool Mattrexx 55 Mesh házban, 5 ventivel, a CPU Ryzen 5 3600 hűtését egy Noctua NHU 12S biztosítja gyári állapotban. A másik gép egy BeQuiet Pure Base 500DX házban 4 ventivel, egy B550 Tomahawk lappal, Gigabyte RTX2070S , ugyan az a ram, processzor szintén, viszont egy Be quiet! Pure Rock 2 BK007 hűti. Ami érdekes, hogy Biosban ugyan azokat az értékeket határoztam meg, mind feszültség, mind órajel terén. És most jön az érdekes rész, amíg a Noctua hűtős rendszer adott játékoknál olykor eléri a 72fokot, addig a BeQuietes 67Fok körül mozog maximum. Már csak az árkategória miatt is úgy érzem, a Nocuának illene jobban hűtenie, de nem ez történik valamiért. Gondoltam arra, hogy esetleg az erősebb VGA levesz egy kis terhet a Processzorról, ezért az kevésbé melegszik, de még az is megegyezik, hogy mennyire pörögnek a procik. Valakinek valami ötlet? Arctic cooling MX-4 pasztát használtam mindkettőnél.

  • cidalain

    veterán

    abszolút nem összehasonlítható a kettő: más a ház, a lap, a vga, a hűtő, és a szellőztető ventik száma is. ebben a felállásban az 5 °C különbség nem különbség, nem összehasonlítható.
    igazából ha pont fordítva lenne, akkor azt elfogadnád, merthogy a Noctua a drágább, de hiba lenne, mert az alapelv a rossz. hogy össze akarod hasonlítani, amit nem kéne.

    ha lehet, cseréld meg a két gépben a Noctua és a BeQuiet hűtőt, és úgy hasonlítsd össze de ne a két gépet, hanem ugyanazt a gépet a különböző hűtésekkel. akkor nagyjából összevethető értéket kapsz.

    de persze ez sem biztos, hisz az, hogy egy szobában vannak nem jelent semmit, szoba légáramlás, a két mérés közti szobahő különbség is sokat számít.

    (méréstechnikában dolgozom, gyártunk is hőmérő műszereket. pl a hőmérőket vízzel teli kádakban kalibráljuk. kb 25-30 liter, ha lehet a kád, tudjuk fűteni, hűteni. a benne lévő vizet folyamatosan szivattyú keringeti, anélkül a benne lévő víz hője nem lenne homogén, előfordulna a kád alján-tetején-oldalán több fokos eltérés is. szóval a hőmérés nem sétagalopp, ha nem azonosak a körülmények, akkor a mért értékek csak tájékoztató jellegű adatok.)

    >> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

Aktív témák