Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ittnemaz

    aktív tag

    válasz Orlin #509 üzenetére

    tapasztalat, nagyobb bográcsban tudsz keveset főzni, fordítva nem.
    mi 4 főre vettünk 8 literest, és hányszor nem bántuk meg...

  • lemmy71

    Topikgazda

    válasz Orlin #509 üzenetére

    Nem tudom milyen tűztered van vagy lesz, de az a 1,2 méteres magas állvány szerintem karcsú lesz egy 8 literes bográcsnak :N
    Főztem már egy jó pár fajta bográcsban harminc év alatt, de nekem a natúr fémtiszta bográcsban készült ételek, egy fokkal jobban ízlettek mint a zománcozottban készített.

  • Essejó

    Topikgazda

    válasz Orlin #509 üzenetére

    Birom, hogy ilyen szépen egyetértünk itt mindenben is. :D :W

    Azt írod öt ember, az a matekod szerint 2.5 liter, tehát a 6 literesnél még van egy plusz adagod repetának. Meg különben is annyit rakok bele hogy forrás közben ne lögybölődjön ki. Nekem szűk szájú zománcos van 85 óta, ami elvileg halászlé főző, na az fől benne a legritkábban mert nem rajong érte itthon senki, de gulyás leves, vagy vörösboros marhapörkölt is megfől benne gond nélkül. :) És itt kanyarodjunk vissza a vaslemez, vagy öntöttvas bográcshoz, szóval jó, különösen ha nem zavar a vas íze, mert érezhető. Valamint a használat után elmosni, megszárítani és azonnal kikenni étolajjal vagy zsírral különben rozsdásodik, eztán ha ritkán használod akkor az az olaj vagy zsír hajlamos ráavasodni. Szóval akkor egy pár órás takarítást be lehet tervezni a használat előtt. Már nagyanyám is zománcos öntöttvas edényekben főzött a sparhelten, mert a zománctalanban érezhető a vas íz. Az igaz, hogy nagy bográcsban lehet keveset főzni de kicsiben nem lehet púpozni. Viszont milyen vicces már egy 10 literes vödörben 2,5 liter levest vagy pörköltet főzni. Szóval szerintem kezdésnek jó az a linkelt 6 literes zománcos bogrács, kevesebb vele a macera mint egy vasbográccsal, és ahhoz jó az az állvány is amit linkeltél, egy öntvény bográcshoz lehet gyenge lenne. A tálaló bogrács jól néz ki, de szerintem abszolút nem praktikus. A füle miatt nem lehet normálisan kanalazni belőle, ráadásul fellógatva nem is túl stabil. Étteremben szokták ilyenben hozni a halászlét.

    [ Szerkesztve ]

    Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

Új hozzászólás Aktív témák