Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mauimagic

    aktív tag

    válasz zsola32 #277099 üzenetére

    (Nagyon úgy néz ki történet, hogy lesz egy új bringás útvonalam, hazafelé extrém lejtőn kell lejönnöm, kb. 600m a távolság műúton, erre keresem a féktárcsát.)

    Erre teljesen felesleges az IceTech, fémes betét, stb, ez nem extrém. Kivétel ha tandem bringa, vagy cargo 200kg-al megpakolva....vagy ha 600m szintet értettél, akkor fémes betét...de ilyen lejtő nem sok van itthon sajnos ;]
    RT64 bőven elég

    [ Szerkesztve ]

  • Tin

    veterán

    válasz zsola32 #277099 üzenetére

    Arra a lejtőre az MT200 is elég. Vegyél RT70 tárcsát és LA05 betétet, amit Maximum1 linkelt. Azzal ha akarsz, fel tudsz lépni fémesre is, igen, felrakhatod később is, max előtte áttörlöd féktisztítóval vagy izopropil alkohollal a tárcsát, az leszedi a gyantát.
    De amúgy én utánanéztem jó pár videóval, a hűtőborda tényleg parasztvakítás, főleg országútin, a fémes betét meg hangos, és nem adagolható olyan jól, mert mindig egyből fog és nagyot. Ráadásul hidegen kisebb a fékhatása, mint bemelegedve, miközben a gyantás hidegen is jól fog, igaz, az hamarabb képes elmelegedni. Az fémes igazi előnye terepen van, mert sárban-esőben jobban működik, és lassabban melegszik el. Ja meg lassabban is fogy el, ha sokat fékezel, talán ez is szempont.
    Ahogy informálódtam, a 200mm feletti tárcsák, főleg a vastagabbak, valami speckó (pl. SwissStop) betéttel azok, amik igazán harapnak. De egy ilyen fék már kifejezetten hegyi erdei ereszkedésre való, ahol folyamatosan húznod KELL a féket, de egy országútin amúgy sem egyfolytában téped a féket, hanem szakaszosan fékezel, és van ideje közben visszahűlni.
    Én ezért vetettem el a fémeset országúti felhasználásra. Fogjon mindig, fogjon jól, legyen csendes. Az MT200 eddig közel 3000 km-t kibírt, pedig szoktam ereszkedni és tépni is a féket, szóval nem aggódom, hogy a 3-4-el "jobb" tárcsa és betét kombó bárhol is kevés lesz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák