Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • deicide

    veterán

    válasz szki #8036 üzenetére

    De amúgy a linkelt pályakerékpárostól nem nagyon vagyunk lemaradva, mert az egyik képen, ahol a szőke lány méri a combját, a mérő 28"-t mutat, az 71cm, mi is 60cm felett vagyunk, tehát a nyomatékkal nekünk sincs gond, csak az izomzatunk van máshogy felépítve. Te is inkább olyan multisportoló vagy, mint én, futás és bringa is egyformán jól megy, de azért nem versenyzői szinten. Mondjuk nekem nem is célom, én csak egyszerűen jól érzem magam ha mozgok.

    Live fast - On high - Repentless - Let it ride

  • ludsimon

    veterán

    válasz szki #8036 üzenetére

    Szerinted azokat a raktárakat mivel töltöd fel, ha nem szénhidráttal? :W Levegővel? :W
    Ne legyél ennyire okos. :D

    Nem lehet csak zsírból dolgozni. Az optimális energianyerés szénhidrátbevitellel történik. Óránként egy közepes aktivitású edzésen 45g szénhidrátot kell bevinni az optimális állapot fenntartásához. Le lehet csökkenteni ezt a mennyiséget, ha kockáztatja valaki az eléhezést, vagy a rosszullétet és ha már belekerült az ember, akkor onnan nem igazán lehet kijönni.

    "Nem számoltál a testzsírral (1 kg 10000 kCal). "

    Még ezt is rosszul tudod. Legalább utánanéztél volna..
    [link]
    Egy kilogramm testzsír körülbelül 7000 kCal (29400 kJ) energiát tartalmaz.

    De nem lehet csak zsírból dolgozni ha edzeni akar az ember. Ha viszont csak utazik az ember ahhoz elég a zsír is, mert olyan alacsony tartományban dolgozik az ember mint ha sétálna.

    "Nem számoltál edzettségi szinttel"
    Edzettségi szint egyáltalán nem befolyásolja mennyi igénye van a szervezetnek. Nem véletlenül tolják az undorító géleket egy 4-6 órás TdF verseny alatt, mert mással szinte lehetetlen lenne annyi energiát bevinni.
    The Musette - What Do Pro Cyclists Eat?

    Ha már arányok akkor a megfelelő arány:

    60% szénhidrát
    25% zsírok
    15% fehérje

    De mi a francnak is pofázok már megint itt, nem értem. Megvan a kisokosotok szki, aztán vagy elhiszitek neki amit mond feltétel nélkül, vagy utánajártok.

    [ Szerkesztve ]

    undefined

Új hozzászólás Aktív témák