Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lemmy71

    Topikgazda

    válasz Essejó #2236 üzenetére

    Nem a faszenet vagy a brikettet kell "pörzsőlni" hanem az alatta lévő fa begyújtóst, de azt is csak max fél percig. Amúgy nem hinném hogy a PB gáz kárositaná a faszenet vagy a brikettet. Ha megnézel néhány egyedi texasi smokert vagy grillt, láthatod az alatta levő PB palackot. Az a begyujtás miatt van, a tüztében van egy kis gázrózsa és a fölé pakolja a jenki a szenet:K Amúgy én is gondoltam már arra hogy beszerelek egy kis gázrózsát és akkor, fával sem kell vacakolni. Van is itthon 3 kg. kemping PB palack, az vagy 20 évig elég lenne a begyújtához. Csak valami olyan gázrózsát kellene eszkábalni, aminek nem árt a lecseppenő zsíros szaft és a hamu :U Na lehet hogy meg is van a téli projekt :DDD
    Az amit linkeltél PePo begyújtós kocka, na az valami borzalmas büdös :K Az oké hogy kegyetlenűl jól ég és magas hőt termel, de az nem grillezéshez való :N Mielőtt azt mondanák hogy nincs igazam, húsz éve azt használom a csempekályha begyújtásánál, szóval jól ismerem azt a terméket.
    Ha már valaki begyújtós kockát akar használni akkor a natúr természetes anyagokat válassza. Nem akarok reklámozni de ezt a landmann kockát már több alkalommal is használtam. Nem büdös, nem porlad szét mint a PePo, jól ég, a hőfoka is megfelelő. Én annó, négy kis kockával vidáman begyújtottam vele, 3 - 3,5kg brikettet ;) Nyáron a multi üzletláncok cirka 290ft/doboz áron adták.

Új hozzászólás Aktív témák