Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Essejó

    Topikgazda

    válasz Ferike81 #540 üzenetére

    A grillezés egyik előnye az az atavisztikus érzés, hogy a hús megpörkölődik, itt ott még kissé szenes is tud lenni, de a belseje meg képes "nyers" maradni. Mint amit az ősember evett, csak azt még előtte le is kellett vernie. :D Neked felületileg jó nagy a grilleződ. Csináld meg a fedőt rá, és akkor az egyik felében felhalmozod a parazsat, a másik felében a rácson meg a húst és rácsukod a fedőt. A meleg nem éri közvetlenül a húst, de a fedél alatt körbejár és az szépen sül szaftosra. Ez mondjuk nagy darab húsoknál mutatja meg igazán az előnyét, de szelet húsnál sem rossz.
    Ha fedő nélkül a parázs felett grillezel, akkor nem árt ha a parázs és a rács közt van legalább 20 centi, de akkor is ott kell állnod és gyakran forgatnod a húst, hogy ne égjen meg, illetve a kicsöpögő zsír és húsnedv ha lángra lobbantja a parazsat akkor a lángból a húst el kell rakni, láng felett max szalonnát sütünk, de azt is jobb csak parázs felett.

    [ Szerkesztve ]

    Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

  • lemmy71

    Topikgazda

    válasz Ferike81 #540 üzenetére

    Igen ha a külseje egy kicsit ropogós az nem gond olyan az igazi grill ;] és némi égésnyomok csak jobban kiemelik az ízeket :D Az a te grilleződ úgy nézki igazán jól hogy síkban van a rács az asztallal, esetleg nem tudnád ma a tűzteret állíthatósra megoldani :F Tudom hogy nehezebb mint magát a rácstartót átalakítani, de úgy lenne szép szerintem. Cirka 10 - 20 centis állítási lehetőség biztosan jó lenne. Én olyan 7 - 10 centis távolságon grillezek, nekem is meg meg kapja néha ha nem figyelek oda a negyedik sör és pálesz után :DDD .
    Amúgy ezzel a kérdéseddel új öltetett adtál nekem a majdani téglaépítésű fix grillemhez :R mert a rácsot mindenáron a pult síkjában akarom hogy legyen. Talán egy ollós autó emelőre tenném a parázstartót és csak a tekerőkar látszódna.
    A fektetett tartályos grillnél pedig nekem is úgy van tervben hogy lesz fentebb egy keskeny pihentető rács, mert a tartálynál kicsi a magasság állítás lehetősége, vagy nagyon kicsi rácsot kell készíteni de annak meg nincs értelme.

    Kihasználtam a szombat délutáni kellemes időt, egy malacpörkölt főzésre :DDD

    A tavaszi metszésből megmaradt cseresznye barack és szilvafán főt.

Új hozzászólás Aktív témák