Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz SSJmeszes #79143 üzenetére

    Nem csak szép, hanem díjakat is bezsebelt, volt év enduro bicaja is. Jó az a váz.

    Topuka: Érdemes jól átgondolni, azért nem kevés pénzt tervezel elkölteni. Azt is vedd számításba, hogy egyáltalán kell e neked enduro? Bár könnyű bicajt nétél ki, azért a 160mm-t nem igazán tudod rendesen lockolni. És 120-130mm körüli géppel érezhetően jobban tudnál mászni. Enduro-t szerintem akkor vegyél ha bolond vagy lefelé. Különben olyan sok értelme nincs.
    YT támogat a Red Bull rampage-n pár arcot, ők amerikaiak, Lacondeguy, Zinc. Talán azért gondoltad, hogy amerikai márka, amúgy német valóban. Bár szerintem montiban a németek olyanok mint az országútiban az olaszok. A legjobbak.
    1 X 11-et én sem ajánlanám, csak ha nagyon jó erőben vagy, inkább egy 2 tányéros hajtás.

    zack: Azért azt ne felejtsd el, hogy a te bicód és fentebb tárgyalt enduro nem éppen egy kategória. A tied xc gép ha jól emlékszem, 160mm rugóút mellett a 12,5kg kb olyan, mint egy xc fullynak a 9,5 vagy 10.
    Szóval 100-120mm rugóút mellett a 12kg nem rossz, de nem is kiemelkedő azért.
    Ettől függetlenül nem szólom én le az aluvázakat, mert abszolút van létjogosultsága, nem vagyok egy karbon buzi. :D Karbonvázak között is nagy különbségek lehetnek, van olyan ami szarabb mint egy minőségi alu. Még csak súlyban sem jobb. A minőségi karbon más tészta. Egyébként a karbonak nincs öregedése, ezt rosszul tudod, a fémeknek van. A karbon csak akkor törik ha átléped a max terhelhetőségét, különben örök darab.
    Abban igazad van, hogy sérülékenyebb, de a súly előnye, menetdinamikai tulajdonságai azért mégiscsak értelmes alternatívvává teszik hobbistáknak is. Aztán mindenki eldöntheti, hogy áldoz e rá. Az alukat is el lehet ám repeszteni, be lehet horpasztani, nem örök darabok.

    maximilian4: Nekem is Saint pedálom van, jó kis cucc, jól tapad ha belerakod az összes tüskét és kiveszed az alátéteket. Viszont agyalok rajta, hogy lecserélem egy Hope F20-ra. Jó menne a hamarosan érkező új fékszettemhez. :) [link]

    Ma egy ilyen szépséget csináltam.
    [kép]
    Nem vagyok egy országúti fan, de ez a gép nagyon tetszett, élőben sokkal szebb. Megmértem és 7,2kg Ultegra szettel, szerintem nem rossz. Elfogadnám. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák