Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ringman

    nagyúr

    válasz Friczy #286321 üzenetére

    Véleményem szerint a lúdtalpbetét is épp egy zsákutca, mert a talp boltozatát alátámasztja, így azok az izmok, amelyeket inkább erősíteni kéne, gyengülnek.

    itt 2 irányzat van, az egyik (kisebbik) az, amit te mondasz, a másik meg az, hogy támasszuk meg a lábat, rakjuk éket a cipőbe, etc.

    Talpközéppel tekerés esetén a lábfejben lévő izmok nem dolgoznak, és a talpnak pont az a része van kitéve alulról nyomásnak, amit jó esetben sosem ér igazán nyomóerő.

    kicsivel több, mint 1 éve hordok barefoot cipőt, de ez tekerésnél nem jó, mert tényleg gyilkolja a lábat (nekem vádli alsó részén lévő izmok állnak be), vagy nagyon hosszú pedál kell (catalyst pedal, kb 100e, míg Mo-ra ér), vagy merevebb talpú cipő kell.

    amit írsz, az általános esetben megáll, viszont a nagyon merev talpnál nem igazán számít (talpbetéttel), hogy talpközépen van a cipő.

    amúgy a nem dolgoznak annyira az izmok előnyösek is lehetnek, ha valaki a talpközépcsontjaival bajlódik (pl. én), vagy amit fentebb linkeltem - ezek az izmok gyorsabban fáradnak el, mint a combizmok.

    mondjuk eleve az a kiindulási pont a bringázásban, hogy anatómiailag rossz cipőkből tudsz választani, a nem cipőbe szorított láb természetes formája nem keskenyedik a lábujjak végénél.

Új hozzászólás Aktív témák